Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-29, 08:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Potrzebna pomoc dla pogorzelców ze Zdzieszowic

Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. psp.opole.pl]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. psp.opole.pl]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. psp.opole.pl]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. psp.opole.pl]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Ciepłe ubrania, buty, środki higieny, naczynia, garnki i sztućce - te rzeczy są teraz potrzebne osobom, których mieszkania spłonęły w Zdzieszowicach. Pożar w nocy z środy na czwartek zniszczył budynek socjalny przy ul. Nowej.
- Mamy 11 panów, 3 panie i mamę z trójką nastoletnich chłopców - mówi Alina Tomaszewska, zastępca kierownika ośrodka pomocy społecznej w Zdzieszowicach. - Bardzo prosimy o składanie wszelkiej postaci darów w postaci ubrań, bielizny, skarpet, rękawiczek, czapek, szalików, butów, kosmetyków, środków czystości, ręczników, pościeli, koców, naczyń, garnków, sztućców i innych rzeczy - zaznacza.

- Mieliśmy już takie sygnały, że niektóre osoby chciały przekazać meble i jak najbardziej taką pomoc przyjmiemy natomiast, jak te osoby już trafią, gdzie mają trafić, to jak najbardziej będziemy chcieli z takiej pomocy skorzystać - mówi Tomaszewska. - Prosimy, żeby kontaktować się z ośrodkiem pomocy społecznej pod numerem 77 472 66 11 - dodaje

O pomoc dla pogorzelców zaapelował też starosta krapkowicki na swoim profilu facebookowym.

- Pomocne będą także przybory szkolne - mówi Małgorzata Ambroży, dyrektor PSP nr 3. - Ewakuowani byli nasi uczniowie, nie mają książek, nie mają rzeczy pierwszej potrzeby - dodaje.

Przedmioty codziennego użytku można przynosić do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Piastów 20 w Zdzieszowicach (w budynku żłobka) od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30. Pomoc można też zostawiać w Ośrodku Profilaktyki i Wsparcia Rodziny przy ul. Chrobrego 18 w Zdzieszowicach w poniedziałki, środki i piątki do godz. 12:30 do 15:30.
Alina Tomaszewska
Małgorzata Ambroży

Wiadomości z regionu

2020-04-03, godz. 19:15 Funkcjonariusze opolskiej KAS wykryli próbę wywozu żeli antybakteryjnych i termometrów Funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli próbę przewozu wyrobów medycznych i środków ochrony bez wymaganych dokumentów. Kierowcy dwóch… » więcej 2020-04-03, godz. 19:00 Sprzęt dla pacjentów z koronawirusem trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Aparaturę zakupiło Starostwo Powiatowe w… Aparat USG do monitorowania stanu pacjentów i osiem urządzeń do tlenowej wentylacji wysokoprzepływowej. To sprzęt, który zakupiło opolskie starostwo powiatowe… » więcej 2020-04-03, godz. 18:10 Ministerstwo Środowiska wprowadza zakaz wstępu do lasów. "W czasie szczytu grzybobrania w lasach nie było tylu ludzi co… Ministerstwo Środowiska poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu i parków narodowych na terenie całego kraju. Wszystko z powodu szerzącej się pandemii… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 MZD w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych. Sygnalizacja jest sterowana automatycznie Miejski Zarząd Dróg w Opolu wyłączył przyciski na przejściach dla pieszych i zabezpieczył je taśmą. Wprowadzone działania maja ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem… » więcej 2020-04-03, godz. 18:00 Zbudowali specjalny pojemnik, żeby zbierać nakrętki i pomóc chorej Paulince Sporych rozmiarów pojemnik w kształcie serca pojawił się przed paroma dniami w centrum Ujazdu. Zamontowano go przy wejściu do szkoły podstawowej. W środku już… » więcej 2020-04-03, godz. 17:30 Kolejna osoba w regionie z potwierdzeniem koronawirusa, jest w ciężkim stanie. Na COVID-19 choruje już 90 mieszkańców … Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 117 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród… » więcej 2020-04-03, godz. 16:45 Złamał kwarantannę, żeby spotkać się z kolegami przy ognisku W ciągu tego tygodnia czterech mieszkańców powiatu strzeleckiego złamało przepisy związane z kwarantanną. Zamiast zostać w domu, wychodzili m.in. do sklepu i na… » więcej 2020-04-03, godz. 16:30 Wprowadzono zakaz wstępu do lasów. "To w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo" W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii zostaje wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte - poinformowały… » więcej 2020-04-03, godz. 16:15 Parkowanie w Kędzierzynie-Koźlu jest bezpłatne do odwołania Kędzierzyn-Koźle dołączył do grona miast, w którym zawieszono pobieranie opłat w strefie płatnego parkowania. Miasto wyłączyło swoje parkomaty w celu zwiększenia… » więcej 2020-04-03, godz. 16:00 Przywiozą obiad i zrobią zakupy. Mieszkańcy gminy Nysa mogą liczyć na pomoc kurierów społecznych i wolontariuszy Osoby przebywające na kwarantannie domowej, a także chorzy i seniorzy z gminy Nysa mogą liczyć na codzienny, dwudaniowy obiad dostarczany do miejsca zamieszkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »