Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-12, 07:36 Autor: Katarzyna Doros

Gratka dla miłośników pożarnictwa w Opolu. Dziś kolejny dzień pikniku edukacyjnego (11-12.05)

Edukacyjny piknik strażacki [Fot.Katarzyna Doros]
Edukacyjny piknik strażacki [Fot.Katarzyna Doros]
Edukacyjny Piknik Strażacki w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Edukacyjny Piknik Strażacki w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Piknik strażacki w Opolu [fot. materiały organizatora]
Piknik strażacki w Opolu [fot. materiały organizatora]
Edukacyjny Piknik Strażacki w Opolu [fot. MARIO]
Edukacyjny Piknik Strażacki w Opolu [fot. MARIO]
Musztra i prezentacja działań ratowniczych, do tego mnóstwo zabaw i edukacja dla całych rodzin. Opolscy strażacy i druhowie ochotnicy organizują dwudniowy piknik strażacki na rynku w Opolu. Strażacy będą uczyć, jak udzielać pomocy osobom poszkodowanym w pożarach i wypadkach drogowych, jak ocenić stan poszkodowanego i jak radzić sobie z pierwszą pomocą.
W namiocie symulującym warunki panujące podczas pożaru wewnątrz budynku, najmłodsi będą mogli poczuć się jak strażacy. Młodzi adepci pożarnictwa włożą mundur i zmierzą się z przesuwaniem obciążenia za pomocą młota, ewakuacją manekina czy trafieniem strumieniem wody do celu. To zadania, z którymi na co dzień zmagają się strażacy podczas służby.

Na młodzież i dorosłych czekać będzie ścianka wspinaczkowa i drabinka linowa. Na rynek zjadą także współczesne i zabytkowe pojazdy pożarnicze, a musztrę i działania ratownicze zaprezentuje dziecięca drużyna pożarnicza z OSP Wieruszów.

Wiadomości z regionu

2019-09-17, godz. 21:35 Uwaga - silny wiatr w regionie. Strażacy są wzywani do usuwania powalonych drzew i połamanych konarów Porywisty wiatr daje się we znaki mieszkańcom regionu. Wieczorem w niespełna godzinę strażacy odnotowali ponad 20 interwencji. » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. "To także obchody dnia Sybiraka". Uroczystości w Opolu [ZDJĘCIA, FILM] 80 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Z kraju deportowano półtora miliona Polaków. O wydarzeniach sprzed lat przypominano dziś (17.09) na opolskim r ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 Oficjalne uroczystości nadania Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Hiszpanka wypije sok z cytryny i zatańczy flamenco! W Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w Głuchołazach hiszpance Marii Carricondo zostanie uroczyście wręczone międzynarodowe odznaczenie nadawane wyłącznie przez dz ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 NFZ zaprasza na konsultacje i badania. "Środa z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. W przychodni Centrum w ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:00 Marcin Ociepa i Przemysław Daca o inwestycjach przeciwpowodziowych w regionie. Padły konkretne daty Zbiornik w Raciborzu, polder Żelazna i wały przeciwpowodziowe w Kędzierzynie-Koźlu - minister Marcin Ociepa i prezes Wód Polskich Przemysław Daca podali konkr ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:30 "To była obietnica, którą rok temu złożyłam publicznie". Będą pieniądze na projekt mostu w Krapkowicach - Mam wielką osobistą satysfakcję, że ten most powstanie - mówiła w Radiu Opole wicewojewoda opolski Violetta Porowska. Chodzi o most nad Odrą, który połączy ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:15 "Odra jest w tej chwili priorytetem". Jak odnowić żeglowność polskich rzek? II Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu 'W stronę korzyści' to hasło II Kongresu Żeglugi Śródlądowej, który rozpoczął się w Opolu. Naukowcy, armatorzy i przedstawiciele władz dyskutują na temat powr ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:30 Lewica proponuje: "wdowia emerytura" i szybsze przejście na emeryturę 40 lat pracy dla mężczyzn i 35 dla kobiet, a dodatkowo dziedziczenie emerytury - z taką propozycją wychodzi lewica. Na konferencji wyborczej kandydat na posła ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:10 Zderzenie dwóch samochodów na DK 41 w Prudniku Dwa auta osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 41 z Nysy do Prudnika. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale możliwe utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-09-17, godz. 17:30 Kandydatki Koalicji Obywatelskiej wspólnie zachęcają do głosowania. "Jesteśmy kompetentne, silne, odpowiedzialne i odw ... 'Kobiety do sejmu!' - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny aktywnie uczestniczyć w parlamencie, przekonywały wszystkie panie startujące w jesienn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »