Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-15, 11:30 Autor: Kacper Śnigórski

Pobił współwięźnia? Sprawdzi to teraz sąd. "Gnębili i bili go wszyscy, oprócz mnie"

Oskarżony Patryk S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Oskarżony Patryk S. przed opolskim sądem [fot. Kacper Śnigórski]
Zadaniem prokuratury oskarżony Patryk S. pobił współwięźnia Konrada M. w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich. Oskarżony jest już na wolności, ale teraz odpowie za ten czyn przed opolskim sądem. Śledczy twierdzą, że oskarżony przesiadując w celi z pokrzywdzonym tak mocno uderzył go w brzuch, że pękła mu śledziona, co realnie zagrażało jego życiu.
Akt oskarżenia odczytał prokuratur Jacek Celiński. - Do zdarzenia doszło 21 października 2017 roku w Zakładzie Karnym nr 1 w Strzelcach Opolskich. Uderzając pięścią w lewą część tułowia spowodował pęknięcie śledziony. Te obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu - odczytywał akt oskarżenia prokurator.

Oskarżony, który pojawił się na sali rozpraw, nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jego wcześniejsze wyjaśnienia odczytał sędzia Zbigniew Harupa.

- Siedziałem z Konradem w Strzelcach Opolskich. Byłem tam przez 4 dni. Było nas pięciu w celi. Nie przyznaje się do tego, żebym ja go uderzył. Gnębili i bili go wszyscy, oprócz mnie. Zabrali mu rzeczy, buty i tytoń - odczytywał wyjaśnienia oskarżonego sędzia Harupa.

Za ten czyn oskarżonemu grozi od roku do 10 lat więzienia. Jednak zdaniem śledczych jego poczytalność była ograniczona, dlatego jeżeli sąd uzna mężczyznę za winnego, będzie mógł zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary. Proces rozpoczął się dzisiaj (15.11) przed Sądem Okręgowym w Opolu.
Jacek Celiński
Zbigniew Harupa

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 20:00 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:33 Najmłodsi grodkowianie sami przygotowali wielkanocne ciasteczka i świąteczne ozdoby Świąteczną atmosferę czuć od kilku dni w grodkowskim domu kultury. Pod okiem instruktorów, najmłodsi mieszkańcy mogli nauczyć się, jak własnoręcznie przygotow ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:00 Świąteczne zakupy rób z głową i listą potrzebnych produktów - apeluje opolski Bank Żywności W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności. Skala tego zjawiska szczególnie nasila się w okresie świątecznym. Do najczęściej marnowanych i wyr ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:00 Klekotki i kołatki zamiast dzwonów. W Wawelnie dzieci "klekoczą" na znak żałoby po Chrystusie Wielki Piątek w Kościele katolickim to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. W kościołach zamilkły wszystkie dzwony, a ich miejsce zaję ... » więcej 2019-04-19, godz. 16:07 Funkcjonariusz służby więziennej postrzelił się w trakcie ćwiczeń Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj (19.04) w Farskiej Kolonii pod Strzelcami Opolskimi. Na strzelnicy Służby Więziennej funkcjonariusz tej formacji przypad ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:57 "Pomagali wszyscy, ludzie przynosili palety i znaki drogowe". Strażacy o akcji ratowniczej w Schodni koło Ozimka - To była bardzo trudna akcja - tak o ratowaniu zasypanego zwałami ziemi pracownika budującego kanalizację w Schodni mówi uczestniczący w akcji młodszy kapita ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:30 Nauczyciele wszystkich szkół w Opolu nadal protestują. Z protestu zrezygnowało część przedszkoli 12. dzień strajku nauczycieli. 91 procent placówek oświatowych z Opola nadal strajkuje. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Jedno przedszkole wycofało się ze strajku nauczycieli. Kurator oświaty apeluje o klasyfikowanie maturzystów Pracownicy Przedszkola Publicznego numer 5 w Opolu wycofali się dzisiaj (19.04) z akcji strajkowej. To jedyna zmiana na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »