Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-26, 11:30 Autor: Roman Juranek

"Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie". Kuratorium: młodzież może spokojnie czekać na matury

Archwium [zdj. Jan Poniatyszyn]
Archwium [zdj. Jan Poniatyszyn]
Krzysztof Sobków [fot. Marcin Skomudek]
Krzysztof Sobków [fot. Marcin Skomudek]
Robert Socha [fot. Marcin Skomudek]
Robert Socha [fot. Marcin Skomudek]
- Zawieszenie strajku było dla nas zaskoczeniem - przyznał w rozmowie "W cztery oczy" Krzysztof Sobków, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, przedstawiciel Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego.
- Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie, ale wzmocnieni jako grupa - dodał Krzysztof Sobków. - Z jednej strony jako człowiek, który próbował kreować tę retorykę strajku w swojej szkole i może nie tylko, to na pewno, gdzieś tam czuję, że jeszcze moglibyśmy pewne rzeczy naświetlić. Nie mniej jednak z drugiej strony czuje się także po części, może zwycięzcą to za duże słowo, ale taki zadowolony z tego, że okazało się, że mamy nie tylko świetną merytorycznie grupę pedagogów, ale także jako ludzi, przyjaciół. Okazało się, że możemy na siebie liczyć.

Wczoraj (25.04) o zawieszeniu strajku od soboty poinformował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Taką samą decyzję wieczorem podjęło prezydium Zarządu Krajowego Forum Związków Zawodowych.

- Młodzież może spokojnie czekać na matury - powiedział w "Poglądach i osądach" Robert Socha, rzecznik Kuratorium Oświaty w Opolu. - Do wczoraj, praktycznie nie biorąc pod uwagę zawieszenia strajku, które zostało ogłoszone, zdecydowana większość szkół odbyła już takie klasyfikacje maturzystów. Mimo tego, że strajk trwał, wczoraj otrzymaliśmy informację, że wszystkie szkoły w Opolu "zostały sklasyfikowane" - tak upraszczając to stwierdzenie.

W części szkół w regionie rady kwalifikacyjne odbędą się dopiero w poniedziałek.
Krzysztof Sobków
Robert Socha

Wiadomości z regionu

2019-08-22, godz. 20:00 Wysypisko pod Nysą będzie rozbudowywane. Powstanie kwatera mogąca pomieścić 320 tysięcy kubików śmieci Składowisko odpadów w podnyskich Domaszkowicach będzie rozbudowane. W ciągu najbliższych 150 dni powstanie tam kolejna kwatera na śmieci. » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Mieszkaniec Nysy przechowywał w garażu używki warte 140 tysięcy złotych. Tytoń i alkohol nie miały znaków akcyzy Kontrabandę o rynkowej wartości około 140 tysięcy złotych odnaleźli wczoraj (21.08) funkcjonariusze Opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej 2019-08-22, godz. 18:30 Wspólny projekt Głubczyc i Vitkova ,,Minerały i flora na pograniczu polsko-czeskim" zakończony Po polskiej stronie - świeże nasadzenia i mała architektura w parku przy ul. Sobieskiego w Głubczycach, po czeskiej - w Vitkowie - nowy park z charakterystycz ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Roman Kolek powalczy o mandat senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej. "Wynik wyborów ważniejszy od ambicji" Roman Kolek kandydatem Koalicji Obywatelskiej oraz KWW Mniejszość Niemiecka w jesiennych wyborach do Senatu. Obecny wicemarszałek województwa wystartuje w okr ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Budowa centrum przesiadkowego Opole Główne droższa o 14 milionów złotych. Ratusz ma rozwiązanie Opolski ratusz ma pomysł na rozwiązanie problemu z wyłonieniem wykonawcy na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego Opole Główne. Chodzi o dołożenie brakuj ... » więcej 2019-08-22, godz. 17:12 Wypadek na terenie budowy w Mosznej. Mężczyzna przysypany zwałami ziemi Mężczyzna, na którego zsunęła się pryzma ziemi, trafił do szpitala. Do wypadku doszło na terenie budowy w Mosznej. » więcej 2019-08-22, godz. 16:04 Kolizja trzech aut "pod taśmociągiem" na DK 45 Do groźnie wyglądającej kolizji 3 aut osobowych doszło w Zimnicach Wielkich, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 Opole - Racibórz oraz drogi wojewódzkiej w k ... » więcej 2019-08-22, godz. 16:00 Zamiast sanatorium mieszkania? Właściciel ośrodka w Suchym Borze chce zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Dalej nie wiadomo, czy rehabilitacja wróci do Suchego Boru. Ponad rok po sprzedaży przez Stobrawskie Centrum Medyczne ośrodka prywatnej firmie wydaje się, że ... » więcej 2019-08-22, godz. 15:44 Wypadek na budowie w Mosznej. Ziemia przysypała jednego z pracowników Pracownik został przysypany ziemią w wykopie. Do zdarzenia doszło przed godziną 14.00 - informuje kapitan Damian Skowroński z KW PSP w Opolu. » więcej 2019-08-22, godz. 15:37 Mieszkaniec Kluczborka przechowywał w mieszkaniu 200 gramów narkotyków. Zatrzymano też 3 innych mężczyzn Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych postawiła prokuratura 34-letniemu mieszkańcowi Kluczborka. Zabezpieczono amfetaminę ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »