Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-20, 21:20 Autor: Joanna Matlak

Anna Zalewska i Beata Kempa otwierają listy PiS w wyborach do PE. Opolscy politycy komentują

Parlament Europejski w Brukseli, wejście dla mediów (budynek po lewej) [fot. Daniel Klimczak]
Parlament Europejski w Brukseli, wejście dla mediów (budynek po lewej) [fot. Daniel Klimczak]
Opolscy politycy komentują „jedynki” i "dwójki" na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Przypomnijmy, z naszego okręgu, który obejmuje zarówno woj. opolskie jak i dolnośląskie, czołowe miejsca otrzymały minister edukacji Anna Zalewska oraz Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej.
Zapytaliśmy też polityków jakie plany mają poszczególne formacje co do eurowyborów.

- Ja mam wrażenie, że PiS chyba bierze udział w konkursie piękności – stwierdził Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz’15. - Przedstawienie "jedynek" czy "dwójek" w momencie kiedy nawet wybory nie są ogłoszone, jest mało poważne. My czekamy na formalne ogłoszenie terminu wyborów, wówczas będziemy zbierać podpisy, aby zawiązać komitet wyborczy wyborców Kukiz'15, a następnie będziemy zbierać podpisy pod listami kandydatów, które wówczas będą przedstawione - mówi Grabowski.

Skory do komentowania nie był Stanisław Rakoczy, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie. - Bez komentarza, te nazwiska mówią same za siebie. U nas najpierw będzie decyzja o formule wyborów, 23 lutego odbędzie się posiedzenie rady naczelnej, która zdecyduje jak w tych wyborach wystartuje PSL, a potem będziemy rozmawiać o kandydatach. Nazwiska już mamy, ale one są do użytku wewnętrznego - mówi Rakoczy.

- Nie ma tutaj niespodzianki – uznał Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej.
- Raczej moje środowisko oczekiwałoby ludzi, którzy idąc do europarlamentu, którzy chcą wnieść jakąś wartość dodaną, czyli budować siłę Unii Europejskiej. Ja i większość mojego środowiska stoimy na stanowisku, że musimy aktywnie włączyć się w kampanię wyborczą i wybory. Pytanie czy z własnym kandydatem na którejś z list czy z poparciem list ale bez naszego kandydata. To jest jeszcze kwestia otwarta - mówi Galla.

Dodajmy, że podczas jednego z posiedzeń Senatu, szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak wskazała, że wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja w niedzielę.  
Paweł Grabowski
Stanisław Rakoczy
Ryszard Galla

Wiadomości z regionu

2020-02-18, godz. 20:00 Żołnierze rezerwy zostaną ponownie skoszarowani. WKU wzywa na dwutygodniowe ćwiczenia Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu wzywa żołnierzy rezerwy na obowiązkowe ćwiczenia i wysyła listy z powołaniem. Te odbędą się w marcu i w kwietniu. Dla rezerwistów… » więcej 2020-02-18, godz. 20:00 Żłobek w Zawadzkiem przyjmie jeszcze więcej dzieci Dwa lata temu do użytku oddano nowy żłobek w Zawadzkiem, teraz placówka rozrasta się o kolejne miejsca dla maluszków. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowego… » więcej 2020-02-18, godz. 19:00 Opole: w jednym z liceów pojawią się "Koszyczki ratunkowe" Koszyczki z podstawowymi środkami higieny intymnej dla dziewczyn znajdą się w każdej toalecie w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 5 w Opolu. Nauczycielka… » więcej 2020-02-18, godz. 17:15 Szkoła specjalna będzie miała profesjonalną siłownię Niepełnosprawni uczniowie Zespół Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu będą mieli w pełni profesjonalną siłownię plenerową. To pierwszy etap. Drugim będzie budowa… » więcej 2020-02-18, godz. 17:00 "To jedna z tych postaci w dziennikarskim świecie, która pozostawi po sobie duży ślad". Pożegnanie Marka Świercza Rodzina, przyjaciele, brać dziennikarska, politycy i samorządowcy żegnali dziś (18.02) na cmentarzu w Nowej Schodni redaktora Radia Opole Marka Świercza. W ostatniej… » więcej 2020-02-18, godz. 16:00 Aplikacja o powiecie namysłowskim uznana za najlepszą w kraju. "To bardzo prestiżowa nagroda" Mobilny przewodnik po powiecie namysłowskim uznany za najlepszą tego typu aplikację na smartfony. Rozwiązanie otrzymało Różę Regionów podczas targów turystycznych… » więcej 2020-02-18, godz. 15:45 Policjanci z Głubczyc uratowali 6 osób z pożaru Głubczyccy funkcjonariusze policji z narażeniem własnego życia uratowali 6 osób. Weszli do płonącego budynku i dzięki natychmiastowej reakcji zapobiegli tragedii… » więcej 2020-02-18, godz. 15:00 Szymon Hołownia otworzył biuro w Opolu Szymon Hołownia - kandydat na Prezydenta RP otworzył dzisiaj (18.02) swoje biuro w Opolu. Jak zapowiada, ma to być miejsce, gdzie na chwilę mieszkańcy będą mogli… » więcej 2020-02-18, godz. 12:48 Pijany kierowca jechał bez kasku na skuterze. Pojazd nie miał badań ani ubezpieczenia Pijany kierowca skutera wpadł w ręce policjantów, bo jechał przez Krośnicę w gminie Izbicko środkiem drogi i bez kasku. Okazało się, że 49-latek ma na sumieniu… » więcej 2020-02-18, godz. 12:42 Zabytkowy park i pałac w Zakrzowie do sprzedania. Co z klubem jeździeckim? Gmina Polska Cerekiew chce sprzedać 9-hektarowy park wraz ze znajdującym się tam zabytkowym pałacem z przełomu XIX i XX wieku. W pałacu od lat siedzibę ma klub… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »