Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-09, 19:38 Autor: Daniel Klimczak

Wojsko kusi zarobkami i przywilejami. Opolanie są zainteresowani

Piknik wojskowy w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot. Daniel Klimczak]
Piknik wojskowy w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej [fot. Daniel Klimczak]
Sporym zainteresowaniem cieszył się punkt informacyjny, który wystawiono podczas pikniku wojskowego w bazie 10. Opolskiej Brygady Logistycznej.
Na pytania opolan zainteresowanych służbą w armii odpowiadali przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień i Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

Jak zauważa mjr Wojciech Bakalarz, szef wydziału rekrutacji opolskiej WKU, stoisko odwiedzali zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi.

- Przede wszystkim dużo dzieci, które wojsko przyciąga. Druga grupa to są starsi, którzy kiedyś służyli w wojsku i chcą się podzielić swoimi doświadczeniami i wspomnieniami, oraz młodzież, która nie zawsze jeszcze do końca jest przekonana, przychodzi, dopytuje, czy osoby, które chciałyby zostać żołnierzami, w jaki sposób to zrobić, jakie szkolenia odbyć - wyjaśnia.

Ponadto, młodzież mogła zapoznać się z ofertą szkół, które prowadzą klasy o profilu służb mundurowych.

Procedura, którą musi przejść osoba chcąca zawodowo służyć w armii trwa około roku i zaczyna się od czteromiesięcznej służby przygotowawczej. Następnie kandydatów czeka kwalifikacja, podczas której sprawdzane są między innymi predyspozycje sprawnościowe. Następnie, po wyborze jednostki, kandydat musi przejść badania psychologiczne.

Dodajmy, że obecne najniższe wynagrodzenie dla szeregowców wynosi 3650 złotych brutto. Kwota ta wzrasta wraz awansem czy wysługą lat. Ponadto armia kusi dodatkowymi przywilejami, takimi jak "trzynastki" czy ekwiwalenty mieszkaniowe, które w Opolu wynoszą ponad 900 złotych miesięcznie i są jednymi z najwyższych w Polsce.
mjr Wojciech Bakalarz

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "To ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 104 nowe lokale powstają w Nysie z rządowego programu "Mieszkanie plus". Symbolicznie cegły dołożyli politycy i samorz ... U zbiegu ulic Franciszkańskiej i Grodkowskiej w Nysie powstają trzy nowe bloki mieszkaniowe. Dzięki inwestycji w ramach rządowego programu 'Mieszkanie plus' p ... » więcej 2019-09-20, godz. 18:30 Grzegorz Schetyna odwiedził Opole. Lider Platformy Obywatelskiej prezentował kandydatów do parlamentu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej odwiedził dziś (20.09) Opole. Podczas spotkania zaprezentowano kandydatów z opolskiej listy. » więcej 2019-09-20, godz. 17:30 "Najbardziej zauważalna poprawa sytuacji nastąpiła w naszym województwie". Jak długo trzeba czekać na zabieg? - Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o skrócenie kolejek i czasu oczekiwania na zabiegi - tak na dzisiejszej konferencji prasowej (20.09) po ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:45 Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu. "Dosyć polityki bierności" 'Węgiel tylko na biegunkę', 'Planeta ważniejsza jest od pieniędzy' czy 'Młodzież w Opolu nie zgadza się z biernością rządu wobec zmian klimatycznych' - z taki ... » więcej 2019-09-20, godz. 16:00 Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowis ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:30 Zaginęła 13-letnia Wioletta z Kędzierzyna-Koźla Policjanci z Kędzierzyna-Koźla szukają zaginionej 13-latki. Wioletta Kotowicz pod waz ostatni widziana była prawie tydzień temu, w sobotę 14 września. » więcej 2019-09-20, godz. 15:25 ZOL w Głubczycach jest na europejskim poziomie. Zakończono 4 duże projekty modernizacyjne W ciągu ostatnich dwóch lat ponad 6 milionów z pieniędzy unijnych trafiło do głubczyckiego szpitala. W placówce realizowane były 4 projekty, które mają podnie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »