Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-08, 15:40 Autor: Joanna Matlak

EUROWYBORY: Wiosna chce ujednolicenia praw zwierząt w UE

Przedstawiciele "Wiosny" w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Przedstawiciele "Wiosny" w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Europejskiej karty praw zwierząt domagają się opolscy politycy Wiosny Roberta Biedronia. Chodzi o ujednolicenie przepisów dotyczących praw zwierząt zarówno domowych, jak i hodowlanych.
- Punktem wyjścia powinna być "Światowa deklaracja praw zwierząt" uchwalona przez UNESCO – mówi Jarosław Pilc, kandydat Wiosny do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego.

- Uważam, że karta europejska powinna zakazywać wykorzystywania zwierząt w cyrkach i to jest jeden z przepisów, który według mnie na pewno powinien się tam znaleźć, ale także wprowadzić nieuchronność kary za znęcanie się nad zwierzętami. To powinno być traktowane w odpowiedni sposób, bo moim zdaniem jest to akt okrucieństwa - mówi Pilc.

- Parlament Europejski powinien zainicjować opracowanie tego projektu i zwrócić się z tym do Komisji Europejskiej – dodaje Pilc. Kolejnym postulatem jest stworzenie europejskich standardów informowania o jakości powietrza.

- Dzisiaj wiemy, że jak w Paryżu ogłoszony jest alarm, to w Polsce utrzymuje się mieszkańców, że powietrze jest niemal zdrojowe, a tymczasem jest poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia - mówi Pilc.

Jarosław Pilc zapowiada, że niezależnie od wyniku wyborów politycy Wiosny będą pilotować te dwie kwestie.

Wybory do Europarlamentu odbędą się 26 maja.
Jarosław Pilc
Jarosław Pilc

Wiadomości z regionu

2019-08-23, godz. 21:15 W brzeskim szpitalu wznawia działalność Oddział Intensywnej Terapii W Brzeskim Centrum Medycznym otwarto zmodernizowany Oddział Intensywnej Terapii. Zakupiono dodatkowe specjalistyczne łóżka i nowoczesny sprzęt. To ma sprawić, ... » więcej 2019-08-23, godz. 21:00 Ruszyła budowa obwodnicy Niemodlina. Będzie gotowa do 2021 roku Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. To oznacza, że na dobre ruszyły prace związane z powstaniem obwodnicy Niemodlina. Będzie miała długość 11,5 kilomet ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Bus PiS w trasie: mieszkańców Kluczborka i Olesna interesuje obwodnica i województwo częstochowskie Obwodnica Kluczborka i powstanie województwa częstochowskiego - to były tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Kluczborka i Olesna, którzy spotkal ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Opolska Wojewódzka Komenda OHP zajęła 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu. "To wyznacznik naszej pracy" Ochotnicze Hufce Pracy nie tylko wspierają w procesie kształcenia, wychowania, czy integracji młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym. Stwarzają też warunk ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:50 Mężczyzna przygnieciony klapą wywrotki na remontowanym odcinku A4 Poważny wypadek na terenie remontowanego fragmentu autostrady A4 w rejonie Góry św. Anny. Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z mężczyzn pracujący przy r ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:41 DK 45 w Mechnicy zablokowana. W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiało 5 osób Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w Mechnicy - to trasa Opole - Kędzierzyn-Koźle. » więcej 2019-08-23, godz. 17:30 Nauczyciele dyplomowani odebrali awanse. "To podsumowanie tego co robiliśmy do tej pory" 258 nauczycieli z całego województwa odebrało certyfikaty poświadczające zdobycie awansu zawodowego, nauczyciela dyplomowanego. To najwyższy z czterech stopni ... » więcej 2019-08-23, godz. 16:15 "To czas wielkiej mobilizacji. Bezpośrednia rozmowa daje najwięcej". Bus Prawa i Sprawiedliwości zatrzymał się w Opolu ... Opole to kolejne z miejsc, które pojawiło się dziś (23.08) na trasie busa Prawa i Sprawiedliwości. Od rana Violetta Porowska, startująca z pierwszego miejsca ... » więcej 2019-08-23, godz. 15:15 Mieszkańcy Górek koło Opola pracują nad odnową wsi Najpierw zniszczony mur zamienili na ekologiczny mural, potem ustawili wielkie donice z kwiatami, a teraz szykują kącik do wspólnego grillowania. Mieszkańcy w ... » więcej 2019-08-23, godz. 14:45 Bus PiS odwiedził Nysę. "Mieszkańcy wyrażają poparcie i życzliwość" 500 plus, wyższe emerytury, ale także uczciwość i konsekwencja - to najczęstsze argumenty nyskich zwolenników PiS, którzy przyszli pod Wieżę Ziębicką, aby wyr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »