Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-25, 17:05 Autor: Katarzyna Doros

Prokuratura bada okoliczności śmierci 59-letniego mężczyzny, który zgłosił się do Namysłowskiego Centrum Zdrowia

Namysłowskie Centrum Zdrowia [fot. Maciej Stępień]
Namysłowskie Centrum Zdrowia [fot. Maciej Stępień]
Wczoraj (23.01) do Namysłowskiego Centrum Zdrowia zgłosił się 59-letni mężczyzna z dolegliwościami w klatce piersiowej. Badania wykazały, że mężczyzna nie kwalifikował się do hospitalizacji i został wypuszczony. Jednak po kilkunastu minutach pacjent ponownie trafił do szpitala, gdzie mimo reanimacji zmarł.
- Informację dot. zgonu mężczyzny na terenie szpitala w Namysłowie otrzymaliśmy w środę (23.01) około godziny 12:00 - mówi asp. sztab. Katarzyna Ulbrych z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie. - Zgodnie z decyzją prokuratury wszczęte zostały wstępne ustalenia dotyczące zaistniałych okoliczności zdarzenia. Na chwilę obecną prowadzone jest śledztwo z art. 155, to jest o nieumyślne spowodowanie śmierci. Prowadzone są ustalenia w tym kierunku. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli dokumentację medyczną oraz przesłuchali świadków w tej sprawie.

Jak informuje Krzysztof Kuchczyński, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia wobec 59-latka wykonany został komplet badań. Dyrektor medyczny i ordynator oddziału wewnętrznego mają przeprowadzić wewnętrzne postępowanie sprawdzające, czy procedura została zachowana.

Zgodnie z decyzją prokuratora ciało 69-letniego mężczyzny zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. W dalszym postępowaniu biegli ocenią, czy ze strony lekarza, który przyjmował pacjenta doszło do zaniedbania.
asp. sztab. Katarzyna Ulbrych

Wiadomości z regionu

2019-03-18, godz. 16:35 Służbowy samochód ministra Brudzińskiego zatrzymany na Opolszczyźnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skończyło ... Kluczborska policja udowodniła, że nawet przedstawiciele rządu nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód szefa MSWiA J ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:30 Bus "NowejPiątki" w trasie. Na początek odwiedził dwie gminy powiatu opolskiego Dąbrowa i Komprachcice to pierwsze przystanki w województwie opolskim w ramach akcji 'NowaPiątka'. Przedstawiciele administracji rządowej prowadzą od dziś (18 ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:59 Dzielni nastolatkowie wyróżnieni. Karolina i Denis z medalami "Młody Bohater" Wykazali się niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu, dzięki czemu uratowali ludzkie życie. 17-letnia Karolina Łada z Jasienicy Górnej i 14-letni Denis Korzen ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:23 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi. Ratusz przygotowuje pierwszy etap zmian Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:00 Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejs ... Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane - takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w ... » więcej 2019-03-18, godz. 14:43 Przejmują konto na portalu społecznościowym i wyłudzają kod BLIK do banku. Uwaga na internetowych oszustów! Opolscy policjanci przestrzegają przed oszustwami dokonywanymi przy wykorzystaniu jednorazowego kodu z aplikacji mobilnej banku. » więcej 2019-03-18, godz. 12:56 Zapadł wyrok za wypadek sprzed 3 lat niedaleko Olesna. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka Opolski sąd odwoławczy prawomocnie skazał na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata kobietę, która doprowadziła do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jej c ... » więcej 2019-03-18, godz. 11:00 Opole przeznaczy pieniądze na policyjne staże 88 tysięcy złotych trafi z budżetu Opola na Fundusz Wsparcia Policji. Umowę w tej sprawie opolski garnizon zawarł z prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim. » więcej 2019-03-18, godz. 10:59 Bus Nowej Piątki ruszył w teren. W ramach akcji informacyjnej odwiedzi wszystkie gminy województwa Ruszyła akcja informacyjna na temat Nowej Piątki. Specjalny bus do końca kwietnia odwiedzi wszystkie gminy województwa opolskiego. Przeszkoleni pracownicy urz ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:32 Aresztowany za posiadanie marihuany i amfetaminy Ponad 350 gramów amfetaminy i blisko 30 gramów marihuany zabezpieczyli policjanci u 36-letniego mieszkańca Brzegu. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »