Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-29, 14:00 Autor: Kacper Śnigórski

Jacek Kurski nie pojawił się w sądzie w Opolu. Prezes TVP miał zeznawać jako świadek w związku z kolizją na DK 45 niedaleko Bierdzan

Kolejna rozprawa ws. kolizji z kierowcą Jacka Kurskiego. Prezes TVP nie pojawił się w sądzie [fot. Kacper Śnigórski]
Kolejna rozprawa ws. kolizji z kierowcą Jacka Kurskiego. Prezes TVP nie pojawił się w sądzie [fot. Kacper Śnigórski]
Jacek Kurski nie pojawił się w sądzie w roli świadka, w procesie, w którym wśród obwinionych jest jego kierowca. Chodzi o kolizję, do której doszło we wrześniu 2017 roku koło Bierdzan. Prezes TVP był pasażerem i wracał z opolskiego festiwalu do Warszawy. Obwinieni o to zdarzenie są obaj kierowcy zdarzenia. Jacek Kurski nie pojawił się dzisiaj (29.01) w sądzie, a jego mecenas przedłożył zwolnienie lekarskie.
Sędzia Zdzisław Niklasiński wyznaczył kolejny termin rozprawy.

- Sąd uwzględni ten wniosek i wyznaczy ostatni termin. Bez względu na to, czy świadkowie będą chorzy, czy wyjadą do prezydenta Stanów Zjednoczonych na wizytę, czy nie wiem już gdzie - mówił sędzia Niklasiński.

Sąd przesłuchał dzisiaj biegłego, który sporządził opinię w tej sprawie. Proces toczy się przed Sądem Rejonowym w Opolu.

Wcześniej TVP w oficjalnym komunikacie stwierdziła, że kierowca Jacka Kurskiego zachował się prawidłowo. Do wypadku doszło 18 września 2017 r. na trasie pomiędzy Bierdzanami a Lasowicami Wielkimi.
Sędzia Zdzisław Niklasiński

Wiadomości z regionu

2020-01-23, godz. 21:00 Lekarze nie chcą dyżurować w Grodkowie. Nocna i świąteczna opieka medyczna najprawdopodobniej nie wróci z początkiem l… Nocna i świąteczna opieka medyczna najprawdopodobniej nie wróci w najbliższych dniach do Grodkowa. Plany władz miasta i brzeskiego szpitala skomplikowało niewielkie… » więcej 2020-01-23, godz. 19:30 Nyscy radni przyjęli tegoroczny budżet. Wspólnie z podległymi spółkami gmina wyda ponad 100 milionów na inwestycje Nyscy radni przyjęli budżet gminy na bieżący rok. Na dzisiejszej (23.01) sesji dali oni zielone światło dla realizacji rekordowego planu finansowego gminy. » więcej 2020-01-23, godz. 18:30 Opłatek u nyskich Sybiraków. Zesłańcy wspominali 80. rocznicę wywózek Kolędy, życzenia, a także opowieści dotyczące nierzadko traumatycznych przeżyć, towarzyszyły dzisiejszemu (23.01) spotkaniu opłatkowemu członków nyskiego oddziału… » więcej 2020-01-23, godz. 18:30 "To zabieg z najwyższej półki chirurgii naczyniowej". Lekarze USK w Opolu bypassem przywrócili ukrwienie w jelitach pa… Zespół specjalistów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził operację wstawienia bypassu łączącego aortę z tętnicą krezkową górną u 54-letniego… » więcej 2020-01-23, godz. 18:00 "Uczymy się i miło spędzamy czas". Na Politechnice Opolskiej trwa Akademia Młodych Serc Trening mózgu, samochody hybrydowe oraz metody skutecznej komunikacji - to tylko część tematów realizowanych podczas Akademii Młodych Serc, czyli Uniwersytetu… » więcej 2020-01-23, godz. 17:30 Obchody rocznicy Tragedii Górnośląskiej w Łambinowicach Obchody 75 rocznicy zakończenia II wojny światowej i powojennych losów Niemców w Polsce przygotowuje w Łambinowicach Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych… » więcej 2020-01-23, godz. 16:30 Rodzinna sprzeczka zakończyła się obrzuceniem bloku koktajlem Mołotowa. Damian O. ponownie przed sądem 29-letni Damian O. w lutym ubiegłego roku obrzucił jeden z bloków w Kędzierzynie-Koźlu koktajlem Mołotowa. Według śledczych, chciał podpalić mieszkanie, w którym… » więcej 2020-01-23, godz. 16:25 Policja prosi o informacje na temat Heleny Piekarz. Kobieta zaginęła w Opolu Zaginęła Helena Piekarz z Opola. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach. » więcej 2020-01-23, godz. 15:00 PiS i radni klubu Arkadiusza Wiśniewskiego chcą odwołania wiceprzewodniczącego rady miasta Część radnych Opola chce odwołania Arkadiusz Szymańskiego z funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta. Wniosek w tej sprawie złożyli byli koledzy partyjni z klubu… » więcej 2020-01-23, godz. 14:30 Przedstawiciele najlepszych szkół z Opola spotkali się z prezydentem. Były podziękowania i życzenia Podziękowania, rozmowy, wręczenie dyplomów i upominków. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, spotkał się z przedstawicielami szkół najwyżej sklasyfikowanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »