Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-14, 10:20 Autor: Tomasz Cichoń

Nie można karać wszystkich za wszystko. Marszałek Rakoczy o pomyśle zakazu palenia węglem w piecach

archiwum [fot. Maciej Stępień]
archiwum [fot. Maciej Stępień]
Stanisław Rakoczy [fot. Wanda Kownacka]
Stanisław Rakoczy [fot. Wanda Kownacka]
- Uchwałami czy ustawami można nakazać obywatelom wszystko, tylko trudniej to potem wyegzekwować - powiedział gość "Poglądów i osadów" Radia Opole, wicemarszałek regionu Stanisław Rakoczy, odnosząc się do pomysłu zakazu palenia w piecach węglem.
- Nie możemy w Polsce spenalizować wszystkiego i karać za wszystko. Ceny ogrzewania naszych domostw to jest naprawdę poważna pozycja w budżecie każdej rodziny i trudno sobie wyobrazić, że jeżeli ceny paliw ekologicznie czystych utrzymają się na tym poziomie, będą obłożone podatkiem akcyzowym i będą dużo droższe od paliw tradycyjnych, to bardzo trudno będzie osiągnąć postęp - powiedział gość Radia Opole.

Zdaniem Rakoczego realizacja rządowego programu "Czyste Powietrze" jest daleka od "wielkiego boomu", bo dla ludzi ważne są ceny paliw. - Trudno zmusić kogoś, kto zarabia w granicach średniej krajowej, żeby wymienił piec, nawet z dopłatą, jeżeli będzie musiał kupować do tego pieca droższe paliwo.

Swój projekt ochrony środowiska przygotował także sejmik województwa opolskiego. Wniosek o finansowanie jest tej chwili weryfikowany przez Komisję Europejską.
Wicemarszałek Stanisław Rakoczy
Wicemarszałek Stanisław Rakoczy

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 22:02 Miał przebywać na kwarantannie, jednak znaleziono go pijanego poza domem. Policja sprawdza, czy mógł spowodować wypadek Zamiast przebywać w izolacji, wolał spędzać czas poza domem, na dodatek pod wpływem alkoholu. Mowa o 49-latku, który nie zastosował się do obowiązku odbycia k… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Raport dnia: dwie nowe ofiary koronawirusa na Opolszczyźnie. COVID-19 potwierdzono u kolejnych dziewięciu osób Dwie osoby zarażone koronawirusem zmarły dzisiaj (08.04) na Opolszczyźnie. To 87-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 57-letni mężczyzna z… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Profilaktyczne rygory w DPS-ie. Partner jednej z pracownic zaraził się koronawirusem W związku z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem partnera jednej z pracownic Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, w trzech obiektach tej placówki wprowadzono… » więcej 2020-04-08, godz. 20:20 Pierwsza sesja online nie bez problemów technicznych. Radni powiatu namysłowskiego wznowią obrady jutro Nie udało się przeprowadzić pierwszej sesji rady powiatu namysłowskiego na odległość. Niektórzy radni mieli w jej trakcie spore problemy z komunikacją. » więcej 2020-04-08, godz. 19:12 3 nowe zachorowania na koronawirusa w naszym województwie. Ministerstwo opublikowało wieczorny raport Troje kolejnych mieszkańców Opolszczyzny choruje na koronawirusa. Tak wynika z wieczornego raportu Ministerstwa Zdrowia. » więcej 2020-04-08, godz. 18:00 Bp Andrzej Czaja: doczekamy i my momentu, kiedy będzie zwyciężona pandemia - Zaprośmy Boga do naszych domów w tym trudnym czasie - mówi do wiernych ordynariusz diecezji opolskiej. Biskup Andrzej Czaja za pośrednictwem mediów apeluje o… » więcej 2020-04-08, godz. 17:00 Zarząd województwa wyznaczył 15 pokojów dla lekarzy i personelu medycznego Zarząd województwa opolskiego wyznaczył 15 pokojów dla lekarzy, którzy pracując w szpitalach, gdzie występuje potencjalne ryzyko kontaktu z pacjentami z koronawirusem… » więcej 2020-04-08, godz. 16:45 Maseczki dla seniorów łakomym kąskiem dla oszustów. Rekordzista wyłudził 500 sztuk Na wolontariusza, na sąsiada, wnuczka, monopolistę czy też harcerza. W czasie pandemii koronawirusa pojawili się nowi oszuści, którzy za cel obrali sobie maseczki… » więcej 2020-04-08, godz. 16:00 Szyją maseczki zamiast organizować imprezy. Pracownicy namysłowskiego domu kultury chcą w ten sposób chronić mieszkańców… Choć odwołano wszystkie zajęcia i planowane na najbliższe tygodnie imprezy, to nie siedzą z założonymi rękami. Mowa o pracownikach Namysłowskiego Domu Kultury… » więcej 2020-04-08, godz. 15:59 Opole rezygnuje z kolejnych imprez masowych do 3 czerwca. Nie odbędą się Piastonalia i koncerty Hip Hop Opole, Rock Op… Opolski ratusz zdecydował o wydłużeniu terminu nieorganizowania imprez masowych w mieście do 3 czerwca. To oznacza, że nie odbędą się Piastonalia czy zaplanowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »