Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-12, 13:00 Autor: Jacek Rudnik

Od 9 grudnia nowy rozkład jazdy PKP. Co wśród ciekawszych zmian?

PKP Opole Główne, Peron 1 [fot. Patryk Domagała]
PKP Opole Główne, Peron 1 [fot. Patryk Domagała]
Damian Kapinos [fot. Maciej Wajler]
Damian Kapinos [fot. Maciej Wajler]
- Od 9 grudnia pojawi weekendowe połączenie Nysa - Wrocław - potwierdził w porannej rozmowie "W cztery oczy" Damian Kapinos z Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. Poza trzecią parą połączeń Nysa - Wrocław, pojawią się także bardzo ciekawe "turystycznie" połączenia Opole - Wiedeń i Opole - Berlin, korzystając z których będzie można zaplanować sobie jednodniową wycieczkę do tych stolic. Co jeszcze wśród ciekawszych zmian ?
W ocenie Damiana Kapinosa zainteresowanie podróżnych połączeniami Nysa - Wrocław jest widoczne nie tylko w czwartek i piątek, ale także w sobotę i niedzielę, co zyskuje uznanie studentów.

- Chodzi także o pracujących, sporo osób z Grodkowa pracuje w Oławie, czy Wrocławiu i dojeżdża do tych miast komunikacją, albo autami i z tych pociągów korzystają - wyjaśniał Damian Kapinos.

Od 9 grudnia na rozkładzie PKP nowości będzie więcej:

- Dotychczas mieliśmy połączenia Nysa - Kłodzko realizowane w święta, długie weekendy, a teraz te pociągi będą kursowały w każdy weekend, i to będzie relacja Kłodzko - Gliwice - wyjaśniał gość rozmowy "W cztery oczy".

Korzystając z nocnego połączenia będzie można też dojechać bezpośrednio z Opola do Łodzi Fabrycznej, ale z rozkładu zniknie wieczorne połączenie do Warszawy.

- Nie będzie natomiast skomunikowania połączeń Brzeg - Nysa z połączeniami Nysa - Kłodzko - dodał Damian Kapinos.

Pytany o ważniejsze kolejowe inwestycje rozmówca Radia Opole przypomniał, że cały czas trwa remont linii Nysa - Opole, czego konsekwencją jest konieczność korzystania z komunikacji zastępczej.

W ocenie naszego gościa pilnego remontu wymaga też linia Nysa - Brzeg, ale w tym przypadku pieniądze są na razie zapewnione jedynie na dokumentację projektową, a szanse na oszczędności w przetargach - z racji coraz wyższych kosztów proponowanych przez oferentów - są niewielkie.

Wśród planów jest też budowa peronów w Głuchołazach i być może za rok pociągi z Czech będą się już zatrzymywać na stacji Głuchołazy Miasto - nie wykluczył poranny gość Radia Opole.
Damian Kapinos 01
Damian Kapinos 02

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »