Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-06, 15:30 Autor: Daniel Klimczak

Niesprawne auta niszczą nową nawierzchnię rynku w Paczkowie. Miasto chce obciążać kierowców kosztami

Plamy na nowej nawierzchni rynku w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Plamy na nowej nawierzchni rynku w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Plamy na nowej nawierzchni rynku w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Plamy na nowej nawierzchni rynku w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Plamy na nowej nawierzchni rynku w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Plamy na nowej nawierzchni rynku w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Rynek w Paczkowie [fot. Daniel Klimczak]
Niesprawne samochody powodują zniszczenia na nowej nawierzchni paczkowskiego rynku. Choć fragment odnowionej części placu został otwarty dla ruchu kilka tygodni temu, to już widać na nim sporo plam z oleju czy innych płynów eksploatacyjnych.
Zabrudzenia mają średnicę od kilku centymetrów do nawet półtora metra, a ich usunięcie jest niezwykle trudne, a czasem nawet niemożliwe.

- Istnieją różne chemiczne środki. To jest po pierwsze bardzo droga sprawa, a po drugie, do końca tego nie wywabimy. Najczęściej te plamy znikają po, przeciętnie, od roku do dwóch lat same przez parowanie - wyjaśnia Czesław Wilk, kierownik budowy w firmie wykonującej przebudowę rynku.

Miasto nie zamierza czekać aż plamy same znikną i chce pociągać właścicieli niesprawnych pojazdów do odpowiedzialności finansowej.

- Ktoś przyjeżdża lekkomyślnie i nie patrzy na to, że niszczy wspólną własność. Prawdopodobnie, tak jak w Niemczech bywało i bywa, jeżeli ktoś wjeżdża samochodem niesprawnym technicznie i zostawia plamę oleju, będzie go czekać kara i to idąca w kilka tysięcy złotych, bo takie są wysokie koszty wytrawiania tej plamy - zapowiada Artur Rolka, burmistrz Paczkowa.

W ustalaniu sprawców mają pomóc między innymi kamery miejskiego monitoringu.

Dodajmy, że przebudowa ścisłego centrum Paczkowa kosztowała blisko 9 milionów złotych. Prace z nią związane mają potrwać do lipca. Po ich zakończeniu, na rynku znajdować się będzie 45 miejsc parkingowych.
Czesław Wilk
Artur Rolka

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 14:17 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi jutro (22.09) mieszkańców Brzegu. „Chcemy być wszyscy razem” W samo południe (22.09) rozpocznie się w Brzegu spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Miejscem spotkania jest Plac Zamkowy, a ma ono charakter otwarty. » więcej 2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej 2019-09-21, godz. 09:00 W poszukiwaniu przodków. 6 Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna w Brzegu W brzeskiej konferencji genealogicznej uczestniczą m.in. genealodzy, szukający przodków profesjonalnie. » więcej 2019-09-21, godz. 08:00 Panie z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu reprezentowały Opolszczyznę na forum pod patronatem Agaty Kornhau ... My, kobiety, nie lubimy być bierne - mówiła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda w czasie otwarcia I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Na spotkaniu ty ... » więcej 2019-09-20, godz. 22:00 "Teraz nie mówię nawet pracodawcom, że jestem osobą niedowidzącą". Jubileusz fundacji "Szansa dla niewidomych" [ZDJĘCI ... Pracodawcy nie chcą ich zatrudniać, nie wszystkie przejścia dla pieszych są dla nich dostosowane, brakuje informacji w języku Braille'a - to niektóre tylko pr ... » więcej 2019-09-20, godz. 20:30 Opole: 50-lecie Ochotniczego Ratownictwa Wodnego. Mają swój sztandar Ochotnicze Ratownictwo Wodne ma od dziś (20.09) swój własny sztandar. Mieszkańcy Opola podziękowali ratownikom za pełnioną służbę. » więcej 2019-09-20, godz. 19:30 Komarzyński: będę walczył o prawdę. "Ostatnia rzecz, jaką chciałem zrobić w tej kampanii to sąd" Kampania uczciwa i oparta na fair play - taki postulat przedstawił dziś (20.09) Wojciech Komarzyński przed Sądem Okręgowym w Opolu. Kandydat z list PiS do sej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »