Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-08, 20:35 Autor: Daniel Klimczak

Silne i piękne mimo ciężkiej choroby. W Nysie odbył się finał II edycji akcji "Piękna i bestia"

Finał II edycji akcji "Piękna i bestia" [fot. Daniel Klimczak]
Finał II edycji akcji "Piękna i bestia" [fot. Daniel Klimczak]
Finał II edycji akcji "Piękna i bestia" [fot. Daniel Klimczak]
Finał II edycji akcji "Piękna i bestia" [fot. Daniel Klimczak]
Zachowały piękno mimo ciężkiej choroby. Mowa o kobietach zmagających się z nowotworem, które wzięły udział sesji zdjęciowej zorganizowanej z okazji II edycji przedsięwzięcia pod nazwą Piękna i bestia.
Finał akcji odbył się dziś (08.03) w nyskim dworze biskupim. Przybyli mogli zobaczyć ponad 50 fotografii przedstawiających kobiety, które zmierzyły się bądź nadal walczą z tytułową bestią, czyli rakiem.

- Chciałam pokazać po prostu kobietę sukcesu; silną, która umie pokonać te najgorsze chwile, że radzi sobie z życiem i jest pewna siebie. Powiem szczerze, że ja energię łapie taką od nich, że power jest niesamowity. Nie widać w ogóle choroby, są tylko emocje - tłumaczy Monika Wieja-Baczyńska, fotograf i pomysłodawca akcji.

Oprócz zdjęć, można było obejrzeć także pokaz mody oraz wziąć udział w panelu dyskusyjnym z ekspertami w zakresie leczenia nowotworów. Jak zauważają uczestniczki, tego typu aktywność pomaga choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

- Jestem po bardzo wielkiej operacji, czyli dopiero wracam do sił, także na pewno to jest dla mnie dodatkowe jakieś takie obciążenie, ale bardzo się ciesze, że jestem. Wszystkie siły zbierałam, żeby dzisiaj tutaj być - wyjaśnia pani Justyna, jedna z modelek biorących udział w akcji.

Dodajmy, że praca nad przygotowaniem wystawy fotografii zajęła pół roku. Uczestniczki tegorocznej edycji projektu wzięły niedawno udział w Paris Fashion Week, natomiast w lipcu pojadą na pokaz mody do Berlina.
Monika Wieja-Baczyńska
pani Justyna

Wiadomości z regionu

2019-05-21, godz. 22:15 EUROWYBORY: Wiceminister rolnictwa z wizytą na Opolszczyźnie. Na zaproszenie europosła spotkał się z mieszkańcami Nysy ... Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Szymon Giżyński odwiedził Nysę. Podczas spotkania poruszano między innymi kwestię rolniczego handlu detalicznego, systemu ... » więcej 2019-05-21, godz. 21:00 Opole będzie świętowało 30. rocznicę przełomowych wyborów z 4 czerwca 1989 roku Wydarzenia około rocznicowe rozpoczną się już 28 maja, kiedy to w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie z Anną Bikont, pisarką i dziennikarką ... » więcej 2019-05-21, godz. 20:48 Nie 29 a 13 – władze Opola przygotowały nowy projekt podziału miasta na dzielnice. Zobacz mapę Część dzielnic Opola miałaby się połączyć, np. Czarnowąsy z Borkami, Brzeziem ze Świerklami a Malinka z Gosławicami. Zmienić ma się także ich finansowanie. » więcej 2019-05-21, godz. 20:00 Podczas przebudowy śródmieścia Nysy odkopano dawny kanał miejski. "Miasto było lokowane na wyspie" Kolejne znaleziska dokonane podczas przebudowy nyskiego śródmieścia. Tym razem dokopano się do przecinającego obecną ulicę Celną dawnego kanału, stanowiącego ... » więcej 2019-05-21, godz. 19:00 Młoda żyrafka w opolskim zoo. Urodziła się o poranku Opolski ogród zoologiczny ma nowego mieszkańca. To samczyk żyrafy, który urodził się dziś (21.05) nad ranem. Waży około 40 kilogramów i mierzy 160 cm. » więcej 2019-05-21, godz. 18:59 W sobotę (25.05) w C.H. Turawa Park dzień otwarty NFZ poświęcony profilaktyce raka skóry Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje w najbliższą sobotę (25.05) dzień otwarty poświęcony profilaktyce raka skóry. Pracownicy funduszu i spe ... » więcej 2019-05-21, godz. 17:20 Opolskie kobiety są aktywne, przedsiębiorcze i chętnie sięgają po unijne pieniądze Są przedsiębiorcze, rozwijają się i realizują projekty unijne. Opolskie kobiety: lokalne działaczki społeczne, przedstawicielki samorządów i grup działania sp ... » więcej 2019-05-21, godz. 17:15 Czy ludzie podczas wyborów uwierzą w czerwony traktor? Jak nie dać się zmanipulować przed wyborami - to tytuł lekcji, jaką dla uczniów szkół średnich przygotował Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Opole. ... » więcej 2019-05-21, godz. 16:23 EUROWYBORY: Rok szkolny będzie krótszy. "To odpowiedź na postulaty rodziców" Nie w piątek 21 czerwca, a w środę 19 czerwca ma zakończyć się rok szkolny. Rozporządzenie w sprawie skrócenia roku szkolnego w ciągu dwóch dni trafi do konsu ... » więcej 2019-05-21, godz. 15:45 EUROWYBORY: Pilc donosi do prokuratury na biskupa Czaję Jarosław Pilc ze społecznej komisji „Troska i Solidarność”, który startuje w nadchodzących wyborach z listy Wiosny, złożył doniesienie do opolskiej prokuratur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »