Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-12, 13:00 Autor: Jacek Rudnik

Od 9 grudnia nowy rozkład jazdy PKP. Co wśród ciekawszych zmian?

PKP Opole Główne, Peron 1 [fot. Patryk Domagała]
PKP Opole Główne, Peron 1 [fot. Patryk Domagała]
Damian Kapinos [fot. Maciej Wajler]
Damian Kapinos [fot. Maciej Wajler]
- Od 9 grudnia pojawi weekendowe połączenie Nysa - Wrocław - potwierdził w porannej rozmowie "W cztery oczy" Damian Kapinos z Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie. Poza trzecią parą połączeń Nysa - Wrocław, pojawią się także bardzo ciekawe "turystycznie" połączenia Opole - Wiedeń i Opole - Berlin, korzystając z których będzie można zaplanować sobie jednodniową wycieczkę do tych stolic. Co jeszcze wśród ciekawszych zmian ?
W ocenie Damiana Kapinosa zainteresowanie podróżnych połączeniami Nysa - Wrocław jest widoczne nie tylko w czwartek i piątek, ale także w sobotę i niedzielę, co zyskuje uznanie studentów.

- Chodzi także o pracujących, sporo osób z Grodkowa pracuje w Oławie, czy Wrocławiu i dojeżdża do tych miast komunikacją, albo autami i z tych pociągów korzystają - wyjaśniał Damian Kapinos.

Od 9 grudnia na rozkładzie PKP nowości będzie więcej:

- Dotychczas mieliśmy połączenia Nysa - Kłodzko realizowane w święta, długie weekendy, a teraz te pociągi będą kursowały w każdy weekend, i to będzie relacja Kłodzko - Gliwice - wyjaśniał gość rozmowy "W cztery oczy".

Korzystając z nocnego połączenia będzie można też dojechać bezpośrednio z Opola do Łodzi Fabrycznej, ale z rozkładu zniknie wieczorne połączenie do Warszawy.

- Nie będzie natomiast skomunikowania połączeń Brzeg - Nysa z połączeniami Nysa - Kłodzko - dodał Damian Kapinos.

Pytany o ważniejsze kolejowe inwestycje rozmówca Radia Opole przypomniał, że cały czas trwa remont linii Nysa - Opole, czego konsekwencją jest konieczność korzystania z komunikacji zastępczej.

W ocenie naszego gościa pilnego remontu wymaga też linia Nysa - Brzeg, ale w tym przypadku pieniądze są na razie zapewnione jedynie na dokumentację projektową, a szanse na oszczędności w przetargach - z racji coraz wyższych kosztów proponowanych przez oferentów - są niewielkie.

Wśród planów jest też budowa peronów w Głuchołazach i być może za rok pociągi z Czech będą się już zatrzymywać na stacji Głuchołazy Miasto - nie wykluczył poranny gość Radia Opole.
Damian Kapinos 01
Damian Kapinos 02

Wiadomości z regionu

2018-12-19, godz. 10:20 Nowe ustalenia w sprawie zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Czy dziadkowie o tym wiedzieli? Rośnie liczba osób zamieszanych w sprawę makabrycznego znaleziska w Ciecierzynie. Do grona oskarżonych dołączyli dziadkowie. - Według prokuratury rodzice Dawi ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:15 Przedstawiciele koalicji i opozycji oceniają budżet regionu na 2019 rok - Inwestycje w regionie są rozdzielone w sposób nie do końca sprawiedliwy - oceniła w porannej rozmowie 'W cztery oczy' przewodnicząca klubu radnych Prawa i S ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:15 Jest opóźnienie na budowie obwodnicy Malni i Choruli Pierwsza warstwa betonu została położona, kolejna w przyszłym roku - tak wygląda zaawansowanie budowy obwodnicy Malni i Choruli. Wcześniej deklarowano, że naw ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:00 Mali twórcy choinkowych ozdób nagrodzeni przez kuratora oświaty Łańcuchy z płatków, makaronu, bałwanki z włóczek i z patyczków do lodów, to tylko niektóre z choinkowych dekoracji autorstwa opolskich przedszkolaków, nagrodz ... » więcej 2018-12-19, godz. 09:00 Marek Witek pełnomocnikiem zarządu do spraw wielokulturowości w województwie opolskim Marek Witek, były burmistrz Dobrodzienia i członek Mniejszości Niemieckiej będzie pełnomocnikiem zarządu regionu do spraw wielokulturowości. Jego zadaniem będ ... » więcej 2018-12-19, godz. 08:22 Policja szuka świadków wypadku Opolska policja szuka świadków wypadku drogowego do którego doszło w ubiegły piątek (14.12) w Opolu na wysokości ulicy Prószkowskiej. » więcej 2018-12-19, godz. 06:45 Pięć nowych rodzin zastępczych dla dzieci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pięć nowych rodzin zastępczych podpisało umowy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe rodziny przeszły odpowiednie szkolenia, są przy ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Prudnik: starostwo zataiło przed radnymi protokoły z kontroli RIO? Władze powiatu ukryły wyniki kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkowa - taki zarzut stawiają opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości. Spra ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Karta "Opolska Rodzina" i "Opolski Senior" także dla mieszkańców Komprachcic Ponad 5 tysięcy mieszkańców gminy Komprachcice będzie mogło skorzystać z Kart „Opolska Rodzina' oraz „Opolski Senior”. Karty uprawniają do korzystania z ulg i ... » więcej 2018-12-18, godz. 21:51 Dachowanie auta na DK 46 koło Ozimka, koło Leśnicy przewróciła się ciężarówka Duże utrudnienia w ruchu w miejscowości Schodnia na drodze krajowej numer 46 z Opola do Ozimka. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »