Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-25, 16:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Matka i jej konkubent przez dwa lata gwałcili trzy nieletnie dziewczynki. Sąd aresztował parę na 3 miesiące

Akta (fot. Daria Placek)
Akta (fot. Daria Placek)
Mieszkanka Krapkowic przez dwa lata miała pozwalać na to, żeby jej konkubent znęcał się psychicznie i fizycznie oraz gwałcił jej trzy córki, które mają obecnie od 8 do 11 lat. Strzelecki sąd aresztował na trzy miesiące Katarzynę K. i Janusza Cz. Oboje nie przyznają się do zarzucanych im czynów.
36-letnia Katarzyna K. nie radziła sobie z opieką nad dziećmi. Wspomagali ją pracownicy opieki społecznej. Problem zaczął narastać, gdy do mieszkania kobiety wprowadził się 47-letni Janusz Cz.

- Kobieta odmawiała pomocy, nie wpuszczała naszych pracowników, sąsiedzi alarmowali, że dziewczynki są zaniedbane, czasami wieczorami były wyganiane z mieszkania – mówi Marlena Kornaś, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Krapkowicach. - Pierwsze podejrzenia co do nieprawidłowości i to takich przekraczających normy etyczne, moralne, mieliśmy w maju 2016 roku. Wówczas od razu powiadomiliśmy sąd. Proces odebrania dzieci trwał w sądzie przez dwa lata.

W maju ubiegłego roku dzieci trafił do rodziny zastępczej. Wówczas to zaczęło wychodzić na jaw, że dziewczynki były wielokrotnie gwałcone. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich, która wnioskowała do sądu o areszt dla matki i jej konkubenta. Jak ustalili śledczy, oboje znęcali się nad dziećmi, bili je i gwałcili przez okres 2 lat.

Sąd zadecydował o aresztowaniu obojga na 3 miesiące. Jednocześnie prokuratura przygotowuje wobec nich akt oskarżenia. Za seksualne wykorzystywanie dziewczynek Katarzynie K. i Januszowi Cz. grozi do 12 lat więzienia, oboje odpowiedzą też za bicie dzieci.
Marlena Kornaś
Relacja Agnieszki Pospiszyl

Wiadomości z regionu

2019-04-26, godz. 13:15 Śmiertelne pobicie pod marketem budowlanym w Nysie. Ruszył proces Do 10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, których prokuratura oskarżyła o śmiertelne pobicie nastolatka na parkingu pod marketem budowlanym w Nysie. W lis ... » więcej 2019-04-26, godz. 12:00 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym koło Głogówka Do śmiertelnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach Głogówka w powiecie prudnickim. - Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy około ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:45 Kolejny rok wzrasta zanieczyszczenie powietrza. Opolski Alarm Smogowy podsumował stan powietrza w 2018 roku Dwukrotnie więcej dni z przekroczoną dopuszczalną normą pyłów, wzrost liczby zgonów oraz zachorowań na nowotwory, choroby układu oddechowego i krążenia. Opols ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:30 "Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie". Kuratorium: młodzież może spokojnie czekać na matury - Zawieszenie strajku było dla nas zaskoczeniem - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Krzysztof Sobków, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, p ... » więcej 2019-04-26, godz. 10:00 Prokuratura umorzy śledztwo ws. strzelaniny przed opolskim komisariatem? Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze po trzykrotnym przedłużaniu śledztwa dotyczącego strzelaniny przed komisariatem policji w Opolu zakończyła je. Jak nieof ... » więcej 2019-04-26, godz. 08:45 Wylosowano troje członków do prac w zespole ds. Budżetu Obywatelskiego Opola. Zainteresowanie mieszkańców znikome Wyboru wielkiego nie było, bo do naboru zgłosiła się zaledwie 6 mieszkańców miasta. Do zadań zespołu będzie należeć m.in. nadzór nad prawidłowym zgłaszaniem p ... » więcej 2019-04-26, godz. 07:15 50-lecie kędzierzyńskiego MZK i akcja pomocy dla schroniska 1 maja Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu będzie świętował 50-lecie działalności. Z tej okazji przygotowywany jest piknik dla mieszkańców, zlot ... » więcej 2019-04-26, godz. 07:00 Drzew powinno wystarczyć dla każdego. Rusza akcja "Sadzimy las" Kilka tysięcy sadzonek drzew rozdadzą dziś (26.04) opolskie nadleśnictwa. To w ramach ogólnopolskiej akcji 'Sadzimy las'. » więcej 2019-04-25, godz. 21:30 Pieniądze potrącone za strajk nauczycieli w Opolu pozostaną w planach finansowych szkół - Pieniądze, które zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, zostały potrącone z pensji strajkujących nauczycieli, pozostaną w planach finansowych s ... » więcej 2019-04-25, godz. 20:30 Co dała nam Unia? W tym roku mija 15 lat od wejścia Polski do wspólnoty Od 2004 roku Opolszczyzna otrzymała z Unii Europejskiej 22 miliardy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na budowę dróg, remonty obiektów użyteczności publ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »