Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-24, 20:34 Autor: Agnieszka Stefaniak

Pomóżmy Polakom ze wschodu - zachęca Stowarzyszenie Wspólnota Polska

Red. Halina Nabrdalik pokazuje dary, które przynieśli słuchacze w 2012 roku [fot. Małgorzata Lis-Skupińska/AFRO]
Red. Halina Nabrdalik pokazuje dary, które przynieśli słuchacze w 2012 roku [fot. Małgorzata Lis-Skupińska/AFRO]
Już od 13 lat, każdego roku, Stowarzyszenie Wspólnota Polska organizuje świąteczną zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na wschodzie. Akcję koordynuje red. Radia Opole Halina Nabrdalik, która szefuje stowarzyszeniu.
Jak wspomina - ponad dekadę temu, gdy akcja nabierała rozpędu potrzebne były głównie ubrania. Dziś potrzeba środków czystości ale przede wszystkim żywności.

- Zawsze ciągle i myślę, że długo jeszcze. Na Ukrainę i też Litwa, wszędzie tam, gdzie docieramy jest ciężko. Drożyzna na Litwie, te emeryturki ludzi starszych to jest wegetacja i na prawdę to jest wielkie wsparcie jeśli oni otrzymują w danym momencie, na święta, taką pomoc. Choć, jak mówimy, nasza pomoc ma absolutnie wymiar symboliczny, bo my nie rozwiązujemy problemów na stałe. Ale jak już przyjeżdżamy tam z tymi darami, to jest wielka radość, to ogromnie się cieszą, mówią: Polska do nas przyjechała.

Jak dodaje Halina Nabrdalik mile widziane są także zabawki oraz książki, literatura piękna i czytanki, z których młodzi ludzie mogą uczyć się języka polskiego. Zbiórka darów będzie prowadzona w Opolu między 12 a 14 grudnia, w siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Polska, przy ul. Ściegiennego 1. W sprawie szczegółów można również kontaktować się z recepcją Radia Opole.
Halina Nabrdalik

Wiadomości z regionu

2019-02-18, godz. 15:01 Zatrzymani z narkotykami. Dwie udane akcje opolskiej KAS Dwa 'trafienia' zaliczyli w ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Opola. Wraz z policjantami z Brzegu i Strzelec Opolsk ... » więcej 2019-02-18, godz. 15:00 Awarie wodociągów w Starej Kuźni i Strzelcach Opolskich Służby wodociągowe próbują zlokalizować awarię w Starej Kuźni w gminie Bierawa. Na tę chwilę mieszkańcy tej miejscowości mają suche krany i nie wiadomo, kiedy ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:21 Mieszkańcy Brzegu znów zachowali czujność. Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani W miniony weekend funkcjonariusze brzeskiej drogówki zabrali uprawnienia dwóch mężczyznom, którzy poruszali się swoimi pojazdami będąc pod znacznym wpływem al ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:15 Burmistrz Zdzieszowic został zamordowany 5 lat temu. Prokuratura: śledztwo umorzone, ale policja cały czas pracuje - Nie mamy żadnych nowych informacji, które pozwoliłby na podjęcie na nowo umorzonego śledztwa - mówi prokurator Stanisław Bar, odnosząc się do sprawy śmierci ... » więcej 2019-02-18, godz. 13:03 Brali łapówki i nie przeprowadzali badań technicznych. Dwóch diagnostów z Namysłowa zatrzymanych Policjanci z namysłowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z opolskiego garnizonu zatrzymali 40 i 61-latka, którzy podejrzani są o korupcję i poświadczenie n ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:40 Do dwóch razy sztuka? 49-letni mieszkaniec Krapkowic zaliczył policyjnego "dubla" Najpierw policjanci patrolując drogę krajową 45, na wysokości Żywocic zauważyli w polu rozbitego passata na śląskich numerach rejestracyjnych. Wewnątrz pojazd ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:30 "Miała dobre serce". Opolskie dzieci świętowały dzień urodzin Ireny Sendlerowej Pamięć o Irenie Sendlerowej wciąż żywa - przedszkolaki i ich starsi koledzy ze szkoły podstawowej 'TAK' w Opolu wspominali swoją patronkę. Mija 109. rocznica ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:00 Historyk IPN: Polska nie jest winna Holokaustu - Mówienie, że państwo polskie jest winne, czy w jakikolwiek sposób współwinne Holokaustowi jest kłamstwem - powiedział w 'Poglądach i osądach' dr Bartosz Kuś ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Dzięki czujnikowi tlenku węgla prawdopodobnie nie doszło do tragedii O dużym szczęściu może mówić jedna rodzin w Namysłowie. W miniony weekend w jednym z mieszkań przy ulicy Chrobrego odezwał się czujnik czadu. Lokatorzy natych ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin - to nowy pomysł na zagospodarowanie dawnego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Dawny szpital miejski przy ul. Piramowicza w Kędzierzynie-Koźlu przeszedł gruntowny remont. Powstaje tam Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin. Inwestore ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »