Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-07, 17:28 Autor: Daniel Klimczak

Niewybuch z Otmuchowa został bezpiecznie wydobyty. Mieszkańcy mogą wracać do domów [ZDJĘCIA]

Niewybuch w Otmuchowie [fot. mł. chor. Robert Janklowski]
Niewybuch w Otmuchowie [fot. mł. chor. Robert Janklowski]
Niewybuch w Otmuchowie [fot. mł. chor. Robert Janklowski]
Niewybuch w Otmuchowie [fot. mł. chor. Robert Janklowski]
Na czas wydobycia niewybuchu, ewakuowano ponad 260 osób [fot. Daniel Klimczak]
Na czas wydobycia niewybuchu, ewakuowano ponad 260 osób [fot. Daniel Klimczak]
Tuż po godz. 16.00 zakończyła się akcja usuwania bomby lotniczej z czasów II wojny światowej, którą około południa znaleziono przy ulicy Łokietka w Otmuchowie.
Niebezpieczny materiał odkopano w trakcie prac związanych z budową przyłącza gazowego do jednego z domów jednorodzinnych. Na miejscu pojawili się saperzy z Brzegu. Przed rozpoczęciem działań ewakuowano 263 osoby w promieniu 500 metrów, w tym ośmioro dzieci z pobliskiego przedszkola. Samo wydobycie bomby trwało około godziny i przebiegło bez większych problemów.

- Zastaliśmy na miejscu bombę lotniczą o wadze stu kilogramów, z zapalnikiem. Trudności były związane bardziej z ewakuacją ludności, bo było kilka osób chorych, do których trzeba było wzywać karetkę - wyjaśnia mł. chor. Robert Janklowski, zastępca dowódcy patrolu rozminowania nr 26 w Brzegu.

Ładunek wybuchowy zostanie wkrótce zdetonowany na poligonie wojskowym. Jak podaje Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, mieszkańcy mogą już bezpiecznie wrócić do swoich domów.
mł. chor. Robert Janklowski

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 23:03 W Domecku drzewo przygniotło mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala W Domecku (gm.Komprachcice, pow.opolski) drzewo spadło na mężczyznę. Do zdarzenia doszło przy ul. Opolskiej, tuż przed godz. 12.00. » więcej 2019-02-23, godz. 23:01 Wiktor Andryszczak zdobył mistrzostwo Polski w miniżużlu na lodzie. Za nami 15. Opolska Gala Żużla na lodzie [FILM, GA ... Wikor Andryszczak został zwycięzcą XV Opolskiej Gali Żużla na lodzie. W zorganizowanych po raz pierwszy podczas gali, indywidualnych mistrzostwach Polski w mi ... » więcej 2019-02-23, godz. 21:42 Elewi złożyli przysięgę w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Teraz krótka przepustka i szkolenie specjalistyczne Uroczystą Przysięgę Wojskową w koszarach 10 Opolskiej Brygady Logistycznej złożyło dziś 56 elewów służby przygotowawczej. Chętni zostali wcieleni 7 stycznia i ... » więcej 2019-02-23, godz. 21:37 IPN przeprowadzi prace poszukiwawcze koło Głuchołaz, może uda się zlokalizować masową mogiłę więźniów zamordowanych w ... Nadal nieznane pozostają miejsca kaźni wielu więźniów, ofiar nazistowskich Marszów Śmierci. Zimą 1945 roku, Niemcy uciekając przed Armią Czerwoną, ewakuowali ... » więcej 2019-02-23, godz. 15:30 Wodzili niedźwiedzia w Sławicach. Mieszkańcy gościli barwny korowód z berem i księdzem na czele Od rana barwny korowód wędrował od domu do domu, życząc szczęścia mieszkańcom Sławic. Nie mogło oczywiście zabraknąć bera, księdza, muzykantów i Cyganki. » więcej 2019-02-23, godz. 11:00 Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Na tę chorobę cierpi coraz więcej osób - Trzeba mówić o depresji, dane wskazują bowiem na to, że zachorowalność na tę chorobę rośnie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' psychoterapeuta ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »