Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-24, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Przerostu zatrudnienia nie stwierdzono. Zarzuty posła Sanockiego wobec burmistrza Kolbiarza bezzasadne

Urząd Miejski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Urząd Miejski w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Janusz Sanocki [fot. Daniel Klimczak]
Janusz Sanocki [fot. Daniel Klimczak]
Kordian Kolbiarz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Kordian Kolbiarz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Prokuratura Rejonowa w Nysie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie przerostu zatrudnienia w Urzędzie Miejskim. Zarzuty takie pod adresem burmistrza Kordiana Kolbiarza formułował poseł Janusz Sanocki.
Zdaniem parlamentarzysty, Kolbiarz miał przyjmować do pracy na podstawie osobistych znajomości, celem uzyskania wsparcia przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

- Nie potwierdziły się zarzuty co do nieuzasadnionego zwiększenia zatrudnienia w urzędzie - mówi Sebastian Biegun, Prokurator Rejonowy w Nysie.

- Co prawda w okresie od grudnia 2014 roku do września 2018 roku doszło do wzrostu zatrudnienia w nyskim magistracie ze 149 osób do 176 pracowników, jednakże z dokonanych ustaleń wynika, że zmiany to efekt między innymi reorganizacji struktury organizacyjnej urzędu.

Poza tym nie ujawniono dowodów uzasadniających podejrzenie, że burmistrz Kolbiarz wpływał na postępowania rekrutacyjne, zwłaszcza według klucza swoich znajomości.

- Do zatrudniania pracowników dochodziło bowiem w procedurze naboru w ramach konkursu na wolne stanowiska urzędowe. Powołuje się komisję rekrutacyjną, a wyboru dokonuje na podstawie liczby punktów zdobytych przez poszczególnych kandydatów w ramach przeprowadzonego naboru - dodaje prokurator Sebastian Biegun.

Postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa jest prawomocne.
Sebastian Biegun 1
Sebastian Biegun 2

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 20:00 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:33 Najmłodsi grodkowianie sami przygotowali wielkanocne ciasteczka i świąteczne ozdoby Świąteczną atmosferę czuć od kilku dni w grodkowskim domu kultury. Pod okiem instruktorów, najmłodsi mieszkańcy mogli nauczyć się, jak własnoręcznie przygotow ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:00 Świąteczne zakupy rób z głową i listą potrzebnych produktów - apeluje opolski Bank Żywności W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności. Skala tego zjawiska szczególnie nasila się w okresie świątecznym. Do najczęściej marnowanych i wyr ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:00 Klekotki i kołatki zamiast dzwonów. W Wawelnie dzieci "klekoczą" na znak żałoby po Chrystusie Wielki Piątek w Kościele katolickim to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. W kościołach zamilkły wszystkie dzwony, a ich miejsce zaję ... » więcej 2019-04-19, godz. 16:07 Funkcjonariusz służby więziennej postrzelił się w trakcie ćwiczeń Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj (19.04) w Farskiej Kolonii pod Strzelcami Opolskimi. Na strzelnicy Służby Więziennej funkcjonariusz tej formacji przypad ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:57 "Pomagali wszyscy, ludzie przynosili palety i znaki drogowe". Strażacy o akcji ratowniczej w Schodni koło Ozimka - To była bardzo trudna akcja - tak o ratowaniu zasypanego zwałami ziemi pracownika budującego kanalizację w Schodni mówi uczestniczący w akcji młodszy kapita ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:30 Nauczyciele wszystkich szkół w Opolu nadal protestują. Z protestu zrezygnowało część przedszkoli 12. dzień strajku nauczycieli. 91 procent placówek oświatowych z Opola nadal strajkuje. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Jedno przedszkole wycofało się ze strajku nauczycieli. Kurator oświaty apeluje o klasyfikowanie maturzystów Pracownicy Przedszkola Publicznego numer 5 w Opolu wycofali się dzisiaj (19.04) z akcji strajkowej. To jedyna zmiana na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »