Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-11, 12:12 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Prawnicy dla seniorów - ruszył cykl wykładów i warsztatów

Uczestnicy pierwszego wykładu z cyklu "Prawnik dla seniora" [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Uczestnicy pierwszego wykładu z cyklu "Prawnik dla seniora" [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wykładem w Kędzierzynie-Koźlu zainicjowano na Opolszczyźnie program „Prawnik dla seniora”. Tylko w tym powiecie działają 4 punkty, w których można skorzystać z bezpłatnej porady udzielanej przez adwokatów. Pomoc udzielana jest każdemu, kogo nie stać na odpłatne usługi kancelarii prawnych. Specjalna seria wykładów skierowana jest do seniorów.
- Naszym celem jest zwiększenie świadomości seniorów, żeby uniknęli oni potencjalnych problemów na gruncie prawnym – mówi dr Mariusz Hassa. – Najczęściej, te osoby zgłaszają się wtedy, kiedy już jest naprawdę późno, ponieważ na przykład nie jest odbierana korespondencja. Albo jeżeli ta korespondencja jest, to często ląduje w szufladzie i czeka na kogoś z rodziny, kto przyjedzie, wyjaśni. Często dopiero wtedy ktoś mówi: mama, idź z tym do prawnika.

Pierwszego wykładu z serii „Prawnik dla seniora” wysłuchali przedstawiciele organizacji zrzeszających starszych mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Tłumaczono m.in. kto może skorzystać z porad, ponieważ od stycznia zmieniły się przepisy w tym zakresie.

- Ważne jest, żeby jak najwięcej osób się o tej akcji dowiedziało – mówi Grażyna Muza. – My to rozpropagujemy, bo jestem przedstawicielką związku emerytów w Kędzierzynie i oczywiście będzie informacja na tablicy ogłoszeń, na spotkaniach w klubach, będzie to wszystko powtarzane. Ponieważ mamy 1300 członków, to automatycznie tyle osób się dowie, tylu emerytów.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim bezpłatne porady prawne świadczone są w dwóch miejscach w mieście – w starostwie oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, a także w urzędach gmin w Bierawie i Pawłowiczkach.

Wykłady z cyklu „Prawnik dla seniora” odbywać się będą także w powiatach kluczborskim, oleskim i prudnickim oraz Opolu.
Mariusz Hassa
Grażyna Muza

Wiadomości z regionu

2024-06-25, godz. 08:00 Baborów będzie mieć nowy kompleks sportowy Pełnowymiarowe boisko typu 'Orlik', boisko z naturalną nawierzchnią, kort tenisowy, bieżnię lekkoatletyczną, szatnie i zaplecze socjalne będzie posiadać… » więcej 2024-06-25, godz. 07:30 Politechnika poszerza działalność laboratorium badań kontuzji stawu skokowego Laboratorium symulacji i badań nad skręceniami stawu skokowego na Politechnice Opolskiej zyska nowoczesny sprzęt. Urządzenia warte blisko milion złotych mają… » więcej 2024-06-25, godz. 06:45 Chcą budowy lodowiska. Społeczny komitet zbiera podpisy Ponad tysiąc mieszkańców poparło społeczną inicjatywę przyśpieszenia budowy sztucznego lodowiska w Prudniku. Akcję zbierania podpisów prowadzi obywatelski… » więcej 2024-06-24, godz. 19:30 Wandal na cmentarzu w Opolu. Zatruwa drzewa kwasem [INTERWENCJA] Najpierw wywierca dziurę w drzewie, a następnie wstrzykuje do niego toksyczną substancję. Taki mechanizm stosuje nieznany sprawca, który niszczy okazy na… » więcej 2024-06-24, godz. 19:00 Pasieczna w Opolu do remontu. Utrudnienia aż do września Kolejne remonty na opolskiej Pasiece. Od wtorku (25.06) rozpocznie się przebudowa ul. Pasiecznej pomiędzy ulicami Jana Dobrego a Konsularną. W ramach robót… » więcej 2024-06-24, godz. 18:10 Złote algi. Wizja lokalna Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Sytuacja jest stabilna, a parametry wody w Odrze pod względem złotych alg mają akceptowalny poziom - informuje biuro prasowe Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego… » więcej 2024-06-24, godz. 18:00 Niewidomi będą strzelać z broni laserowej. Integracyjny Piknik Rodzinny w Turawie Zajęcia z hipoterapii, pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego, konkursy, gry i zabawy, a nawet strzelanie z broni laserowej - takie atrakcje czekają na uczestników… » więcej 2024-06-24, godz. 17:00 "Chcemy się rozwijać". Inteligentne wioski w gminie Głubczyce Sołectwa Pomorzowice i Grobniki w gminie Głubczyce przystępują do koncepcji inteligentnych wiosek ''Smart Villages''. Uchwałę w tej sprawie samorządowcy… » więcej 2024-06-24, godz. 16:39 Wypadki na opolskich drogach. W Niwnicy lądował LPR Niespokojnie na opolskich drogach. Po południu doszło do kilku groźnych wypadków. » więcej 2024-06-24, godz. 16:00 Poseł Konfederacji obawia się podwyżek za wodę i ścieki. WiK Opole odpowiada - Niedługo mieszkańców całego kraju dotkną drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki - tak mówił dziś (24.06) konferencji prasowej poseł Konfederacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »