Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-13, 15:30 Autor: Kacper Śnigórski

Bułgar, który miał śmiertelnie potrącić kobietę na pasach, niedługo trafi do Polski

Potrącenie w centrum Opola. Sprawca zbiegł [fot. Mario]
Potrącenie w centrum Opola. Sprawca zbiegł [fot. Mario]
Potrącenie w centrum Opola. Sprawca zbiegł [fot. Mario]
Potrącenie w centrum Opola. Sprawca zbiegł [fot. Mario]
37-letni obywatel Bułgarii, który w maju miał śmiertelnie potrącić 69-letnią kobietę na pasach w Opolu, odpowie za swoje czyny przed opolskim sądem i niedługo zostanie przewieziony do Polski.
Sąd w Brugii na wniosek belgijskiego obrońcy Bułgara sprawdzał, czy praworządność w Polsce jest zagrożona. Ostatecznie stwierdził, że nie ma żadnych przesłanek, aby tak twierdzić i wyraził zgodę na ekstradycję mężczyzny do Polski. Ta decyzja jest już prawomocna.

- Początkowo podejrzany chciał się odwołać od tej decyzji, ale tego nie zrobił i czeka teraz na transport do kraju - mówi obrońca Bułgara w Polsce, Łukasz Wójcik.
- Kasacji nie będzie. Obywatel Bułgarii doszedł do wniosku, że to orzeczenie sądu, z którego wynika, że praworządność w Polsce nie jest zagrożona, jest dla niego przekonujący. To zostało prawomocnie zakończenie i obecnie podejrzany czeka na transport do Polski. Odbywa się to najczęściej w ten sposób, że polskie służby w porozumieniu z belgijskimi przejmują podejrzanego. Następnie konwojują go do Polski. Drogą powietrzną lub lądową. W zależności jakie są potrzeby i możliwości technicznie. Jeżeli będzie to droga powietrzna, to najpierw trafi do aresztu w Warszawie, gdzie poczeka na konwój do Opola - mówi Łukasz Wójcik.

Mężczyzna został zatrzymany w Belgii, na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. 37-letni Bułgar będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Opolu.
Łukasz Wójcik

Wiadomości z regionu

2019-07-18, godz. 12:43 Prokuratura: prof. Tukiendorf najprawdopodobniej popełnił samobójstwo Według ustaleń prokuratury, prof. Marek Tukiendorf najprawdopodobniej powiesił się. Doszło do tego wczoraj około godziny 22:30. Ciało ujawniono w piwnicy jedn ... » więcej 2019-07-18, godz. 12:40 Szkoły w mniejszych miastach wciąż czekają na uczniów Podwójny rocznik do szkół to problem w dużych miastach. W mniejszych miejscowościach tymczasem są jeszcze wolne miejsca. » więcej 2019-07-18, godz. 12:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-18, godz. 10:27 Ponad 20 tysięcy złotych kary dla przewoźnika transportującego śmieci z Czech 22500 złotych kary nałożyła opolska inspekcja transportu drogowego na przewoźnika odpowiedzialnego za transport śmieci z Czech. Ciężarówkę wyładowaną odpadami ... » więcej 2019-07-18, godz. 10:20 Nie żyje rektor Politechniki Opolskiej Zmarł rektor Politechniki Opolskiej prof. Marek Tukiendorf. Informację potwierdził Wojciech Najda, dyrektor biura rektora PO. » więcej 2019-07-18, godz. 08:30 "Muzyka to zdecydowanie lek dla duszy. Mogę grać, co chcę". Opolski policjant tworzy muzykę filmową Na co dzień zabezpiecza imprezy masowe, mecze, patroluje ulice, a po godzinach jego światem rządzą dźwięki - starszy posterunkowy Tomasz Lis z Samodzielnego P ... » więcej 2019-07-17, godz. 21:30 OSP z Łukowic Brzeskich ma zostać wpisana Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Za kilka miesięcy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego może dołączyć kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu brzeskiego. » więcej 2019-07-17, godz. 21:15 Nie dla wszystkich uczniów znalazły się miejsca w opolskich bursach Brakuje miejsc w opolskich bursach. Zwiększona liczba uczniów, którzy pójdą do szkół średnich w Opolu, spowodowała, że nie wszyscy będą mogli uczyć się i mies ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:45 Na topie elektrotechnika, automatyka i informatyka. I tura rekrutacji na Politechnikę Opolską kończy się w poniedziałek Około 1500 kandydatów już zarejestrowało się w bazie rekrutacyjnej Politechniki Opolskiej. Członkowie wydziałowych komisji rekrutacyjnych informują, że chętny ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:15 Nie tylko młodzi i absolwenci szkół wyższych. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonairiuszy Wymagania są duże, ale gratyfikacja może okazać się kusząca. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka chętnych do podjęcia służby. Trwa nabór w opolskiej jednos ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »