Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-20, 17:00 Autor: Katarzyna Doros

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni

Mięso Fot. J. Maćkowiak © (fot. )
Mięso Fot. J. Maćkowiak © (fot. )
29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu. Przypomnijmy, wzmożone kontrole były pokłosiem ujawnionego w mediach materiału o nielegalnym uboju bydła w zakładzie pod Ostrowią Mazowiecką.
- Od 28 stycznia do 15 lutego wykonaliśmy 29 kontroli rzeźni - mówi Małgorzata Paciepnik, zastępca Opolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii. - Na te 29 kontroli nie stwierdziliśmy nieprawidłowości ani w zakresie pozyskiwania zwierząt pourazowych, ani w zakresie zaniedbań dotyczących dobrostanu tych zwierząt, ani w zakresie kontroli wyznaczonych lekarzy, którzy sprawują nadzór w tych rzeźniach.

W tym czasie Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu prowadził również wzmożony nadzór nad przewoźnikami i transportem zwierząt do rzeźni.

- Na 36 kontroli tylko w jednym przypadku stwierdziliśmy nieprawidłowość, która dotyczyła oświetlenia pomieszczenia załadunkowego. W tym momencie powiatowy lekarz weterynarii zakazał wykorzystywania tego środka transportu do czasu usunięcia tej nieprawidłowości - dodaje Małgorzata Paciepnik.

Zastępca Opolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii zapewnia, że inspekcja weterynaryjna na terenie województwa opolskiego dba o to, żeby konsumenci otrzymali mięso, które jest bezpieczne i zdrowe.
Małgorzata Paciepnik cz.1
Małgorzata Paciepnik cz.2

Wiadomości z regionu

2019-03-19, godz. 08:33 Wyłudzały pieniądze na symulowaną ciążę. Odpowiedzą też za przygotowanie do handlu ludźmi. Akcja opolskich cyberkrymin ... Przygotowanie do handlu ludźmi, nielegalna adopcja, oszustwo oraz wyłudzanie pieniędzy to zarzuty z którymi muszą liczyć się dwie mieszkanki powiatu nyskiego ... » więcej 2019-03-19, godz. 07:52 Wahadło na obwodnicy północnej Opola do końca tygodnia Jak informuje rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu ruch wahadłowy na obwodnicy północnej potrwa co najmniej do końca tygodnia. » więcej 2019-03-19, godz. 07:15 Policja zapewni wsparcie rodzinie funkcjonariusza, który w Opolu najprawdopodobniej popełnił samobójstwo - Pomoc psychologiczna już została udzielona i kolejne formy pomocy na pewno zostaną udzielone - powiedział nadinspektor Jarosław Kaleta, Komendant Wojewódzki ... » więcej 2019-03-18, godz. 20:20 Co dalej z otmuchowskim Sandaczem? "Prace idą pełną parą, znajdziemy brakujące pieniądze na remont" Prace remontowe przy 'Sandaczu', czyli dawnym ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Otmuchowskim idą pełną parą i nie są zagrożone, mimo iż powiat wycofał się z ... » więcej 2019-03-18, godz. 20:15 Duże utrudnienia przy dworcu PKP Opole Wschodnie. Od dzisiaj czasowo będzie zamykany przejazd pod wiaduktem na ul. Ole ... W związku z przebudową dworca kolejowego Opole Wschodnie dzisiaj (18.03) rozpoczyna się demontaż przęsła oraz podpór pod wiaduktem kolejowym na ulicy Oleskiej. » więcej 2019-03-18, godz. 20:00 Joachim Brudziński, szef MSWiA spotkał się w Opolu z podległymi mu służbami Koordynacja działań, podsumowanie pracy w ubiegłym roku i plan na rok trwający. W Opolu minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński spotkał ... » więcej 2019-03-18, godz. 18:40 Trwają przygotowania do tegorocznego Dnia Flagi. Patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki - Przygotowania do Święta Flagi Rzeczypospolitej trwają już długo, bo tak ważnej uroczystości nie da się zorganizować w przeciągu jednego miesiąca - powiedzia ... » więcej 2019-03-18, godz. 17:40 Pięciu kierowców straciło prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h Policjanci ze Strzelec Opolskich w miniony weekend (15-17.03) zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o przynajmniej 50 km/h w ter ... » więcej 2019-03-18, godz. 17:40 Dzielni nastolatkowie wyróżnieni. Karolina i Denis z medalami "Młody Bohater" Wykazali się niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu, dzięki czemu uratowali ludzkie życie. 17-letnia Karolina Łada z Jasienicy Górnej i 14-letni Denis Korzen ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:35 Służbowy samochód ministra Brudzińskiego zatrzymany na Opolszczyźnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skończyło ... Kluczborska policja udowodniła, że nawet przedstawiciele rządu nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód szefa MSWiA J ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »