Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-11, 11:00 Autor: Magdalena Szybińska

Kończy się termin rozliczenia kampanii samorządowej

Agnieszka Mikucka [fot. Wanda Kownacka]
Agnieszka Mikucka [fot. Wanda Kownacka]
- Z około 200 zarejestrowanych komitetów wyborczych na Opolszczyźnie rozliczyła się na razie mniej więcej połowa - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca dyrektora opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
21 stycznia upływa termin rozliczenia w przypadku komitetów, których kandydaci zakończyli udział w wyborach na pierwszej turze.

- Wszystkie komitety, które się zarejestrowały w KBW w delegaturze w Opolu, niezależnie od tego, czy zarejestrowały później kandydata na radnego czy też kandydatów w ogóle, są zobligowane do złożenia sprawozdania finansowego nawet, jeżeli nie pozyskiwały przychodów i nie ponosiły wydatków związanych z kampanią wyborczą - powiedziała Agnieszka Mikucka.

W takiej sytuacji wypełnia się druk sprawozdania wyborczego wpisując we wszystkich kolumnach wartość "zero", a kluczowa jest data wpływu sprawozdania do opolskiej delegatury KBW, nie zaś data jego wysłania.

- Brak sprawozdania lub jego złożenie po terminie to przestępstwo - przypomniała Agnieszka Mikucka i grożą za to grzywna, ograniczenie wolności lub nawet pozbawienie wolności do lat 2. - Jesteśmy zobligowani do tego, aby zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. I tak naprawdę przy każdych wyborach zdarzają się komitety, które mimo naszych monitów, mimo naszych usilnych próśb, mimo kontaktu z pełnomocnikami finansowymi nie składają sprawozdań finansowych, co zmusza nas do zawiadomienia organów ścigania.

W przypadku komitetów, które pracowały jeszcze w drugiej turze wyborów samorządowych termin złożenia sprawozdania finansowego upływa 4 lutego.
Agnieszka Mikucka 1
Agnieszka Mikucka 2

Wiadomości z regionu

2020-11-30, godz. 20:45 Raport dnia. W regionie blisko 200 zarażeń, ale nikt nie zmarł. Tak niskiej liczby infekcji w kraju nie było od połowy… 198 nowych infekcji koronawirusa potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5733 zakażeniach i… » więcej 2020-11-30, godz. 20:15 Szpital tymczasowy w CWK oddany do użytku. Jednak na przyjmowanie pacjentów trzeba jeszcze poczekać [FILM, ZDJĘCIA] Zakończyło się przekształcanie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu w szpital tymczasowy. Wojewoda opolski przekazał oficjalnie obiekt władzom Uniwersyteckiego… » więcej 2020-11-30, godz. 19:22 Paczkowski program rewitalizacji zabytków uznany za najlepszy w kraju Paczków doceniony za program rewitalizacji zabytków. Gmina została najlepiej oceniona spośród wszystkich kandydatów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu… » więcej 2020-11-30, godz. 19:15 Propozycja dla dłużników czynszowych w Głogówku Możliwość redukcji zadłużenia czynszowego uchwaliła mieszkańcom Rada Miejska Głogówka. Z inicjatywą taką wystąpił burmistrz. Długi czynszowe stają… » więcej 2020-11-30, godz. 17:45 Uwaga na oszustów. W okresie przedświątecznym na pewno będą szukać okazji do wyłudzenia pieniędzy Przed oszustami ostrzega policja w czasie przedświątecznym. Zakupy, poszukiwanie prezentów i porządki mogą uśpić czujność, co jest świetną okazją dla… » więcej 2020-11-30, godz. 16:45 Nieznani sprawcy okradli biuro Opolskiego Ratownictwa Wodnego Ochotnicy z Opolskiego Ratownictwa Wodnego w Opolu proszą mieszkańców o wsparcie finansowe. W sobotę (28.11) ich biuro przy ul. Budowlanych w Opolu splądrowali… » więcej 2020-11-30, godz. 16:09 W połowie grudnia pojedziemy nowym mostem w Krapkowicach. Obiekt przeszedł próby obciążeniowe Trwają ostatnie prace porządkowe na nowym moście w Krapkowicach. Konstrukcja pomyślnie przeszła próby obciążeniowe. Przypomnijmy zaprojektowana nośność… » więcej 2020-11-30, godz. 15:24 Opolscy logistycy wspierają domy pomocy społecznej. Pomagają w pracach malarsko-remontowych i naprawiają sprzęt Prowadzą prace porządkowe, malują, remontują i naprawiają uszkodzone sprzęty. Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej na prośbę wojewody opolskiego… » więcej 2020-11-30, godz. 13:48 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie organizuje świąteczne prezenty dla mieszkańców trzech DPS-ów Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie organizuje zbiórkę świątecznych darów dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich, Leśnicy… » więcej 2020-11-30, godz. 13:45 Trwa sprzątanie po pożarze w Głuszynie. Strażacy schładzają konstrukcję i wyposażenie budynku by zapobiec ponownemu… Choć udało się opanować pożar na terenie fabryki mebli w Głuszynie, na miejscu cały czas obecnych jest kilka zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »