Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-30, 19:32 Autor: Witold Wośtak

Piłkarze z Chrząstowic mają nowe szatnie i salę konferencyjną. "To już unijny standard"

Nowa szatnia FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
Nowa szatnia FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
Sala konferencyjna FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
Sala konferencyjna FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
FC Chronstau Chrząstowice ma rozbudowany budynek klubowy. Dzisiaj (30.03) oficjalnie oddano do użytku dwie nowe szatnie, salę konferencyjną, pokój sędziowski oraz pomieszczenie dla zarządu.
Prace zakończyły się w listopadzie, ale potrzebne były jeszcze poprawki i odbiory techniczne. Wojciech Król, prezes FC Chronstau, podkreśla, że klub czekał na te prace od 2015 roku, kiedy ruszył remont murawy oraz trybun. - Teraz mamy standardy unijne - ocenia.

- Prace były podzielone na dwa etapy. W pierwszym gmina dała pieniądze na materiał, a Konrad Wójcik, wiceprezes naszego zarządu, postawił ze swoją firmą stan surowy. Mam na myśli ściany i zadaszenie. W drugim etapie pieniądze były przeznaczone na wykończenie wnętrz, czyli tynkowanie, malowanie i kafelkowanie.

Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice, dodaje, że samorząd przeznaczył na ten cel niemal 400 tysięcy złotych, ale jego zdaniem, warto promować sport.

- Ta inwestycja narodziła się podczas jednego z wyjazdów do Niemiec. Widzieliśmy centrum szkoleniowe i zamarzyło nam się podobne. To był przyczynek do rozpoczęcia inwestycji. Kolejnym argumentem jest bardzo duża liczba dzieci trenujących piłkę nożną w naszej gminie. W samej Miro Fussballschule jest około setki młodych piłkarzy, a oprócz tego mamy klub sportowy, który potrzebuje takich pomieszczeń.

Znaczący wkład finansowy w rozbudowę mieli sponsorzy i mieszkańcy Chrząstowic.
Prezes Król zaznacza, że seniorska drużyna występująca w klasie okręgowej ma aspiracje awansu do 4. ligi.
Wojciech Król
Florian Ciecior

Wiadomości z regionu

2019-06-24, godz. 21:00 Przed nami kolejne upalne dni. IMGW ostrzega IMGW wydało ostrzeżenie dla wszystkich powiatów naszego województwa. Od wtorku (25.06) do środy zmagać się będziemy z kolejną falą upałów. » więcej 2019-06-24, godz. 20:37 Kolizja samochodu osobowego z ciężarowym na obwodnicy Opola Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym doszło na obwodnicy Opola, na wysokości skrętu w ulicę Bierkowicką. W miejscu zdarzenia jest utrudniony przejazd. » więcej 2019-06-24, godz. 20:11 To oni budowali Polskę i sławili ją poza granicami. Wkład polskich inżynierów w niepodległość Stoją za większością projektów, a nasz kraj może chwalić się ich osiągnięciami również za granicami. Polscy inżynierowie są cenionymi fachowcami na całym świe ... » więcej 2019-06-24, godz. 18:45 Sprawdź poziom cukru we krwi - zachęca opolski NFZ Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza w czwartek (27.06) na bezpłatne badania poziomu cukr ... » więcej 2019-06-24, godz. 18:30 Ruch Narodowy organizuje kontrmanifestację do Marszu Równości w Opolu. "Ustawimy się kordonem przed katedrą i będziemy ... Przedstawiciele Ruchu Narodowego, Fundacji Pro Prawo do Życia i Młodzieży Wszechpolskiej zapowiadają kontrmanifestację do II Marszu Równości, organizowanego w ... » więcej 2019-06-24, godz. 17:00 Ministerstwo Zdrowia chce zmienić system funkcjonowania SOR-ów. Nie wszystkie placówki godzą się na proponowane rozwią ... Ma być sprawniej, bezpieczniej i bardziej przejrzyście. Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe rozwiązania w szpitalnych oddziałach ratunkowych, dotyczące system ... » więcej 2019-06-24, godz. 16:45 W pierwszy długi weekend tych wakacji na opolskich drogach zginęły 4 osoby. Policja zatrzymała 35 nietrzeźwych kierowc ... Tragiczne żniwo na opolskich drogach w pierwszy długi weekend wakacji. Między 19 a 23 czerwca, w pierwszy długi weekend tych wakacji na opolskich trasach dosz ... » więcej 2019-06-24, godz. 16:45 Mąż zaatakował żonę potłuczoną butelką. Groził, że zabije, jeśli kobieta nie wycofa pozwu rozwodowego Do tej dramatycznej sytuacji doszło w Strzelcach Opolskich w minioną sobotę (22.06). Dzisiaj Daniel N. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd aresztował go ... » więcej 2019-06-24, godz. 15:00 Opole zadba o równouprawnienie. W tym celu utworzono nowe stanowisko W Opolu będzie działał pełnomocnik do spraw równego traktowania. To nowe stanowisko na urzędowej mapie miasta objęła Dorota Piechowicz-Witoń, która będzie je ... » więcej 2019-06-24, godz. 14:07 Opolszczyzna gotowa na przyjęcie wniosków na 500+ na każde dziecko. W regionie z programu skorzysta blisko 150 tysięcy ... Od 1 lipca mieszkańcy Opolszczyzny mogą składać wnioski w ramach programu Rodzina 500 plus o świadczenie na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Violett ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »