Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-25, 17:05 Autor: Katarzyna Doros

Prokuratura bada okoliczności śmierci 59-letniego mężczyzny, który zgłosił się do Namysłowskiego Centrum Zdrowia

Namysłowskie Centrum Zdrowia [fot. Maciej Stępień]
Namysłowskie Centrum Zdrowia [fot. Maciej Stępień]
Wczoraj (23.01) do Namysłowskiego Centrum Zdrowia zgłosił się 59-letni mężczyzna z dolegliwościami w klatce piersiowej. Badania wykazały, że mężczyzna nie kwalifikował się do hospitalizacji i został wypuszczony. Jednak po kilkunastu minutach pacjent ponownie trafił do szpitala, gdzie mimo reanimacji zmarł.
- Informację dot. zgonu mężczyzny na terenie szpitala w Namysłowie otrzymaliśmy w środę (23.01) około godziny 12:00 - mówi asp. sztab. Katarzyna Ulbrych z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. - Zgodnie z decyzją prokuratury wszczęte zostały wstępne ustalenia dotyczące zaistniałych okoliczności zdarzenia. Na chwilę obecną prowadzone jest śledztwo z art. 155, to jest o nieumyślne spowodowanie śmierci. Prowadzone są ustalenia w tym kierunku. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli dokumentację medyczną oraz przesłuchali świadków w tej sprawie.

Jak informuje Krzysztof Kuchczyński, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia wobec 59-latka wykonany został komplet badań. Dyrektor medyczny i ordynator oddziału wewnętrznego mają przeprowadzić wewnętrzne postępowanie sprawdzające, czy procedura została zachowana.

Zgodnie z decyzją prokuratora ciało 69-letniego mężczyzny zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. W dalszym postępowaniu biegli ocenią, czy ze strony lekarza, który przyjmował pacjenta doszło do zaniedbania.
asp. sztab. Katarzyna Ulbrych

Wiadomości z regionu

2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej 2020-07-11, godz. 19:34 W Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd ofiarom Zbrodni Wołyńskiej. W weekend trwają tam Dni Kultury Kresowej Msza święta, marsz pamięci oraz apel przed Tablicą Upamiętnienia, a po nich konferencja naukowa. W Kędzierzynie-Koźlu zostały uczczone ofiary Zbrodni Wołyńskiej… » więcej 2020-07-11, godz. 19:20 Auta z przysmakami z różnych zakątków świata zaparkowały w Opolu. Przed NCPP pojawiło się kilkanaście foodtrucków Burgery, pizze, tortille, czy słodkie specjały z różnych zakątków świata od dziś (11.07) czekają na odwiedzających opolską Pasiekę. » więcej 2020-07-11, godz. 19:00 Plaga komarów w Opolu. Mieszkańcy skarżą się, że wieczorami nie da się wyjść z domu Letni koszmar powrócił. Komary znów atakują i kłują. Opolski ratusz przygotowuje się do odkomarzania miasta. Ma ono jednak odbyć się dopiero pod koniec miesiąca… » więcej 2020-07-11, godz. 18:15 Ruch wahadłowy na DK 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po zdarzeniu drogowym [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 42 w Jaworznie w powiecie oleskim po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i wjechał do rowu. Na miejscu pracują służby ratownicze… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 W Nysie powstała pierwsza społeczna łączka kwietna. Pomysłodawczyni chce zainspirować w ten sposób samorząd do tworzenia… W centrum Nysy powstała pierwsza łączka kwietna. Rozwiązanie to ma pomóc pszczołom zbierającym nektar, a także przyczynić się do lepszego gromadzenia wody przez… » więcej 2020-07-11, godz. 16:30 Wszystko dla bezpieczeństwa. W Gogolinie staną nowe lampy przy kolejnych przejściach dla pieszych Dziesięć lamp ledowych zostanie ustawionych w centrum Gogolina przy przejściach dla pieszych. W ubiegłym roku samorząd rozpoczął realizację tego zadania, montując… » więcej 2020-07-11, godz. 14:35 Kolejne sprzęty dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Z pieniędzy unijnych doposażono cztery oddziały Do szpitala powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu dotarła kolejna część sprzętów zamówionych jeszcze przed pandemią. Doposażone zostały cztery oddziały. Zakupy sfinansowano… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »