Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-11, 11:00 Autor: Magdalena Szybińska

Kończy się termin rozliczenia kampanii samorządowej

Agnieszka Mikucka [fot. Wanda Kownacka]
Agnieszka Mikucka [fot. Wanda Kownacka]
- Z około 200 zarejestrowanych komitetów wyborczych na Opolszczyźnie rozliczyła się na razie mniej więcej połowa - powiedziała w rozmowie "W cztery oczy" Agnieszka Mikucka, zastępca dyrektora opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
21 stycznia upływa termin rozliczenia w przypadku komitetów, których kandydaci zakończyli udział w wyborach na pierwszej turze.

- Wszystkie komitety, które się zarejestrowały w KBW w delegaturze w Opolu, niezależnie od tego, czy zarejestrowały później kandydata na radnego czy też kandydatów w ogóle, są zobligowane do złożenia sprawozdania finansowego nawet, jeżeli nie pozyskiwały przychodów i nie ponosiły wydatków związanych z kampanią wyborczą - powiedziała Agnieszka Mikucka.

W takiej sytuacji wypełnia się druk sprawozdania wyborczego wpisując we wszystkich kolumnach wartość "zero", a kluczowa jest data wpływu sprawozdania do opolskiej delegatury KBW, nie zaś data jego wysłania.

- Brak sprawozdania lub jego złożenie po terminie to przestępstwo - przypomniała Agnieszka Mikucka i grożą za to grzywna, ograniczenie wolności lub nawet pozbawienie wolności do lat 2. - Jesteśmy zobligowani do tego, aby zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. I tak naprawdę przy każdych wyborach zdarzają się komitety, które mimo naszych monitów, mimo naszych usilnych próśb, mimo kontaktu z pełnomocnikami finansowymi nie składają sprawozdań finansowych, co zmusza nas do zawiadomienia organów ścigania.

W przypadku komitetów, które pracowały jeszcze w drugiej turze wyborów samorządowych termin złożenia sprawozdania finansowego upływa 4 lutego.
Agnieszka Mikucka 1
Agnieszka Mikucka 2

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Żałoba miejska w Opolu. Odwołano wiele imprez kulturalnych, jutro msza św. w intencji Pawła Adamowicza Opole dziś w żałobie. To decyzja po wydarzeniach do których doszło w niedzielę w Gdańsku. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Paweł ... » więcej 2019-01-17, godz. 13:30 Trwa Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego. Jakim zainteresowaniem cieszy się ten język wśród uczniów? - Frekwencja jest duża, my już tradycyjnie wspieramy stronę organizacyjną i techniczną konkursu - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodnic ... » więcej 2019-01-17, godz. 12:53 Wypchnął kompana przez balkon, odpowie za zabójstwo Nyska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. 43-latek miał wypchnąć znajomego przez okno balkonowe na trzecim piętrze. » więcej 2019-01-17, godz. 11:25 Policjanci z Grodkowa przygotowali paczki dla Polaków na Kresach Grodkowscy policjanci i pracownicy cywilni tamtejszego komisariatu kolejny raz zaangażowali się w akcję 'Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »