Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-20, 21:20 Autor: Joanna Matlak

Anna Zalewska i Beata Kempa otwierają listy PiS w wyborach do PE. Opolscy politycy komentują

Parlament Europejski w Brukseli, wejście dla mediów (budynek po lewej) [fot. Daniel Klimczak]
Parlament Europejski w Brukseli, wejście dla mediów (budynek po lewej) [fot. Daniel Klimczak]
Opolscy politycy komentują „jedynki” i "dwójki" na listach Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Przypomnijmy, z naszego okręgu, który obejmuje zarówno woj. opolskie jak i dolnośląskie, czołowe miejsca otrzymały minister edukacji Anna Zalewska oraz Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej.
Zapytaliśmy też polityków jakie plany mają poszczególne formacje co do eurowyborów.

- Ja mam wrażenie, że PiS chyba bierze udział w konkursie piękności – stwierdził Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz’15. - Przedstawienie "jedynek" czy "dwójek" w momencie kiedy nawet wybory nie są ogłoszone, jest mało poważne. My czekamy na formalne ogłoszenie terminu wyborów, wówczas będziemy zbierać podpisy, aby zawiązać komitet wyborczy wyborców Kukiz'15, a następnie będziemy zbierać podpisy pod listami kandydatów, które wówczas będą przedstawione - mówi Grabowski.

Skory do komentowania nie był Stanisław Rakoczy, szef Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie. - Bez komentarza, te nazwiska mówią same za siebie. U nas najpierw będzie decyzja o formule wyborów, 23 lutego odbędzie się posiedzenie rady naczelnej, która zdecyduje jak w tych wyborach wystartuje PSL, a potem będziemy rozmawiać o kandydatach. Nazwiska już mamy, ale one są do użytku wewnętrznego - mówi Rakoczy.

- Nie ma tutaj niespodzianki – uznał Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej.
- Raczej moje środowisko oczekiwałoby ludzi, którzy idąc do europarlamentu, którzy chcą wnieść jakąś wartość dodaną, czyli budować siłę Unii Europejskiej. Ja i większość mojego środowiska stoimy na stanowisku, że musimy aktywnie włączyć się w kampanię wyborczą i wybory. Pytanie czy z własnym kandydatem na którejś z list czy z poparciem list ale bez naszego kandydata. To jest jeszcze kwestia otwarta - mówi Galla.

Dodajmy, że podczas jednego z posiedzeń Senatu, szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak wskazała, że wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja w niedzielę.  
Paweł Grabowski
Stanisław Rakoczy
Ryszard Galla

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »