Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-08, 14:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Nadleśnictwo Zawadzkie ma odnowioną, rozbudowaną siedzibę

Siedziba Nadleśnictwa Zawadzkie po remoncie i rozbudowie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Siedziba Nadleśnictwa Zawadzkie po remoncie i rozbudowie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Siedziba Nadleśnictwa Zawadzkie po remoncie i rozbudowie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Siedziba Nadleśnictwa Zawadzkie po remoncie i rozbudowie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Siedziba Nadleśnictwa Zawadzkie po remoncie i rozbudowie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Siedziba Nadleśnictwa Zawadzkie po remoncie i rozbudowie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Grzegorz Furmański, nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Grzegorz Furmański, nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Po półtora roku leśnicy z Zawadzkiego wrócili do swojej dawnej siedziby. Zabytkowy budynek przez ten czas przeszedł gruntowną modernizację. Dobudowano nowe pomieszczenia, połączono go z izbą edukacyjną, zagospodarowany został również teren w bezpośrednim sąsiedztwie budynku.
- Zlikwidowano mieszkanie, które było w głównym budynku i przebudowano wnętrza. Lifting przeszła także izba edukacyjna – mówi Grzegorz Furmański, nadleśniczy Nadleśnictwa Zawadzkie. - Zaprojektowano łącznik, który jest pomiędzy izbą edukacyjną a budynkiem głównym. W łączniku zlokalizowany jest punkt alarmowo-dyspozycyjny, straż leśna, dwie kancelarie leśnictw – Piotrowina i Świerkle oraz mieszkanie służbowe dla leśniczego.

W ramach remontu zamontowano także pompy ciepła, powstał również zbiornik przeciwpożarowy. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Remont kosztował 6,4 mln zł i został sfinansowany z budżetu Lasów Państwowych.

Nadleśnictwo Zawadzkie obejmuje powierzchnię prawie 20 tysięcy hektarów znajdujących się na terenie województwa opolskiego i śląskiego, w skład wchodzi 14 leśnictw. W jednym z nich – Jaźwin – znajduje się ogród botaniczny.
Grzegorz Furmański

Wiadomości z regionu

2019-12-11, godz. 22:00 Mieszkańcy Brzegu poznali warianty przebiegu obwodnicy miasta. "Brzeg potrzebuje tej drogi" Spotkanie z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu upłynęło znacznie spokojniej niż wczorajsze konsultacje w Lubszy. Wśród przybyłych… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Tegoroczne wsparcie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych wykorzystane, trwają przygotowania do przyszłorocznych inw… - Zamykamy bieżący rok i działamy już w sprawie inwestycji przyszłorocznych - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' wojewoda opolski Adrian Czubak o Funduszu… » więcej 2019-12-11, godz. 21:30 Służby mundurowe województwa opolskiego podzieliły się opłatkiem. "Dziś życzymy sobie spokoju dla nas wszystkich" Jak najmniej interwencji i tyle samo wyjazdów do zdarzeń, co powrotów - tego życzyli sobie dziś (11.12) przedstawiciele kilkunastu służb mundurowych, które działają… » więcej 2019-12-11, godz. 21:00 Jak powiedzieć pacjentowi, że umiera? Jak rozmawiać z rodziną chorego? Warsztaty w urzędzie marszałkowskim Próba zrozumienia drugiej strony, niewyłączanie emocji, spokój i miejsce odpowiednie do rozmowy. Komunikowanie się z rodziną pacjenta umierającego było tematem… » więcej 2019-12-11, godz. 20:30 Brakuje wszystkiego. Strażacy z Kadłuba Turawskiego zbierają sprzęt dla ochotniczych jednostek na Ukrainie Od kasków, po węże i prądownice. Strażacy ochotnicy z Kadłuba Turawskiego nie tylko uczestniczą w lokalnych akcjach, ale ich pomoc sięga znacznie dalej. Jeżdżą… » więcej 2019-12-11, godz. 19:00 Zachorowania liczone w tysiącach. Eksperci apelują, żeby nie lekceważyć grypy Ponad 14 tysięcy osób w województwie opolskim od września trafiło do lekarza w związku z grypą, bądź chorobami grypopodobnymi. Hospitalizacji wymagało 13 osób… » więcej 2019-12-11, godz. 18:00 Śląski Wawel z nowym dachem. Zakończył się remont trwający od lipca. W planach kolejne prace Zakończyły się prace remontowe prowadzone w brzeskim zamku. Przez ostatnie miesiące zabytek zyskał nową więźbę i pokrycie dachowe. Renowacji doczekała się także… » więcej 2019-12-11, godz. 18:00 Cieplej, kolorowo i oszczędniej. Termomodernizacja PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu dobiegła końca Zakończyła się gruntowna modernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniowie nie tylko mają cieplej, ale i przytulniej, bo odświeżony… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Przywiózł amfetaminę z Niemiec i ukradł koła z felgami. Sąd skazał go na dwa lata więzienia 2 lata w więzieniu spędzi Dawid S. za przywiezienie z Niemiec 400 gramów amfetaminy, udzielanie narkotyków i kradzież kół z felgami w Kluczborku. » więcej 2019-12-11, godz. 16:45 Osadzeni w więzieniu w Strzelcach Opolskich skarżą się na złą jakość powietrza i pozywają gminę Osadzeni z Zakładu Karnego Nr 1 w Strzelcach Opolskich pozywają gminę z powodu złej jakości powietrza i domagają się odszkodowania w wysokości trzech i dwóch tysięcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »