Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-19, 18:15 Autor: Sławomir Kieler

Bus "NowejPiątki" odwiedził kolejne miejscowości w regionie

Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lubszy. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lubszy. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Dziś (19.03) drugi dzień kampanii promującej nowe inicjatywy prospołeczne polskiego rządu. Specjalny bus zawitał do Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy.
Pracownicy urzędu wojewódzkiego Mariusz Nieckarz i Radosław Pierzga rozdawali specjalne broszury informacyjne na temat rządowego programu "NowaPiątka" w kolejnych trzech miejscowościach województwa opolskiego: Lewinie Brzeskim, Brzegu i Lubszy.

- Sytuacja wygląda dobrze, jest zainteresowanie. Pomimo dosyć chłodnej atmosfery - oczywiście mówię tutaj o temperaturze - osoby podchodzą, my też wychodzimy naprzeciw. Informujemy, z czym tutaj stoimy, mówimy, że jesteśmy tutaj, by informować o nowych propozycjach programowych rządu RP, przekazujemy ulotki informacyjne - mówi Radosław Pierzga.

- Osoby zainteresowane pytają o konkretne tematy, które ich interesują. Osoby starsze, które są na emeryturze pytają o wypłatę "13" - najczęściej, kiedy mogą spodziewać się tych pieniędzy. Natomiast osoby młode chcą znać założenia odnośnie zwolnień z podatku - dodaje Pierzga.

Ci z mieszkańców Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy, którzy zapoznali się z nowymi propozycjami prospołecznymi rządu oceniali je bardzo pozytywnie. - Bardzo dobry pomysł, 500 plus i zwolnienie ludzi z podatków. Bardzo pomysłowe to dbanie o rodzinę. Bardzo się z tego cieszę, chociaż ja z tego nie korzystam, ale dla młodych ludzi to się należy. Każda propozycja, która służy ludziom jest dobra. Do tej pory nie spotkałem się z naszym rządem, którymkolwiek, który by tak dużo dla ludzi zrobił. Popieram w stu procentach obniżenie podatków i przywrócenie transportu - mówią mieszkańcy.

Akcja informacyjna na temat założeń rządowego programu "NowaPiątka" potrwa do końca kwietnia i w tym czasie bus z pracownikami urzędu wojewódzkiego odwiedzi każdą gminę.
Radosław Pierzga o akcji "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim, Brzegu i Lubszy.
Radosław Pierzga o pytaniach dotyczących programu "NowaPiątka".
Mieszkańcy Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy o rządowym programie "NowaPiątka".

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 20:00 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:33 Najmłodsi grodkowianie sami przygotowali wielkanocne ciasteczka i świąteczne ozdoby Świąteczną atmosferę czuć od kilku dni w grodkowskim domu kultury. Pod okiem instruktorów, najmłodsi mieszkańcy mogli nauczyć się, jak własnoręcznie przygotow ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:00 Świąteczne zakupy rób z głową i listą potrzebnych produktów - apeluje opolski Bank Żywności W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności. Skala tego zjawiska szczególnie nasila się w okresie świątecznym. Do najczęściej marnowanych i wyr ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:00 Klekotki i kołatki zamiast dzwonów. W Wawelnie dzieci "klekoczą" na znak żałoby po Chrystusie Wielki Piątek w Kościele katolickim to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. W kościołach zamilkły wszystkie dzwony, a ich miejsce zaję ... » więcej 2019-04-19, godz. 16:07 Funkcjonariusz służby więziennej postrzelił się w trakcie ćwiczeń Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj (19.04) w Farskiej Kolonii pod Strzelcami Opolskimi. Na strzelnicy Służby Więziennej funkcjonariusz tej formacji przypad ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:57 "Pomagali wszyscy, ludzie przynosili palety i znaki drogowe". Strażacy o akcji ratowniczej w Schodni koło Ozimka - To była bardzo trudna akcja - tak o ratowaniu zasypanego zwałami ziemi pracownika budującego kanalizację w Schodni mówi uczestniczący w akcji młodszy kapita ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:30 Nauczyciele wszystkich szkół w Opolu nadal protestują. Z protestu zrezygnowało część przedszkoli 12. dzień strajku nauczycieli. 91 procent placówek oświatowych z Opola nadal strajkuje. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Jedno przedszkole wycofało się ze strajku nauczycieli. Kurator oświaty apeluje o klasyfikowanie maturzystów Pracownicy Przedszkola Publicznego numer 5 w Opolu wycofali się dzisiaj (19.04) z akcji strajkowej. To jedyna zmiana na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »