Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-07, 07:52 Autor: Daniel Klimczak

Niepełnosprawni nie do końca zadowoleni z remontu brzeskiego amfiteatru. "Nie możemy podjechać bliżej sceny"

Amfiteatr w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Amfiteatr w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Amfiteatr w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Amfiteatr w Brzegu [fot. Daniel Klimczak]
Dni Księstwa Brzeskiego były pierwszą dużą imprezą zorganizowaną na terenie miejscowego amfiteatru po remoncie. Rewitalizacja zrobiła pozytywne wrażenie na większości, choć nie na wszystkich spośród odwiedzających obiekt.
Na niemożliwe do pokonania bariery zwracają uwagę niepełnosprawni, którzy występy gwiazd mogli oglądać jedynie z najdalszych miejsc. Trudnością w pełnym dostępie do obiektu jest dla nich brak podjazdów czy wind umożliwiających dotarcie bliżej sceny.

- Jeżeli jest tak, że nie wszystkim się podoba to ja to szanuję, ponieważ taki jest urok demokracji - mówi burmistrz Jerzy Wrębiak. Włodarz miasta dodaje, że niepełnosprawni nie powinni mieć problemu z dostępem do obiektu.

- Od strony parku jest taki wjazd. Myślę, że tutaj też, jak się odwrócimy od strony wejścia, spokojnie każda osoba na wózku może dotrzeć do amfiteatru. Być może są jakieś szczegóły takie, których nie znam. Każdą inwestycję staramy się zrobić jak najlepiej. No, widocznie są takie osoby, którym nie wszystko się podoba - mówi.

Dodajmy, że na remont brzeskiego amfiteatru wydano około 4 milionów 700 tysięcy złotych, z czego prawie 3 miliony to unijne wsparcie.
Niepełnosprawni o brzeskim amfiteatrze
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2019-08-17, godz. 18:41 O tajnikach zielarstwa na Zamku Książęcym w Niemodlinie. "Ziół jest mnóstwo i nie zaszkodziła im nawet susza" Pod znakiem ziół mija sobota na niemodlińskim Zamku Książęcym. Zainteresowani mogą spróbować ziołowej herbaty, dowiedzieć się wielu ciekawostek z zakresu ziel ... » więcej 2019-08-17, godz. 18:00 Pseudokibice staranowali radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Policja nie dopuściła do eskalacji awantur Ustawka pseudokibiców i staranowany radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Około 13:00 na moście nieopodal stadionu Kuźniczka doszło do konfrontacji kilkudziesięciu c ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:18 Plenerowe Radio Opole w Strzelcach Opolskich. Mażoretki, dziewczęcy futbol i paraolimpiady [ZDJĘCIA] Ekipa Radia Opole w ten weekend zajechała na strzelecki rynek, aby porozmawiać z samorządowcami i mieszkańcami tego regionu. Stamtąd były transmitowane nasze ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:15 Opolscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę [ZDJĘCIA] W jasnogórskim sanktuarium trwa właśnie msza święta, w której uczestniczy ponad trzy tysiące pielgrzymów z diecezji opolskiej. Przewodniczy jej ordynariusz An ... » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Wojewódzki Dzień Działkowca w Głuchołazach. Ogródki działkowe coraz popularniejsze Amatorzy ogródków działkowych świętowali dziś (17.08) w głuchołaskiej Muszli Leśnej. Zorganizowano tam wojewódzkie obchody z okazji Dnia Działkowca. » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Historyczny survival we Włodzieninie. Rozrywka dla całych rodzin W Parku Historii we Włodzieninie ruszyła kolejna edycja Historycznego Rajdu na pograniczu polsko-czeskim. Dla osób lubiących przygodę, aktywny wypoczynek i hi ... » więcej 2019-08-17, godz. 14:45 Pożar samochodu na autostradzie A4 Samochód osobowy nagle stanął w płomieniach. Strażacy około godzinę gasili pożar » więcej 2019-08-17, godz. 13:12 Wypadek w Dobrodzieniu na DK 46. Kolejny w Dąbrowicy Rano (17.08) doszło do zderzenia dwóch samochodów w Dobrodzieniu na DK 46, w powiecie oleskim. » więcej 2019-08-17, godz. 12:00 Arkadiusz Karbowiak o niejednoznacznych ocenach działalności Brygady Świętokrzyskiej - Ta formacja kontrowersyjną nie jest i cieszę się, że władze postanowiły uhonorować żołnierzy, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę - powiedział w ro ... » więcej 2019-08-17, godz. 11:37 Brzeski ratusz ma po remoncie nawiązywać do wyglądu z czasów swojej świetności Brzeski magistrat, we współpracy z opolskim konserwatorem zabytków, ustalił, jak po remoncie będzie wyglądał tamtejszy ratusz. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »