Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-29, 08:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

Potrzebna pomoc dla pogorzelców ze Zdzieszowic

Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. psp.opole.pl]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. psp.opole.pl]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. psp.opole.pl]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. psp.opole.pl]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Pożar budynku socjalnego w Zdzieszowicach [fot. KW PSP]
Ciepłe ubrania, buty, środki higieny, naczynia, garnki i sztućce - te rzeczy są teraz potrzebne osobom, których mieszkania spłonęły w Zdzieszowicach. Pożar w nocy z środy na czwartek zniszczył budynek socjalny przy ul. Nowej.
- Mamy 11 panów, 3 panie i mamę z trójką nastoletnich chłopców - mówi Alina Tomaszewska, zastępca kierownika ośrodka pomocy społecznej w Zdzieszowicach. - Bardzo prosimy o składanie wszelkiej postaci darów w postaci ubrań, bielizny, skarpet, rękawiczek, czapek, szalików, butów, kosmetyków, środków czystości, ręczników, pościeli, koców, naczyń, garnków, sztućców i innych rzeczy - zaznacza.

- Mieliśmy już takie sygnały, że niektóre osoby chciały przekazać meble i jak najbardziej taką pomoc przyjmiemy natomiast, jak te osoby już trafią, gdzie mają trafić, to jak najbardziej będziemy chcieli z takiej pomocy skorzystać - mówi Tomaszewska. - Prosimy, żeby kontaktować się z ośrodkiem pomocy społecznej pod numerem 77 472 66 11 - dodaje

O pomoc dla pogorzelców zaapelował też starosta krapkowicki na swoim profilu facebookowym.

- Pomocne będą także przybory szkolne - mówi Małgorzata Ambroży, dyrektor PSP nr 3. - Ewakuowani byli nasi uczniowie, nie mają książek, nie mają rzeczy pierwszej potrzeby - dodaje.

Przedmioty codziennego użytku można przynosić do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Piastów 20 w Zdzieszowicach (w budynku żłobka) od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30. Pomoc można też zostawiać w Ośrodku Profilaktyki i Wsparcia Rodziny przy ul. Chrobrego 18 w Zdzieszowicach w poniedziałki, środki i piątki do godz. 12:30 do 15:30.
Alina Tomaszewska
Małgorzata Ambroży

Wiadomości z regionu

2019-08-22, godz. 22:00 Trwają prewencyjne odstrzały dzików. Przypadków ASF na Opolszczyźnie nie stwierdzono Prewencyjne działania w związku z zagrożeniem wirusem ASF podejmują inspektoraty weterynarii w całym kraju. Przypadki Afrykańskiego Pomoru Świń pojawiają się ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:10 Nowy sprzęt do tomografii i mammografii w Opolskim Centrum Onkologii. Ma być mniej bólu i promieniowania Nowoczesne dwa urządzenia: tomograf i mammograf trafiły do Zakładu Radioterapii Opolskiego Centrum Onkologii. Dzięki nim skróci się kolejka oczekujących na ba ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:00 OSP Dobieszowice wraca do działania po 4 latach przerwy OSP Dobieszowice, po czterech latach niebytu, wraca do akcji. Po zburzeniu starej remizy jednostka nie była w stanie zachować gotowości bojowej - sprzęt był p ... » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Wysypisko pod Nysą będzie rozbudowywane. Powstanie kwatera mogąca pomieścić 320 tysięcy kubików śmieci Składowisko odpadów w podnyskich Domaszkowicach będzie rozbudowane. W ciągu najbliższych 150 dni powstanie tam kolejna kwatera na śmieci. » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Mieszkaniec Nysy przechowywał w garażu używki warte 140 tysięcy złotych. Tytoń i alkohol nie miały znaków akcyzy Kontrabandę o rynkowej wartości około 140 tysięcy złotych odnaleźli wczoraj (21.08) funkcjonariusze Opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej 2019-08-22, godz. 18:30 Wspólny projekt Głubczyc i Vitkova ,,Minerały i flora na pograniczu polsko-czeskim" zakończony Po polskiej stronie - świeże nasadzenia i mała architektura w parku przy ul. Sobieskiego w Głubczycach, po czeskiej - w Vitkowie - nowy park z charakterystycz ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Roman Kolek powalczy o mandat senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej. "Wynik wyborów ważniejszy od ambicji" Roman Kolek kandydatem Koalicji Obywatelskiej oraz KWW Mniejszość Niemiecka w jesiennych wyborach do Senatu. Obecny wicemarszałek województwa wystartuje w okr ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Budowa centrum przesiadkowego Opole Główne droższa o 14 milionów złotych. Ratusz ma rozwiązanie Opolski ratusz ma pomysł na rozwiązanie problemu z wyłonieniem wykonawcy na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego Opole Główne. Chodzi o dołożenie brakuj ... » więcej 2019-08-22, godz. 17:12 Wypadek na terenie budowy w Mosznej. Mężczyzna przysypany zwałami ziemi Mężczyzna, na którego zsunęła się pryzma ziemi, trafił do szpitala. Do wypadku doszło na terenie budowy w Mosznej. » więcej 2019-08-22, godz. 16:04 Kolizja trzech aut "pod taśmociągiem" na DK 45 Do groźnie wyglądającej kolizji 3 aut osobowych doszło w Zimnicach Wielkich, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 Opole - Racibórz oraz drogi wojewódzkiej w k ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »