Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-24, 22:34 Autor: Paweł Konieczny

Kolejarz Opole pokazał się kibicom. Celem w nowym sezonie jest awans do pierwszej ligi [ZDJĘCIA]

Prezentacja Kolejarza Opole [fot. Paweł Konieczny]
Prezentacja Kolejarza Opole [fot. Paweł Konieczny]
Kolejarz Opole odsłonił karty przed zbliżającym się sezonem drugoligowym. Zarówno działacze, jak i kibice liczą na to, że będzie to ostatnie spotkanie w tej klasie rozgrywkowej.
Wielokrotnie podczas uroczystej niedzielnej (24.02) prezentacji w Studenckim Centrum Kultury wspominano o celu, jakim jest awans do pierwszej ligi. - Nie mam nic przeciwko - mówi nowy trener opolan, Mirosław Korbel. - Nie będę się sprzeciwiał awansowi. Sport jest po to, żeby wygrywać i każdy do tego dąży. Wszystkich odpowiedzi udzielą mi zawodnicy na torze. Dowiem się, kto jak jest przygotowany, kto osiągnął już najwyższą formę, kto trafił ze sprzętem. Na te pytania dostanę szybko odpowiedź po naszych sparingach - zauważa.

Na dobry wynik w nowym sezonie nastawiony jest prezes Kolejarza Opole. - Jestem przekonany, że będzie to sezon przełomowy - twierdzi Grzegorz Sawicki. - Od trzech lat powoli do tego sukcesu dochodzimy małymi krokami. Teraz trzeba zrobić większy krok. Myślę, że w tym sezonie powalczymy o jak najlepszy wynik sportowy. Dla nas byłby to awans, po piętnastu chcemy o niego powalczyć - dodaje.

Nowy sezon drużyna z Opola rozpocznie pod koniec marca. Jej rywalem będzie inny pretendent do awansu, PSŻ Poznań.
Mirosław Korbel
Grzegorz Sawicki

Wiadomości z regionu

2020-02-21, godz. 16:18 Leśnicy wycinają drzewa pod budowę obwodnicy Olesna. W sumie chodzi o 100 hektarów Trwa wycinka drzew w związku z budową obwodnicy Olesna. Pierwsze prace rozpoczęły się w styczniu, natomiast obecne tempo wycinki jest wysokie, bo Nadleśnictwo… » więcej 2020-02-21, godz. 15:30 Będzie generalny remont siedziby straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu Jeszcze przed wakacjami powinien rozpocząć się remont budynku, w którym siedzibę mają strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla. Prace potrwają około roku. W tym czasie… » więcej 2020-02-21, godz. 15:25 Czteroosobowa rodzina z Opola potrzebuje pomocy Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny, która wczoraj (20.02) w pożarze straciła cały dobytek życia. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.30 przy ulicy Waleckiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 15:20 Głubczyce: Przedłużono zawieszenie oddziału pediatrii. Szpital czeka na zmianę przepisów, która ułatwi zatrudnienie lekarzy… Na kolejne dwa tygodnie, czyli do 7 marca utrzymane zostanie zawieszenie oddziału pediatrii w szpitalu w Głubczycach. W placówce nadal brakuje lekarzy specjalistów… » więcej 2020-02-21, godz. 13:35 W Krapkowicach kartą magnetyczną odliczają czas pobytu dziecka w przedszkolu Dzięki nowemu elektronicznemu systemowi, co do minuty wiadomo, ile czasu dziecko spędza w przedszkolu. We wszystkich placówkach gminy Krapkowice wprowadzono elektroniczny… » więcej 2020-02-21, godz. 13:12 W naszym województwie panuje epidemia grypy. "Atakuje głównie najmłodszych" Od początku miesiąca w naszym województwie ponad cztery tysiące osób zachorowało na grypę. Największy problem jest wśród dzieci, które coraz częściej atakuje wirus… » więcej 2020-02-21, godz. 12:29 Po raz 22. zostaną wręczone statuetki Trytona Nyskiego. Uroczysta gala już w sobotę To wyróżnienie honoruje osoby i firmy szczególnie zasłużone dla nyskiej gminy - w dziedzinie kultury, przedsiębiorczości, sportu, edukacji, czy też działalności… » więcej 2020-02-21, godz. 10:39 Pilotażowy ministerialny program oferuje samorządom znaczną pomoc przy tworzeniu Centrów Usług Społecznych. Wnioski można… Centra Usług Społecznych mają stworzyć nową jakość pomocy społecznej, dzięki czemu w jednym miejscu osoby niepełnosprawne, rodziny w trudniej sytuacji materialnej… » więcej 2020-02-21, godz. 08:31 Sądy, policja i prokuratura udzielają bezpłatnych porad. Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Wszyscy, którzy czują się oszukani, albo są ofiarami przemocy domowej mogą otrzymać bezpłatne porady prawne. W sądach w regionie rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym… » więcej 2020-02-21, godz. 08:00 GDDKiA organizuje spotkanie w sprawie budowy ekspresówki S11 W przyszły czwartek (27.02) w Byczynie, dzień później w Kluczborku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad organizuje spotkania informacyjne na temat budowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »