Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-13, 15:30 Autor: Kacper Śnigórski

Bułgar, który miał śmiertelnie potrącić kobietę na pasach, niedługo trafi do Polski

Potrącenie w centrum Opola. Sprawca zbiegł [fot. Mario]
Potrącenie w centrum Opola. Sprawca zbiegł [fot. Mario]
Potrącenie w centrum Opola. Sprawca zbiegł [fot. Mario]
Potrącenie w centrum Opola. Sprawca zbiegł [fot. Mario]
37-letni obywatel Bułgarii, który w maju miał śmiertelnie potrącić 69-letnią kobietę na pasach w Opolu, odpowie za swoje czyny przed opolskim sądem i niedługo zostanie przewieziony do Polski.
Sąd w Brugii na wniosek belgijskiego obrońcy Bułgara sprawdzał, czy praworządność w Polsce jest zagrożona. Ostatecznie stwierdził, że nie ma żadnych przesłanek, aby tak twierdzić i wyraził zgodę na ekstradycję mężczyzny do Polski. Ta decyzja jest już prawomocna.

- Początkowo podejrzany chciał się odwołać od tej decyzji, ale tego nie zrobił i czeka teraz na transport do kraju - mówi obrońca Bułgara w Polsce, Łukasz Wójcik.
- Kasacji nie będzie. Obywatel Bułgarii doszedł do wniosku, że to orzeczenie sądu, z którego wynika, że praworządność w Polsce nie jest zagrożona, jest dla niego przekonujący. To zostało prawomocnie zakończenie i obecnie podejrzany czeka na transport do Polski. Odbywa się to najczęściej w ten sposób, że polskie służby w porozumieniu z belgijskimi przejmują podejrzanego. Następnie konwojują go do Polski. Drogą powietrzną lub lądową. W zależności jakie są potrzeby i możliwości technicznie. Jeżeli będzie to droga powietrzna, to najpierw trafi do aresztu w Warszawie, gdzie poczeka na konwój do Opola - mówi Łukasz Wójcik.

Mężczyzna został zatrzymany w Belgii, na podstawie europejskiego nakazu aresztowania. 37-letni Bułgar będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Opolu.
Łukasz Wójcik

Wiadomości z regionu

2020-08-03, godz. 21:30 Raport dnia: trzy nowe zakażenia koronawirusem i trzech ozdrowieńców Do 1207 wzrosła liczba mieszkańców, u których dotąd potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (3.08) o 575 wykrytych… » więcej 2020-08-03, godz. 21:00 Zmiana organizacji ruchu na DW 454 Opole - Namysłów. Jedne remonty się kończą, inne zaczynają Uwaga kierowcy, będzie zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 454 Opole - Namysłów. Jutro (04.08) rusza remont odcinka między Dobrzeniem Wielkim… » więcej 2020-08-03, godz. 18:45 Wakacje na półmetku. Było spokojnie, ale służby stale czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że lipiec był bezpieczny. Spokojnie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:30 Opolscy logistycy przebywający na misji w Afganistanie zakażeni koronawirusem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że część żołnierzy, którzy w ostatnich tygodniach udali się na misję do Afganistanu, jest… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Osobłoga i Nysa Kłodzka mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. Alert wydany przez hydrologów Hydrolodzy ostrzegają przed wezbraniem wody w dwóch opolskich rzekach na Opolszczyźnie. Mowa o Nysie Kłodzkiej i Osobłodze w perspektywie najbliższych kilkunastu… » więcej 2020-08-03, godz. 17:30 Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzi, czy komendant policji w Nysie naruszał prawa pracowników Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się sprawą funkcjonariuszy nyskiej komendy policji, którzy oskarżają swojego przełożonego o mobbing… » więcej 2020-08-03, godz. 16:56 Wypadek na DK 45 koło Krapkowic. Droga jest zablokowana Na drodze krajowej nr 45 Opole - Racibórz, na wysokości Krapkowic, jeszcze przed rondem na skrzyżowaniu z DW 409, od strony Opola, samochód osobowy czołowo… » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 Zaginął Bartosz Komorowski z gminy Wilków. Policja prosi o pomoc Zaginął Bartosz Komorowski. 22-letniego mieszkańca Pągowa w gminie Wilków poszukuje namysłowska policja. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 lipca… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Podinsp. Hubert Adamek nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Po blisko 30 latach służby mł. insp. Janusz Hencel zdecydował o odejściu ze stanowiska. Nowym… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Funkcjonariusze z Ozimka uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Gdyby nie szybka interwencja policjantów młodszego aspiranta Mariusza Śnieżka i sierżanta sztabowego Łukasza Grygiela, to mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »