Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-13, 18:00 Autor: Kacper Śnigórski

Śmiertelny wypadek sprzed 3 lat w opolskim sądzie. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka

Śmiertelny wypadek sprzed 3 lat w opolskim sądzie. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka [fot. Kacper Śnigórski]
Śmiertelny wypadek sprzed 3 lat w opolskim sądzie. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka [fot. Kacper Śnigórski]
Opolski sąd odwoławczy zajął się dzisiaj (13.03) sprawą śmiertelnego wypadku, do którego doszło w listopadzie 2016 roku koło Olesna. Oskarżona jechała samochodem, wpadła w poślizg i wypadła na drugiej stronie jezdni. Wtedy w jej auto uderzył inny samochód. W wypadku zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka. Dziewczyny miały wtedy po 12 i 13 lat.
Oskarżona w pierwszej instancji została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Z tym wyrokiem nie zgodziła się matka jednej z dziewczyn - oskarżycielka posiłkowa - o czym mówi jej adwokat Wojciech Proszewski.

- Naszym zdaniem orzeczona kara była zbyt łagodna. Kara powinna być w jakiś sposób dotkliwa. Mamy do czynienia z dwiema ofiarami śmiertelnymi i z trzecią osobą, która jest kaleką. My wnosimy o to, aby była to kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Wnosimy również o to, żeby sąd zmienił rozstrzygnięcie z 5 na 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów - mówi adwokat Wojciech Proszewski.

Oskarżonej zarzucano, że w nienależyty sposób nosiła żałobę po śmierci córki. Kobieta odniosła się do tego w mowie końcowej.

- To, co się stało, to była największa tragedia w moim życiu, która trwa cały czas. Tylko syn trzyma mnie tak naprawdę przy życiu - powiedziała oskarżona.

Obrońca oskarżonej nie chciał się wypowiadać w tej sprawie. Sąd odwoławczy odroczył wydanie prawomocnego wyroku, ale termin nie został jeszcze ustalony. W tej sprawie toczą się jeszcze procesy cywilne o zadośćuczynienie.
Adwokat Wojciech Proszewski
Oskarżona

Wiadomości z regionu

2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Oferty hoteli, pensjonatów i letnich atrakcji. W Opolu trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne Wystawcy z różnych zakątków Polski i zagranicy prezentują w Opolu swoje wakacyjne oferty i pomysły na spędzenie letniego wypoczynku. W stolicy regionu trwają ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 EUROWYBORY. Politycy Nowoczesnej zachęcali w Opolu do udziału w eurowyborach i głosowania na Krzysztofa Mieszkowskiego Przedstawiciele Nowoczesnej rozdawali w Opolu ulotki i zachęcali do udziału w niedzielnych (26.05) eurowyborach. Na konferencji prasowej przed ratuszem podsum ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 Młodzi opolanie nie zgadzają się na bierność wobec zmian klimatycznych. Młodzieżowy strajk w Opolu Opolska młodzież spotkała się na placu Wolności w Opolu, żeby wspólnie zamanifestować bierność polityków i dorosłych wobec zmian klimatycznych w Polsce i na ś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »