Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-21, 15:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Spore prezenty pod choinką policjantów z Kędzierzyna-Koźla

Nowe radiowozy [fot. Adam Lecibil]
Nowe radiowozy [fot. Adam Lecibil]
Kędzierzyńscy policjanci wcześnie w tym roku znaleźli prezenty pod choinką. Dosyć spore prezenty – 3 nowe samochody marki Opel z 200-konnymi silnikami. Będą z nich korzystać funkcjonariusze wydziału prewencji i ruchu drogowego.
- Zastąpią stare, wysłużone pojazdy – cieszył się mł. inspektor Janusz Hencel, z-ca komendanta policji w Kędzierzynie-Koźlu. - Bezpieczeństwo w mieście jest na wysokim poziomie. My dbamy o to bezpieczeństwo, a te samochody służą temu, żeby to bezpieczeństwo było jeszcze większe. Policja będzie bardziej skuteczna, szybciej dotrze na miejsce zdarzenia.

Samochody kupiono dzięki dotacjom starostwa oraz gmin Kędzierzyn-Koźle, Cisek, Reńska Wieś, Bierawa, Polska Cerekiew i Pawłowiczki. Część funduszu pochodzi także w budżetu państwa.

- Jeden samochód sfinansowany został przez gminę Kędzierzyn-Koźle, drugi został sfinansowany w połowie przez starostwo. Także bogate dzieciątko dla policji w tym roku - mówi starosta Małgorzata Tudaj.

Koszt zakupu trzech nowych samochodów to prawie 250 tys. zł. Kędzierzyńsko-kozielska policja nie jest jedyną jednostką, która pod choinkę dostała nowe samochody. Również 3 radiowozy otrzymali funkcjonariusze Komendy Miejskiej w Opolu.
Janusz Hencel
Małgorzata Tudaj

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »