Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-23, 22:30 Autor: Joanna Matlak

Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu

Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiskami narodowymi zorganizował dziś (23.04) w Opolu na placu Wolności pikietę.
Na jednym z banerów, który pokazywano przechodniom pojawił się napis: ”Homoseksualiści chcą seksedukować twoje dzieci. Powstrzymaj ich”.

Pikiety to nie jedyne działania fundacji w tej kwestii. - Przed świętami wielkanocnymi dostaliśmy informację, że została zarejestrowana przez marszałka Sejmu nasza zbiórka podpisów. Jest to obywatelska inicjatywa uchwałodawcza "Stop pedofilii 2019", która przewiduje konkretne narzędzia prawne w kodeksie karnym mające przeciwdziałać takim nadużyciom m.in. na zajęciach edukacyjnych czy w przestrzeni mediów publicznych - mówi Bartosz Kowara, koordynator opolskich struktur Fundacji Pro Prawo do życia.

Przedstawiciele fundacji przypominają, że organizacja Tęczowe Opole apelowała do prezydenta miasta o wprowadzenie karty LGBT. – Zagrożenie jest realne, choć sądzimy, że prezydent się na to nie zdecyduje. Pikietujemy, bo wolimy dmuchać na zimne – dodaje Bartosz Kowara.

Dodajmy, że podobne pikiety będą odbywać się w kolejnych miesiącach, także w innych miastach Opolszczyzny.
Bartosz Kowara

Wiadomości z regionu

2019-05-27, godz. 14:00 EUROWYBORY: Janina Ochojska KE, Beata Kempa i Anna Zalewska z PiS będą reprezentować Opolszczyznę w Parlamencie Europe ... Janina Ochojska z Koalicji Europejskiej oraz Beata Kempa i Anna Zalewska z PiS najprawdopodobniej będą reprezentować Opolszczyznę w Parlamencie Europejskim. W ... » więcej 2019-05-27, godz. 13:00 EUROWYBORY. Jerzy Naszkiewicz w sejmie za Patryka Jakiego, jeśli wiceminister otrzyma mandat europosła Według nieoficjalnych wciąż wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, Patryk Jaki uzyskał mandat eurodeputowanego z listy PIS w okręgu małopolsko-świętokrz ... » więcej 2019-05-27, godz. 12:30 Prace przy oleskiej promenadzie idą zgodnie z planem. Pod koniec lipca wszystko ma być gotowe Nie ma opóźnień przy kompleksowej przebudowie promenady wzdłuż ulicy Murka w Oleśnie. Roboty są prowadzone przez 6 dni w tygodniu do późnych godzin wieczornyc ... » więcej 2019-05-27, godz. 12:15 EUROWYBORY. Koalicja Europejska wygrywa w okręgu dolnośląsko-opolskim. Opolska delegatura KBW podała oficjalne wyniki ... Znamy już oficjalne wyniki wyborów do PE. Koalicja Europejska zwyciężyła w okręgu dolnośląsko-opolskim z wynikiem 43,87%. Na drugim miejscu uplasowało się Pra ... » więcej 2019-05-27, godz. 11:45 EUROWYBORY: Grabowski dziękuje wszystkim wyborcom i ostrzega przed duopolem partyjnym w Polsce - Zmierzamy w kierunku systemu dwupartyjnego - tak Paweł Grabowski, kandydat ruchu Kukiz'15 do Europarlamentu komentuje wyniki wczorajszego głosowania w Polsc ... » więcej 2019-05-27, godz. 10:34 EUROWYBORY: Rekordowa frekwencja w wyborach do PE. W Opolu ważny głos oddało 50 587 osób - Frekwencja była rekordowa, jeśli chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2019-05-27, godz. 10:25 EUROWYBORY: "To absolutnie wielki sukces". Violetta Porowska o wynikach wyborów na Opolszczyźnie - To absolutnie wielki sukces, który porównujemy do wyników wyborów sprzed pięciu lat. Widać, że Opolszczyzna jest odzyskiwana przez Prawo i Sprawiedliwość - ... » więcej 2019-05-27, godz. 10:20 Rafał Bartek ponownie wybrany na szefa Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Rafał Bartek został ponownie wybrany na przewodniczącego TSKN, podczas 30. Walnego Zebrania Delegatów. » więcej 2019-05-27, godz. 08:27 EUROWYBORY: Mamy oficjalne wyniki. Na Opolszczyźnie PiS i KE dzielą się pół na pół. Frekwencja była rekordowa [NOWE IN ... Mamy oficjalne wyniki wyborów w okręgu 12 - dolnośląsko-opolskim. Jak informuje Tomasz Szczepański, dyrektor wrocławskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczeg ... » więcej 2019-05-27, godz. 07:44 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier na automatach. Do środka mundurowi weszli używając tarana Nielegalny salon gier zlikwidowali mundurowi KAS w powiecie głubczyckim. Do lokalu zmuszeni byli wejść siłą. Lokal był na oku KAS od dłuższego czasu. Jednak m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »