Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-28, 06:25 Autor: Marzena Śmierciak

Nocny pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach. Dwie osoby poszkodowane, 19 ewakuowano. Trwa dogaszanie

fot. gmina Zdzieszowice
fot. gmina Zdzieszowice
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Strażacy walczą z pożarem budynku socjalnego w Zdzieszowicach przy ul. Nowej. Na miejscu jest 14 zastępów straży pożarnej, zarówno jednostek zawodowych ze Zdzieszowic, Krapkowic Kędzierzyna-Koźla i Opola, jak i okolicznych OSP. Ewakuowano 19 osób, dwie osoby zostały poszkodowane.
- Zgłoszenie o pożarze budynku wpłynęło o godz. 02:12 - mówi młodszy aspirant Elżbieta Zalewska z KW PSP w Opolu. - Pożarem objęte było pierwsze piętro i częściowo drugie piętro. Ewakuowano 19 osób, które były mieszkańcami tego budynku. Nadal trwa przeszukiwanie obiektu. Osoby ewakuowano zostały zaopatrzone w szkole przez władze gminy - mówi dyżurny ze stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Trwa dogaszanie i pierwsze prace rozbiórkowe nadpalonych elementów budynku. Ze względu na duże zadymienie strażacy pracują w aparatach tlenowych.

Osoby poszkodowane to kobieta i mężczyzna. Jedna z nich doznała urazu kręgosłupa i trafiła do szpitala. Jak wynika z ustaleń strażaków, obrażenia te powstały na skutek skoku z drugiego piętra, przed przybyciem straży. Drugą poszkodowaną osobę strażacy musieli najpierw odszukać w zajętym ogniem budynku i ewakuować. Kiedy ją odnaleźli, była ona w kontakcie. Jednak w drodze do szpitala, w karetce straciła przytomność i musiała być resuscytowana. Co ważne, ratownikom udało się przywrócić funkcje życiowe.

AKTUALIZACJA

Jak przekazał nam około godz. 7.00 st. kpt. Łukasz Olejnik, oficer operacyjny z KW PSP, który jest na miejscu, trwa dogaszanie tego pożaru. Strażacy prowadzą także prace rozbiórkowe.

- Pożar na tyle mocno się rozprzestrzenił, że nastąpiło tutaj znaczne uszkodzenie stropu i ścian. I w chwili obecnej musimy przede wszystkim usunąć te elementy, które zagrażają. Pomieszczenia przeszukaliśmy, nie ma więcej osób poszkodowanych. W bilansie ogólnym - 19 osób zamieszkiwało ten budynek socjalny, 2 osoby są poszkodowane, a 2 były ewakuowane (z czego jedna z nich z użyciem drabiny) - powiedział oficer operacyjny.

Ze względu na zadymienie, strażacy musieli pracować w aparatach tlenowych. Akcję ratowniczą utrudniała też niska temperatura,

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Wiadomo, że ogień pojawił się na pierwszym piętrze. Ewakuowani mieszkańcy znaleźli schronienie w szkole. Wśród ewakuowanych jest trójka dzieci.
Elżbieta Zalewska
Łukasz Olejnik

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 09:44 Joanna Maksymowicz w Radiu Opole. Sprawnie poradziliśmy sobie z wyborami. Czekamy na wyniki z Nysy - Opole i większość gmin bardzo sprawnie poradziło sobie z organizacją i przeprowadzeniem wyborów - przyznała w rozmowie 'W cztery oczy' Joanna Maksymowicz z ... » więcej 2019-10-14, godz. 09:30 "Szósty mandat na horyzoncie". Radość w opolskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości po ogłoszeniu sondażowych wyników wyb ... Prawie 44 procent to sondażowy wynik Prawa i Sprawiedliwości, a to pozwala na kontynuację rządów przez następne 4 lata. Wieczór wyborczy partia zorganizowała ... » więcej 2019-10-14, godz. 08:55 Opolszczyzna: wybory parlamentarne przebiegły spokojnie Dwa przypadki złamania ciszy wyborczej na Opolszczyźnie. Do złamania przepisów mogło dojść w Opolu i Dobrzeniu Wielkim. - W przypadku Dobrzenia Wielkiego chod ... » więcej 2019-10-14, godz. 07:43 Najnowsze wyniki głosowania do Sejmu i Senatu [AKTUALIZACJA] Po przeliczeniu głosów z 82,79% obwodowych komisji wyborczych, Prawo i Sprawiedliwość zdobywa w wyborach do Sejmu 45,16 procent głosów. Koalicja Obywatelska m ... » więcej 2019-10-14, godz. 07:28 Nocny pożar w domu w Komprachcicach Pożar domu w Komprachcicach przy ul. Krzyżowej. Strażacy otrzymali wezwanie kwadrans przed godziną 3.00. W budynku przebywała jedna osoba, którą trzeba było e ... » więcej 2019-10-14, godz. 07:05 Wybory 2019. Danuta Jazłowiecka i Beniamin Godyla w Senacie W okręgu centralnym (Opole i powiat opolski) mandat do senatu zdobyła Danuta Jazłowiecka. W okręgu wschodnim (powiaty: oleski, strzelecki, kędzierzyńsko-kozie ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:50 "Sondaże dawały nam dwa razy gorszy wynik". PSL zadowolone z prawie 10-procentowego poparcia Polskie Stronnictwo Ludowe w regionie zadowolone z sondażowych wyników niedzielnych wyborów. Według sondażu exit poll przygotowanego przez IPSOS, ludowcy zdob ... » więcej 2019-10-13, godz. 23:30 Mniejszość Niemiecka musi czekać na oficjalny wynik wyborów. "Założeniem przynajmniej 1 mandat senatora i dwóch dla po ... - Wysoka frekwencja jest dużym zaskoczeniem, zgadzam się ze zdaniem, że to były najważniejsze wybory po 1989 roku. Jesteśmy komitetem regionalnym, więc na ofi ... » więcej 2019-10-13, godz. 22:55 Kandydat Konfederacji po wyniku exit poll: 13 posłów to wynik zadowalający 13 miejsc w sejmie dla kandydatów Konfederacji według exit poll autorstwa Ipsos. » więcej 2019-10-13, godz. 22:40 Politycy Koalicji Obywatelskiej komentują sondażowe wyniki wyborów [FILM, ZDJĘCIA] 27,4 procent głosów zdobyła Koalicja Obywatelska w dzisiejszych (13.10) wyborach parlamentarnych według exit poll Ipsos. Gdyby taki wynik potwierdził się po p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »