Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-05, 10:30 Autor: Joanna Matlak

Łączą się ze społecznikami z całego świata. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w III LO w Opolu

Łączą się z wolontariuszami z całego świata. Akcja w III LO w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Łączą się z wolontariuszami z całego świata. Akcja w III LO w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Zorganizowali wideokonferencję i połączyli się z wolontariuszami na całym świecie – tak uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu świętują Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Rozmowy z uczniami prowadzą wolontariusze z 9 krajów, m.in. z Tajwanu, Japonii, Brazylii, Danii czy z USA.

- Chcemy, żeby podzielili się z nami swoim doświadczeniem i projektami, które prowadzili - mówi Magdalena Jasińska, uczennica III LO, organizatorka akcji.

- To są moi przyjaciele, laureaci programu Spirit of Community. Ja także w zeszłym roku zostałam jego laureatką. To chyba największy program, który wyróżnia wolontariuszy z całego świata. Spotkaliśmy się w zeszłym roku w Waszyngtonie, gdzie mieliśmy okazję się poznać i wiem, że są to ludzie godni zaufania i pełni pasji - mówi uczennica.

- Wolontariat daje więcej niż to, co sami dajemy - przekonuje Jasińska, która udziela się m.in. w Fundacji dra Clowna i w Akademii Przyszłości.

- Dało mi to dużo nowych znajomości, w fundacji dr Clowna czujemy się jak w rodzinie. To też doświadczenie trudnych sytuacji życiowych jakie spotykamy np. w szpitalu. Myślę, że dzięki temu będzie mi łatwiej w przyszłości - dodaje uczennica III LO.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1985 roku.
Magdalena Jasińska
Magdalena Jasińska

Wiadomości z regionu

2019-09-17, godz. 11:45 17 września 80 lat temu Związek Sowiecki zaatakował Polskę. "Dla Kresowiaków to było traumatyczne wydarzenie" Złożeniem kwiatów pod pomnikiem Golgoty Wschodu na Cmentarzu Komunalnym w Opolu upamiętniono 80. rocznicę agresji Sowietów na Polskę. ZSRR najechał na Polskę ... » więcej 2019-09-17, godz. 11:30 ZUS apeluje o rozwagę! Fałszywi pracownicy za pieniądze "pomagają" załatwić 500 plus dla osób niesamodzielnych Opolski ZUS ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i za pieniądze proponują załatwienie formalności związa ... » więcej 2019-09-17, godz. 10:31 Trzech kandydatów powalczy o fotel rektora Politechniki Opolskiej Wybory odbędą się 30 września, a o tym kto zastąpi tragicznie zmarłego prof. Marka Tukiendorfa, zdecyduje 100-osobowe uczelniane kolegium elektorów. » więcej 2019-09-17, godz. 10:02 32-latek zatrzymany. Był poszukiwany, miał w domu narkotyki Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi Brzegu, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki. Mężczyzna był poszukiwany do odbyc ... » więcej 2019-09-17, godz. 10:02 "Nie ma portu morskiego bez połączenia z rzeką". Startuje II Kongres Żeglugi Śródlądowej Drugi Kongres Żeglugi Śródlądowej startuje dziś w Opolu. Hasło tegorocznego spotkania brzmi 'W stronę korzyści'. » więcej 2019-09-17, godz. 07:59 Ekologiczny Kędzierzyn-Koźle i zmiany systemowe. Robert Węgrzyn i Beniamin Godyla przedstawili program Koalicji Obywat ... Walka o czyste powietrze, przebudowa ronda Milenijnego, czyli newralgicznego miejsca dla kierowców i zabezpieczenie powiatu przed powodzią, to najważniejsze z ... » więcej 2019-09-17, godz. 07:00 Opolanie przekonują się do czynu społecznego? Opolanie zgłosili 26 pomysłów w ramach akcji 'Czyn społeczny', nazwaną oficjalnie Inicjatywą Lokalną. Najczęściej zgłaszali chęć zazielenienia swojego otoczen ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »