Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-30, 19:32 Autor: Witold Wośtak

Piłkarze z Chrząstowic mają nowe szatnie i salę konferencyjną. "To już unijny standard"

Nowa szatnia FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
Nowa szatnia FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
Sala konferencyjna FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
Sala konferencyjna FC Chronstau Chrząstowice [fot. Witold Wośtak]
FC Chronstau Chrząstowice ma rozbudowany budynek klubowy. Dzisiaj (30.03) oficjalnie oddano do użytku dwie nowe szatnie, salę konferencyjną, pokój sędziowski oraz pomieszczenie dla zarządu.
Prace zakończyły się w listopadzie, ale potrzebne były jeszcze poprawki i odbiory techniczne. Wojciech Król, prezes FC Chronstau, podkreśla, że klub czekał na te prace od 2015 roku, kiedy ruszył remont murawy oraz trybun. - Teraz mamy standardy unijne - ocenia.

- Prace były podzielone na dwa etapy. W pierwszym gmina dała pieniądze na materiał, a Konrad Wójcik, wiceprezes naszego zarządu, postawił ze swoją firmą stan surowy. Mam na myśli ściany i zadaszenie. W drugim etapie pieniądze były przeznaczone na wykończenie wnętrz, czyli tynkowanie, malowanie i kafelkowanie.

Florian Ciecior, wójt gminy Chrząstowice, dodaje, że samorząd przeznaczył na ten cel niemal 400 tysięcy złotych, ale jego zdaniem, warto promować sport.

- Ta inwestycja narodziła się podczas jednego z wyjazdów do Niemiec. Widzieliśmy centrum szkoleniowe i zamarzyło nam się podobne. To był przyczynek do rozpoczęcia inwestycji. Kolejnym argumentem jest bardzo duża liczba dzieci trenujących piłkę nożną w naszej gminie. W samej Miro Fussballschule jest około setki młodych piłkarzy, a oprócz tego mamy klub sportowy, który potrzebuje takich pomieszczeń.

Znaczący wkład finansowy w rozbudowę mieli sponsorzy i mieszkańcy Chrząstowic.
Prezes Król zaznacza, że seniorska drużyna występująca w klasie okręgowej ma aspiracje awansu do 4. ligi.
Wojciech Król
Florian Ciecior

Wiadomości z regionu

2020-01-26, godz. 14:00 "Trzeba mówić sobie, że się wygra". Kolarze z całej Polski zjechali do Falmirowic Ponad 100 zawodników stanęło na starcie Ogólnopolskiego Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym w Falmirowicach. Podczas 30. już edycji wyścigu odbywają się także Mistrzostwa… » więcej 2020-01-26, godz. 13:00 Jechał bez przerwy blisko 15 godzin, kartę kierowcy schował do kieszeni. Interwencja WITD na opolskiej autostradzie Kierowcę lawety, wiozącego 3 samochody osobowe zatrzymał do kontroli na opolskim odcinku autostrady A4 patrol inspekcji transportu drogowego delegatury śląskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Nie tylko estetyka i funkcjonalność, ale również dbałość o artystów. Rozpoczął się drugi etap remontu komprachcickiej sali… Wymieniona podłoga i okna, remont sanitariatów i nowy system ogrzewania. Rozpoczął się drugi etap przebudowy sali widowiskowej z zapleczem w Samorządowym Ośrodku… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Trwa remont rynku w Strzeleczkach. To już ostatni etap Trwa czwarty - ostatni - etap remontu rynku w Strzeleczkach. Od kilku lat zabytkowe centrum miejscowości zyskiwało powoli nowe oblicze. Wyremontowana została już… » więcej 2020-01-26, godz. 09:45 Samorząd dla zwierząt. Swoje M w Opolu mają m.in. ptaki, jeże i wiewiórki Budki dla wiewiórek, domki zimowe dla jeży oraz karmniki dla ptaków - to najnowsze zakupy opolskiego ratusza poczynione z myślą o zwierzętach zamieszkujących stolicę… » więcej 2020-01-26, godz. 08:27 W Cisku zmierzą prędkość i natężenie ruchu Gmina Cisek zakupiła elektroniczną tablicę, która mierzy prędkość przejeżdżających samochodów oraz natężenie ruchu. Urządzenie na razie stanęło między Ciskiem… » więcej 2020-01-26, godz. 07:00 Rodziny katyńskie w Opolu chcą postawić pomnik upamiętniający zamordowanych przez NKWD Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Opolu podjęło inicjatywę budowy pomnika upamiętniającego ofiary zamordowane przez NKWD w 1940 z rozkazu Związku Radzieckiego… » więcej 2020-01-25, godz. 21:45 Polska wygrała z Czechami. Za nami 16. Opolska Gala Żużla na Lodzie [FILM, ZDJĘCIA] Pierwszy w historii mecz międzypaństwowy, prezentacja drużyny Kolejarza Opole, turniej miniżużla i wypełnione niemal po brzegi trybuny opolskiego Toropolu. Tak… » więcej 2020-01-25, godz. 20:14 Opole: pożar mieszkania na Pasiece. Lokatorzy zdążyli się ewakuować 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar mieszkania na ul. Niedziałkowskiego. » więcej 2020-01-25, godz. 19:30 Strzelce Opolskie: coraz mniej chętnych do pracy za murami więzienia Coraz więcej służb mundurowych narzeka na brak ludzi do pracy. Do trwającego od lat problemu nieobsadzonych stanowisk w policji doszła kolejna formacja - Służba… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »