Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-24, 13:29 Autor: Katarzyna Doros

EUROWYBORY: Porozumienie deklaruje walkę z określeniem "polskie obozy koncentracyjne"

Arkadiusz Jasiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Arkadiusz Jasiński [fot. Justyna Krzyżanowska]
Przedstawiciele Porozumienia chcą walczyć z określeniem "polskie obozy koncentracyjne", które według ich wyliczeń w latach 2008-2016 w niemieckich mediach pojawiło się 1200 razy. - Jeśli w wyborach do Parlamentu Europejskiego nasi kandydaci zdobędą mandat, będą zabiegać o dobre imię Polski na arenie międzynarodowej - zapowiada Arkadiusz Jasiński z Porozumienia.
- Podjęliśmy starania na forum Komisji Europejskiej, która z założenia ma być strażnikiem traktatów europejskich, natomiast widzimy, że jest to ewidentne działanie polityczne ze strony Komisji Europejskiej, ponieważ, kiedy kraj, który jest głównym odpowiedzialnym za wybuch II Wojny Światowej, nie poczuwa się do odpowiedzialności za zbrodnie i oczernia jedną z głównych ofiar tego konfliktu, to wtedy widzimy, że czujemy się wręcz moralnie zobowiązani do tego, żeby interweniować - mówi Jasiński.

- O dobre imię Polski należy walczyć przede wszystkim po to, żeby pamięć o historii była prawdziwa - dodaje Grzegorz Pukas z Porozumienia. - Są fakty, które są niezaprzeczalne, tak jak właśnie to, że były to niemieckie, nazistowskie obozy koncentracyjne. Ginęli w nich Polacy, ginęli w nich Żydzi, ginęli też niemieccy więźniowie polityczni, którzy sprzeciwiali się hitlerowcom.

Przypomnijmy, wybory do Europarlamentu odbędą się 26 maja. Przedstawiciele partii Porozumienie startują z list Zjednoczonej Prawicy.
Arkadiusz Jasiński
Grzegorz Pukas

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »