Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 17:08 Autor: Katarzyna Doros

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Działacze opolskiej Wiosny włączają się w ogólnopolską akcję Roberta Biedronia pod hasłem "Wiosenne porządki". To pomysł ujawnienia wysokości zarobków opolskich urzędników. Dziś (21.03) takie zapytania zostały wysłane m.in do wojewody opolskiego, czy marszałka.
- Zwróciliśmy się do wszystkich samorządów gminnych i powiatowych, prawie stu podmiotów z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w trybie ustawowym aby np. osoby, które starają się o pracę w urzędzie na dane stanowisko, miały w miarę precyzyjną wiedzę o jakich kwotach mówimy i o jakie pieniądze można się starać. Chcielibyśmy także mieć wiedzę, czy urzędy spełniają standardy w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn, no i tutaj oczywiście kwestia płac jest takim najważniejszym wskaźnikiem- mówi Jarosław Pilc, koordynator Wiosny w województwie opolskim.

Natalia Barczyk, która dołączyła do opolskiej Wiosny, ma zajmować się kwestiami równouprawnienia i wspierania aktywności kobiet w działalności politycznej. Działaczka, podniosła także temat modernizacji dworca Opole Wschodnie.

- Mamy wiele zastrzeżeń w kwestii zdemontowanych zabytkowych barierek i filarów. Zależy nam, żeby w przyszłości takie działania były konsultowane z mieszkańcami - mówi.

- Chcielibyśmy apelować przede wszystkim o to, żeby w przyszłości każdy inny projekt był w miarę możliwości konsultowany z mieszkańcami miasta, szczególnie tymi zainteresowanymi, ale tak żeby środowiska fachowców w danej dziedzinie mogły wyrazić swoją opinię. Mam tutaj na myśli konserwatorów oraz przede wszystkim architektów, których ten problem bezpośrednio dotyczy - dodaje.

- Mamy wątpliwości co do jakości wykonywanej pracy niektórych urzędników, stąd zapytanie o zarobki kierujemy do wszystkich urzędników z naszego otoczenia - dodaje Jarosław Pilc.
Jarosław Pilc
Natalia Barczyk

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 10:36 Ojciec wiózł dziecko do szpitala. Dotarli na miejsce w eskorcie policji Niecodzienną interwencję zaliczyli policjanci z Kluczborka. Mundurowi ruchu drogowego zatrzymali do kontroli szybko jadące auto. Okazało się, że kierowca wiez ... » więcej 2019-04-19, godz. 10:13 Czy Opolszczyzna wykorzystuje wielokulturowość do promocji? - Wciąż niewiele wiemy o pracy pełnomocnika marszałka ds. wielokulturowości - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Martyna Nakonieczny, przewodnicz ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:15 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-19, godz. 09:10 W wykopie pod Schodnią zginął pracownik agencji zatrudnienia? Kontrola PIP ruszyła, jest wiele pytań Do północy na miejscu, gdzie wczoraj (18.04) doszło do osunięcia ziemi, w Schodni, pracowali inspektorzy pracy. Kontrola będzie prowadzona także dziś. » więcej 2019-04-19, godz. 08:00 Pieniądze z kładki nad Młynówką przesunięte na most na Bolko. Kładka pod wiaduktem jest zamknięta już od roku Kładka dla pieszych nad Młynówką w Opolu od roku jest zamknięta i ten stan rzeczy na razie się nie zmieni. Chodzi o przejście dla pieszych pod wiaduktem kolej ... » więcej 2019-04-19, godz. 07:32 Śmiertelny wypadek w Duczowie. Nie żyje jedna osoba Do śmiertelnego wypadku doszło chwilę przed godziną 6.00 na DK 42 w Duczowie Małym, koło Wołczyna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy kierowany ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Wahadło w nowym miejscu. Zmiany na obwodnicy północnej Opola Wahadło na obwodnicy północnej w Opolu, w piątek (18.04) około południa zostanie zlikwidowane. Chodzi o odcinek między rondem koło Makro a węzłem zjazdowym na ... » więcej 2019-04-19, godz. 06:00 Nieobecność na sesji - mniej pieniędzy. Zmiany w przyznawaniu diet radnym przegłosowane. Radnemu, który nie będzie brał udziału w przynajmniej połowie głosowań na sesji, zostanie pomniejszona dieta o 50 procent - takie zmiany przegłosowali dziś (1 ... » więcej 2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »