Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-17, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal"

Studniówka VI LO w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Studniówka VI LO w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej.
Żałoba rozpocznie się w piątek (19.01) o 17:00 i potrwa do 19:00 w sobotę.

W liceum bal miał rozpocząć się w sobotę o 19:00. Kiedy pojawiła się informacja o żałobie, rodzice zdołali przełożyć imprezę na niedzielę (21.01). Ostatecznie bal odbędzie się bez zmian.

- Spotkaliśmy się z młodzieżą, która zareagowała na tę wiadomość z wielką powagą i zrozumieniem - mówi Bernarda Zarzycka, dyrektor szkoły.

- Po południu rodzic poinformował mnie, że są wytyczne co do godzin żałoby. Wtedy pojawiła się kolejna propozycja rodziców, żeby spróbować odkręcić zmiany i pozostać przy terminie pierwotnym. W ciągu mniej więcej godziny dostałam informację, że wszystkie instytucje zgodziły się zorganizować bal w sobotę.

Większy orzech do zgryzienia mieli nastolatkowie w Ekonomiku, bo studniówkę zaplanowano na piątkowy wieczór. - Młodzież podeszła z dużą empatią, ale bal odbędzie się, bo próby przełożenia okazały się bezskuteczne - mówi Ewa Nowak-Kübler, dyrektor szkoły.

- Wspólnie z rodzicami zaproponowali, aby rozpocząć nie tylko od minuty ciszy, ale od słów upamiętniających wszystko, co udało się zrobić Pawłowi Adamowiczowi. Będzie kameralnie, być może w nieco innym nastroju. Moim zdaniem, to dobry moment, żeby w bardzo dużym gronie poddać refleksji te tragiczne wydarzenia.

Carolin Kokott i Karina Frencek, uczennice Ekonomika, mówią o argumentach za udziałem w piątkowym balu.

- Mamy zarezerwowaną restaurację i nie ma możliwości przełożenia studniówki. Są dwie opcje: albo zupełnie odwołać imprezę, albo zostawić ten termin. Nie mamy też wyboru z zespołem ani fotografem - zaznacza Carolin.

- Do tego dochodzi sprawa kosztów, bo kto zwróciłby nam później pieniądze, a nie wszystkich stać na taką stratę. Przekładanie studniówki to bardzo trudna sprawa - dodaje Karina.
Bernarda Zarzycka
Ewa Nowak-Kübler
Carolin Kokott i Karina Frencek

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:15 Poszukiwał go austriacki wymiar sprawiedliwości, a zatrzymali głubczyccy kryminalni Policjanci z Głubczyc w poniedziałek (18.02) zatrzymali mieszkańca gminy Głubczyce poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. » więcej 2019-02-20, godz. 11:45 Fałszywi policjanci ponownie zaatakowali. Okradli 77-letnią kobietę, ale większą kwotę udało się uratować Kolejna próba oszustwa seniorów z województwa opolskiego metodą 'na policjanta'. Prawdziwi policjanci z Opola zareagowali jednak błyskawicznie. Zaraz po zgłos ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:46 Nie będzie tablicy Wałęsy, będzie izba pamięci "Solidarności". Prezydent Opola vs opozycja w sprawie obchodów rocznicy ... Nie tablicą pamiątkową, a izbą pamięci 'Solidarności' Opole chce uczcić zbliżającą się 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w czerwcu. Zapowiedz ... » więcej 2019-02-20, godz. 09:44 Prezydent Opola: Datę festiwalu piosenki znamy, ale jeszcze nie podamy Data tegorocznego festiwalu została ustalona wiele miesięcy wcześniej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski odnosząc si ... » więcej 2019-02-20, godz. 09:30 Próbował umówić się na seks z dzieckiem. Usłyszał zarzuty prokuratorskie Mężczyzna, który przez internet składał propozycje seksualne 12-letniej dziewczynce z Kędzierzyna-Koźla, usłyszał zarzuty prokuratorskie. Grozi mu do 5 lat wi ... » więcej 2019-02-20, godz. 07:30 Paczków ma problem ze ściekami. Nie wszyscy mieszkańcy wywożą je do oczyszczalni Nie wszyscy mieszkańcy nieskanalizowanych miejscowości w gminie Paczków wywożą nieczystości do oczyszczalni ścieków. Takie wnioski płyną z kontroli przeprowad ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »