Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-29, 16:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Zlikwidują autobusowe przewozy w Prudniku i Kędzierzynie-Koźlu

Dworzec autobusowy w Prudniku. Gmina kupiła go od firmy Arriva [zdj. Jan Poniatyszyn]
Dworzec autobusowy w Prudniku. Gmina kupiła go od firmy Arriva [zdj. Jan Poniatyszyn]
Dworzec autobusowy w Prudniku. Gmina kupiła go od firmy Arriva [zdj. Jan Poniatyszyn]
Dworzec autobusowy w Prudniku. Gmina kupiła go od firmy Arriva [zdj. Jan Poniatyszyn]
Zapaścią publicznej komunikacji lokalnej i regionalnej zagrożone są miejscowości południowej Opolszczyzny. Zarząd Spółki Arriva Bus Transport Polska poinformował o zakończeniu autobusowej działalności przewozowej w sześciu krajowych lokalizacjach. Dotyczy to m.in. Prudnika i Kędzierzyna- Koźla.
- Podstawową przyczyną wycofania się z tego rynku przewozów pasażerskich jest wieloletnia nierentowność tych oddziałów - mówi Joanna Parzniewska, rzecznik spółki Arriva. – Rosnące ceny paliwa, dramatyczny spadek liczby pasażerów, nieuczciwa konkurencja, brak uregulowań prawnych w zakresie transportu regionalnego powodują, że oddziały te nie są w stanie prowadzić rentownej działalności. Sytuacja ta nie pozwala spółce pokrywać bieżących kosztów, ani też koniecznych inwestycji w tych lokalizacjach.

Arriva zamierza sprzedać swoje bazy autobusowe w Prudniku i Kędzierzynie-Koźlu. Działalności na południu Opolszczyzny planuje zakończyć 30 czerwca przyszłego roku.

- Nie może być takiej sytuacji, że dowiadujemy się o tym z mediów - mówi Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika. – Wystosujemy pisma do dyrektora przewozów w Warszawie o skandalicznym sposobie informowania strony, którą jest gmina Prudnik. Dotyczy to wycofania się z naszego rynku przewozowego. Taką informację powinni nam przekazać w pierwszej kolejności. Będziemy prowadzili rozmowy z nowymi przewoźnikami, aby ten temat, jak najszybciej rozwiązać i żeby to nie było problemem dla mieszkańców.

Większości pracowników z Prudnika i Kędzierzyna-Koźla Arriva zaproponowała możliwość zatrudnia w innych oddziałach tej firmy. Wszyscy mają też otrzymać dobre warunki zakończenia pracy oraz wsparcie przy zmianie kwalifikacji.
Joanna Parzniewska
Grzegorz Zawiślak

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 14:21 Pijani postanowili pobić bezdomnego. Mieli też włamać się do hotelu pracowniczego. W sądzie ruszył proces Według prokuratury 27-letni Kamil K. oraz jego o rok starszy kolega Piotr J., po imprezie w jednym z barów w Ozimku, włamali się do hotelu pracowniczego, w kt ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:19 Specjalistyczna opieka nad wcześniakami i ciężko chorymi dziećmi w opolskim szpitalu ginekologicznym Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu jako jedyne w województwie opolskim będzie prowadziło Dziecięcą Opiekę Koordynowaną. W tym r ... » więcej 2019-10-23, godz. 13:03 Miał gwałcić swoje siostry. Dominik I. stanął dzisiaj przed sądem Prokuratura twierdzi, że 24-letni Dominik I. przez blisko 10 lat wykorzystywał seksualnie swoje dwie biologiczne siostry. Pierwszych tzw. innych czynności sek ... » więcej 2019-10-23, godz. 12:01 Prudnik: za pobicie i kradzież grożą im wieloletnie kary więzienia Pod zarzutem pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymani zostali w Prudniku osiemnastolatek oraz jego 28-letni kompan. Po tym, jak namierzyła ich p ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:50 Będzie nowy sprzęt dla oddziału kardiologii USK. Pieniądze na zakup przekazało Opole Ten sprzęt ma być kolejnym krokiem, który pozwoli na przeprowadzanie specjalistycznych zabiegów. Na oddział kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:35 Dzielnicobus w trasie. Trwa głosowanie na kandydatów do rad dzielnic Opola Do 28 października trwa głosowanie do rad dzielnic Opola. W tym roku głosy oddajemy przez stronę internetową wybory.dzielnice.opole.pl. Dla osób starszych lub ... » więcej 2019-10-23, godz. 11:30 Ostatni dzwonek, by wziąć udział w "Ławce Go". Dziś mija termin nadsyłania zgłoszeń Długie rozmowy, poznanie nowych ludzi, modlitwa i uwielbienie - m.in. na to składa się tegoroczna 'Ławka Go'. Przez trzy dni uczniowie szkół średnich oraz stu ... » więcej 2019-10-23, godz. 10:15 "Jest mnóstwo przedsięwzięć mających poprawić czytelnictwo w Polsce". Gość porannej rozmowy w Radiu Opole - Ostatnio ruszyła potężna machina naprawcza w zakresie poziomu czytelnictwa Polaków. Przez tę machinę rozumiem całe mnóstwo różnych projektów i przedsięwzięć ... » więcej 2019-10-23, godz. 09:25 Niebezpieczny poranek na opolskich drogach. Kolizja w Opolu, wypadek w Goświnowicach Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Opola tuż za rondem Szczakiela. Nikt nie został poszkodowany, ale były utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »