Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-10, 07:00 Autor: Katarzyna Doros

W Opolu rusza kolejna edycja Targów Zdrowia-Szczęścia-Pomyślności oraz Giełda Minerałów i Biżuterii

Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Wystawa i Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wystawa i Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Do Opola przyjechało 90 wystawców z kilkunastu branż przyjaznych między innymi trendom mody, żywieniu czy zabiegom kosmetycznych oraz minerałom i biżuterii z całego świata. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej ruszają 20. Targi Zdrowia-Szczęścia-Pomyślności i 51. Giełda Minerałów Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich „SKARBY ZIEMI”.
- Jedną z nowości imprezy będzie zaproszenie na warsztaty skierowane do kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Jak ważne jest to wsparcie - mówi Aleksandra Duniewicz, socjoterapeuta. - Na nasze warsztaty przychodzą dziewczyny bardzo różne, sponiewierane życiem, zmęczone, smutne, nieszczęśliwe. A kiedy już są, dokonuje się w nich wiele zmian. Te zmiany są spowodowane tym, że ćwiczymy razem, uczymy się, szukamy rozwiązań, a kiedy warsztaty się kończą, to bardzo często jest tak, że są uśmiechnięte, szczęśliwe, mają chęć, mają power i chce im się znowu żyć - dodaje.

Podczas giełdy każdy będzie mógł sprawdzić autentyczność kamieni w posiadanej biżuterii, kupić okazy minerałów do kolekcji, meteoryty, czy oryginalną biżuterię autorską.

- Na wystawie minerałów będzie można spotkać także kolekcjonerów-podróżników, którzy sami wędrują po świecie w poszukiwaniu oryginalnych kamieni - mówi Mirosław Gumienny, organizator targów. - Wśród wystawców będzie bardzo ciekawa postać z Poznania, pan Sławomir Szlinke, który sam wydobywa minerały, pozyskuje je na przykład z Maroka, jeździ po świecie i je sam sprowadza i obrabia dla kolekcjonerów. Są to minerały bardzo unikatowe z całego świata, o dużej wartości kolekcjonerskiej. Dla pań mogą być świetną, niepowtarzalną ozdobą.

Targi zdrowia i wystawa minerałów w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ulicy Wrocławskiej w Opolu można odwiedzać w sobotę i w niedzielę (10-11 listopada) od godziny 10:00 do 18:00.
Aleksandra Duniewicz
Mirosław Gumienny

Wiadomości z regionu

2019-02-17, godz. 22:13 Pogarsza się jakość powietrza na Opolszczyźnie Najgorzej oddycha się w tej chwili w Prudniku - tu normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 na godzinę 22:00 są przekroczone pięciokrotnie. » więcej 2019-02-17, godz. 21:00 Opolscy politycy o Warsaw Summit. Temat konferencji bliskowschodniej zdominował Niedzielną Lożę Radiową Konferencja bliskowschodnia i wczorajsza deklaracja SLD dołączenia do Koalicji Europejskiej - te dwa tematy zdominowały Niedzielną Lożę Radiową, w której spot ... » więcej 2019-02-17, godz. 20:50 Chłopczyk przygnieciony konarem doznał poważnego urazu mózgu. "Jest w stanie skrajnie ciężkim" Stan 5-latka, który w piątkowe popołudnie został przygnieciony przez drzewo jest bardzo ciężki. Chłopczyk przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej dl ... » więcej 2019-02-17, godz. 18:45 Opolskie Targi Ślubne skarbnicą pomysłów dla przyszłych nowożeńców [ZDJĘCIA] Zakończyły się 15. Targi Ślubne w Opolu. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym zaprezentowało się ponad 100 firm związanych z branżą ślubno-weselną. Dla przysz ... » więcej 2019-02-17, godz. 17:00 Harcerze chcą rozwiązać hufiec w Kędzierzynie-Koźlu Harcerze z Kędzierzyna-Koźla podjęli decyzję o rozwiązaniu hufca. Powodem ma być trwający od kilku lat konflikt między instruktorami. To pierwszy krok do likw ... » więcej 2019-02-17, godz. 16:50 Zderzenie dwóch aut w powiecie opolskim W miejscowości Kotórz Mały, w gminie Turawa, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie 4 osoby. » więcej 2019-02-17, godz. 15:00 Mija 96 lat od powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Siedzibą było Opole [ZDJĘCIA] W Opolu uroczyście świętowano 96. rocznicę powołania do życia I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech. Swoją siedzibę miała ona właśnie w stolicy regionu. Uro ... » więcej 2019-02-17, godz. 15:00 Świetlica w Kotlarni będzie miała profesjonalne zaplecze kuchenne Rozpoczął się remont świetlicy w Kotlarni w gminie Bierawa. Nie jest to duża inwestycja, ale długo oczekiwana przez mieszkańców. » więcej 2019-02-17, godz. 14:30 Bez prawa jazdy wsiadł za kierownicę ciężarówki. Wiózł żywy inwentarz Kierowcę bez uprawnień zatrzymali mundurowi Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna zdecydował się na kurs ciężarówką załadowaną żywymi zwierzę ... » więcej 2019-02-17, godz. 13:45 Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Pomagajmy kotom, zwłaszcza w czasie zimy W Opolu nie mamy kotów bezdomnych, bo te prawie zawsze trafiają do schroniska. Mamy za to koty wolno żyjące. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »