Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-07, 17:28 Autor: Daniel Klimczak

Niewybuch z Otmuchowa został bezpiecznie wydobyty. Mieszkańcy mogą wracać do domów [ZDJĘCIA]

Niewybuch w Otmuchowie [fot. mł. chor. Robert Janklowski]
Niewybuch w Otmuchowie [fot. mł. chor. Robert Janklowski]
Niewybuch w Otmuchowie [fot. mł. chor. Robert Janklowski]
Niewybuch w Otmuchowie [fot. mł. chor. Robert Janklowski]
Na czas wydobycia niewybuchu, ewakuowano ponad 260 osób [fot. Daniel Klimczak]
Na czas wydobycia niewybuchu, ewakuowano ponad 260 osób [fot. Daniel Klimczak]
Tuż po godz. 16.00 zakończyła się akcja usuwania bomby lotniczej z czasów II wojny światowej, którą około południa znaleziono przy ulicy Łokietka w Otmuchowie.
Niebezpieczny materiał odkopano w trakcie prac związanych z budową przyłącza gazowego do jednego z domów jednorodzinnych. Na miejscu pojawili się saperzy z Brzegu. Przed rozpoczęciem działań ewakuowano 263 osoby w promieniu 500 metrów, w tym ośmioro dzieci z pobliskiego przedszkola. Samo wydobycie bomby trwało około godziny i przebiegło bez większych problemów.

- Zastaliśmy na miejscu bombę lotniczą o wadze stu kilogramów, z zapalnikiem. Trudności były związane bardziej z ewakuacją ludności, bo było kilka osób chorych, do których trzeba było wzywać karetkę - wyjaśnia mł. chor. Robert Janklowski, zastępca dowódcy patrolu rozminowania nr 26 w Brzegu.

Ładunek wybuchowy zostanie wkrótce zdetonowany na poligonie wojskowym. Jak podaje Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, mieszkańcy mogą już bezpiecznie wrócić do swoich domów.
mł. chor. Robert Janklowski

Wiadomości z regionu

2020-01-24, godz. 17:00 Kto przejmie hale po byłej "wagonówce" w Opolu? Ratusz prowadzi rozmowy Opole prowadzi z PKP Intercity wstępne negocjacje w sprawie przejęcia terenów po firmie Wagon. Niedawno jej pracownicy skarżyli się na opóźnienia w wypłatach… » więcej 2020-01-24, godz. 17:00 W gminie Strzeleczki w tym roku powstanie PSZOK Mieszkańcy gminy Strzeleczki w tym roku w końcu doczekają się własnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Do tej pory śmieci, które powinny trafić… » więcej 2020-01-24, godz. 16:40 Uwaga! Oszuści działający "na wnuczka" znów aktywni. 71-latka straciła 60 tysięcy złotych Telefoniczni oszuści działający metodą na wnuczka znów uaktywnili się w regionie. Opolska policja apeluje o wzmożoną czujność. » więcej 2020-01-24, godz. 15:11 Opolskie sądy pracują normalnie i czekają na uzasadnienie Sądu Najwyższego - Nie słyszałem, aby jakieś rozprawy w związku z uchwałą Sądu Najwyższego były odwoływane - powiedział rzecznik opolskiego sądu, sędzia Daniel Kliś. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-24, godz. 14:26 W nyskim magistracie "pracuje" elektroniczny portier. Wydaje i odbiera klucze od urzędników, może przeliczyć także czas… Urzędnicy nyskiego magistratu nie muszą już ustawiać się w kolejce ani podpisywać listy, by każdego ranka odbierać klucze do biur. Ich pracę usprawnił automatyczny… » więcej 2020-01-24, godz. 14:25 Będzie drugi oddział żłobkowy w Wołczynie. Gmina otrzymała rządową dotację z programu Maluch Plus Ponad 350 tysięcy złotych z rządowego programu Maluch Plus otrzymała gmina Wołczyn na utworzenie drugiego oddziału żłobkowego. » więcej 2020-01-24, godz. 14:20 Opolski Ruch Narodowy upamiętni Tragedię Górnośląską. Przygotowuje marsz pamięci Tym wydarzeniem chcą przypomnieć o zbrodniach Armii Radzieckiej, która 75 lat temu przechodziła przez tereny Opolszczyzny. Ruch Narodowy 31 stycznia zorganizuje… » więcej 2020-01-24, godz. 12:59 Ojciec skazanego za zabójstwo mechanika z Zawady przed sądem. Policja znalazła u niego broń Na początku stycznia opolski sąd skazał mechanika z Zawady na 25 lat więzienia za zabójstwo Macieja Z. Teraz przed Sądem Rejonowym w Opolu stanął jego ojciec… » więcej 2020-01-24, godz. 11:52 Policjanci z Kędzierzyna-Koźla pomagają rodakom na Kresach Policjanci oraz pracownicy cywilni kędzierzyńsko-kozielskiej policji przygotowali paczki dla Polaków mieszkających na Kresach. Mundurowi od dawna angażują się… » więcej 2020-01-24, godz. 11:31 Niemal cały rok potrwa Generalny Pomiar Ruchu na Opolszczyźnie. Jest ponad 100 punktów na drogach krajowych Rozpoczął się Generalny Pomiar Ruchu na drogach krajowych województwa opolskiego. Badanie natężenia ruchu, które rozpoczęło się wczoraj (23.01) potrwa do pierwszych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »