Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-15, 22:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Posieją łąkę w centrum miasta. Bedą dziurawce, wiesiołki, krwawniki, margerytki

Ten teren zmieni się w miejską łąkę [fot. archiwum KGM]
Ten teren zmieni się w miejską łąkę [fot. archiwum KGM]
Będzie miała około 4 arów powierzchni i za kilka miesięcy zakwitnie w wielu kolorach. Po raz drugi w Kędzierzynie-Koźlu powstanie miejska łąka z inicjatywy Koła Gospodyń Miejskich. Tym razem ta specjalna przestrzeń dla roślin i owadów zapylających powstanie przy ul. Kanonierów na osiedlu Zachód, niedaleko jednostki wojskowej.
- Na łące będą tabliczki z informacjami, co to jest i co tu rośnie - mówi Ewa Pietruszewska z Koła Gospodyń Miejskich. – To jest takie podstawowe pytanie, które zadają ludzie: po co tutaj te kwiaty, po co tak naturalnie, dlaczego nie wysiejemy trawnika, nie przystrzyżemy go. To jest bardzo fajne miejsce, nasłonecznione, więc będą tam rosły rośliny, które lubią słońce, więc dziurawce, wiesiołki, krwawniki, margerytki.

Pojawią się też elementy małej architektury, m.in. ławki. Teren udostępniony jest przez urząd miasta, nasiona i urządzenia, które się tam pojawią sfinansuje grant fundacji BNP. Wszystkie prace przy zakładaniu łąki zostaną wykonane wolontariacko przez członkinie i sympatyków Koła Gospodyń Miejskich.
Ewa Pietruszewska

Wiadomości z regionu

2020-06-05, godz. 07:15 Tarcza antykryzysowa: opolski ZUS umorzył płatność składek na ubezpieczenie społeczne na ponad 165 milionów złotych W ramach tarczy antykryzysowej opolski ZUS umorzył płatność składek na ubezpieczenie społeczne na łączną kwotę ponad 165 milionów złotych. W regionie rozpatrzono… » więcej 2020-06-05, godz. 07:00 Ostatnie przygotowania do egzaminów maturalnych. Będzie większy odstęp między ławkami i obowiązkowe maseczki Trwają ostatnie przygotowania do egzaminów maturalnych, które z powodu pandemii koronawirusa zostały przesunięte na czerwiec. Wszystko musi być zorganizowane z… » więcej 2020-06-04, godz. 21:30 Raport dnia: 8 nowych przypadków koronawirusa w naszym regionie. Mamy również 9 ozdrowieńców. Nie ma ofiar śmiertelnych Liczba aktualnie zakażonych w naszym województwie wynosi 263 osoby. Zmarło 49 osób, a 381 ozdrowiało. Łącznie od początku pandemii potwierdzono koronawirusa u… » więcej 2020-06-04, godz. 21:15 Trwa III edycja Legii Akademickiej. Po jej zakończeniu opolscy studenci otrzymają stopnie wojskowe Przeznaczenie i właściwości bojowe broni strzeleckiej czy podstawowe pojęcia z zakresu łączności wojskowej - to tylko niektóre z zagadnień, z jakimi zmierzyli… » więcej 2020-06-04, godz. 20:15 Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wpadli w ręce brzeskiej policji. Jeden z nich "wydmuchał" ponad 3,5 promila Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów z brzeskiej grupy SPEED. Tym razem funkcjonariusze złapali na gorącym uczynku pirata drogowego… » więcej 2020-06-04, godz. 19:30 Czeski "elektryk" ponownie na testach w nyskim MZK. Wkrótce dwa takie pojazdy będą regularnie kursować po ulicach mias… Od wczoraj (03.06) na ulicach Nysy i okolicznych miejscowości można ponownie zobaczyć autobus o napędzie elektrycznym, obsługujący kursy komunikacji miejskiej… » więcej 2020-06-04, godz. 18:40 Innowacyjny zabieg w Opolskim Centrum Onkologii. Proteza udrożni przełyk i pozwoli normalnie jeść Pacjenci zmagający się z rakiem przełyku będą mogli liczyć na poprawę komfortu życia. Lekarzom z Opolskiego Centrum Onkologii po raz pierwszy udało się założyć… » więcej 2020-06-04, godz. 18:32 Raport MZ: 4 nowe przypadki COVID-19 na Opolszczyźnie. Mamy 7 kolejnych ozdrowieńców Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 222 nowych przypadkach zakażonych koronawirusem w kraju. Nie ma ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie COVID-19 wykryto u… » więcej 2020-06-04, godz. 18:20 Pocisk artyleryjski w centrum Krapkowic. Przechodzień, który go znalazł, odłożył niewybuch na murek! Na bombowe znalezisko natrafił jeden z mieszkańców powiatu krapkowickiego w zakolu Odry. Żeby nikt się nie potknął o pocisk, położył go na murku. Na szczęście… » więcej 2020-06-04, godz. 17:30 Ukradł ponad 100 puszek piwa, a po kilku godzinach zostało ich tylko 20. Złodziej był kompletnie pijany podczas zatrzy… Prawie 4 promile alkoholu miał w organizmie złodziej piwa zatrzymany przez oleską policję. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »