Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-04, 12:15 Autor: Jacek Rudnik

"Istotne jest zachowanie podmiotowości naszego regionu". Marszałek Andrzej Buła o starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski w Brukseli [fot. Daniel Klimczak]
Parlament Europejski w Brukseli [fot. Daniel Klimczak]
Andrzej Buła [fot. Justyna Krzyżanowska]
Andrzej Buła [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Na razie mam rekomendacje rady regionalnej PO jako kandydat do Parlamentu Europejskiego - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" marszałek województwa Andrzej Buła. Na razie nie wiadomo, z którego miejsca na liście Koalicji Europejskiej wystartuje. Do 10 marca regiony składają rekomendacje dla poszczególnych kandydatów.
- To, co się obecnie dzieje, to jest bardzo trudne zadanie szczególnie dla przewodniczącego Schetyny, który się podjął skonsolidowania wszystkich sił politycznych wokół jednej listy i tak samo trzeba być wdzięcznym liderom innych partii, które chcą wspólnie pójść do wyborów do PE - ocenił marszałek.

Zdaniem gościa radia Opole, ważne jest to, że układanie list wyborczych odbywa się spokojnie, w zaciszu gabinetów i nie ma przy tym kłótni.

- Idę jako samorządowiec, który wie jakie są potrzeby naszego województwa - dodał opolski kandydat Platformy Obywatelskiej do Brukseli. - PE decyduje o finansowaniu m.in. takiego województwa jak opolskie, o regionalnych programach operacyjnych, więc chciałbym być w Parlamencie Europejskim samorządowcem, który wie, jakie są potrzeby mieszkańców naszego województwa.

- Zajmuję się tym już 5 lat i potrafimy wspólnie z członkami zarządu czytać, jakie są oczekiwania mieszkańców i nawet jak coś się nie udaje w pierwszym czy drugim naborze wniosków to wiemy, w jakim kierunku chcemy coś zmienić - dodał Andrzej Buła.

W ocenie marszałka Andrzeja Buły bardzo istotne jest zachowanie podmiotowości naszego regionu, gdyż potrzeby każdego z województw są nieco inne. - Do 10 marca regiony składają rekomendacje dla poszczególnych kandydatów, później rozmowy z partnerami Koalicji Europejskiej, a listy wyborcze powinny być ukończone do 20 marca.

Trwa już formalnie kampania wyborcza do Europarlamentu, a komitety wyborcze mogą się rejestrować do 6 kwietnia w PKW w Warszawie, po czym będzie się już odbywać rejestracja kandydatów. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Andrzej Buła 01
Andrzej Buła 02

Wiadomości z regionu

2020-04-02, godz. 08:30 Norbert Krajczy odchodzi z klubu PSL w sejmiku. To reakcja na wypowiedź jego partyjnego kolegi Norbert Krajczy od wczoraj (01.04) nie jest już członkiem klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego w sejmiku województwa. Samorządowiec zdecydował się opuścić jego… » więcej 2020-04-02, godz. 08:30 Potrzeba materiału do drukowania przyłbic ochronnych dla opolskiego personelu medycznego Drukują przyłbice ochronne dla personelu medycznego z Opolszczyzny i proszą o pomoc. » więcej 2020-04-02, godz. 08:00 POLREGIO w Opolu poszukuje sprzętu do ozonowania pociągów POLREGIO planuje ozonowanie pociągów. W tej chwili wagony są dezynfekowane za pomocą środków płynnych, natomiast kolejnym krokiem w walce z koronawirusem będzie… » więcej 2020-04-02, godz. 07:38 Uwaga kierowcy! Mamy utrudnienia na A4 po kolizji dwóch tirów Na odcinku między węzłami Kędzierzyn-Koźle a Krapkowice na nitce w kierunku Wrocławia doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Ruch na wysokości Gogolina… » więcej 2020-04-01, godz. 21:45 W nyskim szpitalu działają już dwa OIOM-y. "Jesteśmy przygotowani jeszcze na 6 miejsc z respiratorami" W nyskim szpitalu od dziś (01.04) działa drugi OIOIM. To przygotowanie do zbliżającej się kulminacji epidemii koronawirusa w naszym kraju. » więcej 2020-04-01, godz. 21:22 Raport dnia: 5 nowych zarażonych koronawirusem na Opolszczyźnie. Nowe obostrzenia weszły w życie Mamy 2 nowe zakażenia koronawirusem w regionie - poinformowało po 21:20 na twitterze ministerstwo zdrowia. Wcześniej, po południu, 3 nowe zakażenia w regionie… » więcej 2020-04-01, godz. 21:15 Remont szkoły w Domecku. "Z mapy gminy zniknie największy kopciuch" Milion 400 tysięcy złotych będzie kosztowała kompleksowa termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Domecku w gminie Komprachcice. Prace remontowe już … » więcej 2020-04-01, godz. 20:45 Fałszywką o zakażeniu koronawirusem zajęła się prokuratura Surowa kara grozi sprawcy, który w Głuchołazach rozpowszechniał pisemną informację o rzekomym zakażeniu koronawirusem mieszkańca tamtejszej kamienicy. Sprawą zajmuje… » więcej 2020-04-01, godz. 20:22 Pożar budynku gospodarczego w Łące Prudnickiej i altany w Wilkowie 5 jednostek straży pożarnej dogasza pożar budynku gospodarczego w Łące Prudnickiej, w powiecie prudnickim. Spalił się cały dach budynku, który znajduje się w pobliżu… » więcej 2020-04-01, godz. 19:30 Nie miał gdzie odbyć kwarantanny, więc zgłosił się na policję. Skończyło się na częściowej dezynfekcji komendy Część budynku nyskiej komendy policji przeszła dezynfekcję. Środki ostrożności wdrożono po wizycie mężczyzny, który zgłosił, że powinien przebywać na kwarantannie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »