Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-14, 10:20 Autor: Tomasz Cichoń

Nie można karać wszystkich za wszystko. Marszałek Rakoczy o pomyśle zakazu palenia węglem w piecach

archiwum [fot. Maciej Stępień]
archiwum [fot. Maciej Stępień]
Stanisław Rakoczy [fot. Wanda Kownacka]
Stanisław Rakoczy [fot. Wanda Kownacka]
- Uchwałami czy ustawami można nakazać obywatelom wszystko, tylko trudniej to potem wyegzekwować - powiedział gość "Poglądów i osadów" Radia Opole, wicemarszałek regionu Stanisław Rakoczy, odnosząc się do pomysłu zakazu palenia w piecach węglem.
- Nie możemy w Polsce spenalizować wszystkiego i karać za wszystko. Ceny ogrzewania naszych domostw to jest naprawdę poważna pozycja w budżecie każdej rodziny i trudno sobie wyobrazić, że jeżeli ceny paliw ekologicznie czystych utrzymają się na tym poziomie, będą obłożone podatkiem akcyzowym i będą dużo droższe od paliw tradycyjnych, to bardzo trudno będzie osiągnąć postęp - powiedział gość Radia Opole.

Zdaniem Rakoczego realizacja rządowego programu "Czyste Powietrze" jest daleka od "wielkiego boomu", bo dla ludzi ważne są ceny paliw. - Trudno zmusić kogoś, kto zarabia w granicach średniej krajowej, żeby wymienił piec, nawet z dopłatą, jeżeli będzie musiał kupować do tego pieca droższe paliwo.

Swój projekt ochrony środowiska przygotował także sejmik województwa opolskiego. Wniosek o finansowanie jest tej chwili weryfikowany przez Komisję Europejską.
Wicemarszałek Stanisław Rakoczy
Wicemarszałek Stanisław Rakoczy

Wiadomości z regionu

2019-05-27, godz. 11:45 EUROWYBORY: Grabowski dziękuje wszystkim wyborcom i ostrzega przed duopolem partyjnym w Polsce - Zmierzamy w kierunku systemu dwupartyjnego - tak Paweł Grabowski, kandydat ruchu Kukiz'15 do Europarlamentu komentuje wyniki wczorajszego głosowania w Polsc ... » więcej 2019-05-27, godz. 10:34 EUROWYBORY: Rekordowa frekwencja w wyborach do PE. W Opolu ważny głos oddało 50 587 osób - Frekwencja była rekordowa, jeśli chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Agnieszka Mikucka, zastępca d ... » więcej 2019-05-27, godz. 10:25 EUROWYBORY: "To absolutnie wielki sukces". Violetta Porowska o wynikach wyborów na Opolszczyźnie - To absolutnie wielki sukces, który porównujemy do wyników wyborów sprzed pięciu lat. Widać, że Opolszczyzna jest odzyskiwana przez Prawo i Sprawiedliwość - ... » więcej 2019-05-27, godz. 10:20 Rafał Bartek ponownie wybrany na szefa Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Rafał Bartek został ponownie wybrany na przewodniczącego TSKN, podczas 30. Walnego Zebrania Delegatów. » więcej 2019-05-27, godz. 08:27 EUROWYBORY: Mamy oficjalne wyniki. Na Opolszczyźnie PiS i KE dzielą się pół na pół. Frekwencja była rekordowa [NOWE IN ... Mamy oficjalne wyniki wyborów w okręgu 12 - dolnośląsko-opolskim. Jak informuje Tomasz Szczepański, dyrektor wrocławskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczeg ... » więcej 2019-05-27, godz. 07:44 KAS zlikwidowała nielegalny salon gier na automatach. Do środka mundurowi weszli używając tarana Nielegalny salon gier zlikwidowali mundurowi KAS w powiecie głubczyckim. Do lokalu zmuszeni byli wejść siłą. Lokal był na oku KAS od dłuższego czasu. Jednak m ... » więcej 2019-05-27, godz. 07:04 EUROWYBORY: 97% głosów w opolsko-dolnośląskim okręgu przeliczone. To pierwsze wyniki w powiatach W naszym okręgu wyborczym dolnośląsko-opolskim najwięcej głosów zdobyła Koalicja Europejska - 43,99%, 558 239 głosów. Na drugim miejscu jest Prawo i Sprawiedl ... » więcej 2019-05-27, godz. 07:00 Czy miasto wybuduje wieżowce między Sosnkowskiego a Rataja w Opolu? Jeden z działkowców obawia się, że miasto wybuduje tam wieżowce sięgające powyżej 55 metrów wysokości. Zdaniem Bogusława Bojarskiego, takie informacje zapisan ... » więcej 2019-05-26, godz. 21:33 EUROWYBORY. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wg sondażu exit-poll. Znamy prawdopodobnych eurodeputowanych z okręgu dolno ... Wg sondażu, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej, 42,4 procent głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z sondażu exit-poll zrealizowanego p ... » więcej 2019-05-26, godz. 19:06 "Ten list dostałem od niego w 1956 roku". Wspomnienie biskupa Jana Bagińskiego W Opolu trwają uroczystości pogrzebowe zmarłego w niedzielę (19.05) bp Jana Bagińskiego, emerytowanego biskupa pomocniczego diecezji opolskiej. Procesja z tru ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »