Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-19, 18:15 Autor: Sławomir Kieler

Bus "NowejPiątki" odwiedził kolejne miejscowości w regionie

Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Brzegu. [fot. Sławomir Kieler]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lubszy. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lubszy. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Akcja promująca rządowy program "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim. [fot. Urząd Wojewódzki w Opolu]
Dziś (19.03) drugi dzień kampanii promującej nowe inicjatywy prospołeczne polskiego rządu. Specjalny bus zawitał do Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy.
Pracownicy urzędu wojewódzkiego Mariusz Nieckarz i Radosław Pierzga rozdawali specjalne broszury informacyjne na temat rządowego programu "NowaPiątka" w kolejnych trzech miejscowościach województwa opolskiego: Lewinie Brzeskim, Brzegu i Lubszy.

- Sytuacja wygląda dobrze, jest zainteresowanie. Pomimo dosyć chłodnej atmosfery - oczywiście mówię tutaj o temperaturze - osoby podchodzą, my też wychodzimy naprzeciw. Informujemy, z czym tutaj stoimy, mówimy, że jesteśmy tutaj, by informować o nowych propozycjach programowych rządu RP, przekazujemy ulotki informacyjne - mówi Radosław Pierzga.

- Osoby zainteresowane pytają o konkretne tematy, które ich interesują. Osoby starsze, które są na emeryturze pytają o wypłatę "13" - najczęściej, kiedy mogą spodziewać się tych pieniędzy. Natomiast osoby młode chcą znać założenia odnośnie zwolnień z podatku - dodaje Pierzga.

Ci z mieszkańców Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy, którzy zapoznali się z nowymi propozycjami prospołecznymi rządu oceniali je bardzo pozytywnie. - Bardzo dobry pomysł, 500 plus i zwolnienie ludzi z podatków. Bardzo pomysłowe to dbanie o rodzinę. Bardzo się z tego cieszę, chociaż ja z tego nie korzystam, ale dla młodych ludzi to się należy. Każda propozycja, która służy ludziom jest dobra. Do tej pory nie spotkałem się z naszym rządem, którymkolwiek, który by tak dużo dla ludzi zrobił. Popieram w stu procentach obniżenie podatków i przywrócenie transportu - mówią mieszkańcy.

Akcja informacyjna na temat założeń rządowego programu "NowaPiątka" potrwa do końca kwietnia i w tym czasie bus z pracownikami urzędu wojewódzkiego odwiedzi każdą gminę.
Radosław Pierzga o akcji "NowaPiątka" w Lewinie Brzeskim, Brzegu i Lubszy.
Radosław Pierzga o pytaniach dotyczących programu "NowaPiątka".
Mieszkańcy Lewina Brzeskiego, Brzegu i Lubszy o rządowym programie "NowaPiątka".

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »