Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-25, 17:05 Autor: Katarzyna Doros

Prokuratura bada okoliczności śmierci 59-letniego mężczyzny, który zgłosił się do Namysłowskiego Centrum Zdrowia

Namysłowskie Centrum Zdrowia [fot. Maciej Stępień]
Namysłowskie Centrum Zdrowia [fot. Maciej Stępień]
Wczoraj (23.01) do Namysłowskiego Centrum Zdrowia zgłosił się 59-letni mężczyzna z dolegliwościami w klatce piersiowej. Badania wykazały, że mężczyzna nie kwalifikował się do hospitalizacji i został wypuszczony. Jednak po kilkunastu minutach pacjent ponownie trafił do szpitala, gdzie mimo reanimacji zmarł.
- Informację dot. zgonu mężczyzny na terenie szpitala w Namysłowie otrzymaliśmy w środę (23.01) około godziny 12:00 - mówi asp. sztab. Katarzyna Ulbrych z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. - Zgodnie z decyzją prokuratury wszczęte zostały wstępne ustalenia dotyczące zaistniałych okoliczności zdarzenia. Na chwilę obecną prowadzone jest śledztwo z art. 155, to jest o nieumyślne spowodowanie śmierci. Prowadzone są ustalenia w tym kierunku. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli dokumentację medyczną oraz przesłuchali świadków w tej sprawie.

Jak informuje Krzysztof Kuchczyński, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia wobec 59-latka wykonany został komplet badań. Dyrektor medyczny i ordynator oddziału wewnętrznego mają przeprowadzić wewnętrzne postępowanie sprawdzające, czy procedura została zachowana.

Zgodnie z decyzją prokuratora ciało 69-letniego mężczyzny zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. W dalszym postępowaniu biegli ocenią, czy ze strony lekarza, który przyjmował pacjenta doszło do zaniedbania.
asp. sztab. Katarzyna Ulbrych

Wiadomości z regionu

2020-01-29, godz. 09:00 Stegu Arena w gronie trzech najlepszych obiektów sportowych w Polsce Opolska Stegu Arena nominowana do DEMES 2019 - najważniejszej nagrody biznesu sportowego w kraju. O tytuł najlepszego obiektu sportowego powalczy z drugą pod względem… » więcej 2020-01-29, godz. 08:15 Tym razem aktywność fizyczna. Kolejna profilaktyczna środa z NFZ Pokażą jakie wybrać ćwiczenia, jak wzmocnić swoje ciało i na co zwrócić uwagę, wybierając produkty ze sklepowej półki. 'Aktywność fizyczna', to temat dzisiejszej… » więcej 2020-01-29, godz. 07:32 Sprzedaż portu w Koźlu była legalna i zasadna. Prokuratura umarza śledztwo Prokuratura Okręgowa w Opolu uznała, że sprzedaż przez miasto portu w Koźlu prywatnej spółce była zasadna i legalna. Umorzono dochodzenie wszczęte na wniosek byłego… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:40 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »