Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-08, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Gratka dla wielbicieli kamieni szlachetnych i minerałów. Do Opola zjadą wystawcy z całego świata

Wystawa i Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wystawa i Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Ponad 60 wystawców z Polski i z zagranicy zaprezentuje swoje okazy na 51. giełdzie minerałów, skał, skamieniałości i wyrobów jubilerskich "Skarby Ziemi" w weekend (10-11.11) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Nie zabraknie pierścionków, naszyjników i korali. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy oryginalnej, ręcznie robionej biżuterii.
- To wspaniała okazja, by zobaczyć minerały i skały tak naprawdę z całego świata i nauczyć się je rozpoznawać - mówi Mirosław Gumienny, organizator wystawy. - Będą minerały z Maroka, z Norwegii, z Monastiru oraz w wyrobach już przetworzone na galanterię kamienną i biżuterię w postaci wisiorków, kolczyków. Trendy modowe się zmieniają, będą także akcesoria, bo wiele pań tworzy biżuterię, wiele wyrobów ze srebra cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeśli wędrujemy po górach i zbieramy ciekawe kamienie lub okazy, to warto z nimi przyjść, a my powiemy co to jest i gdzie dawniej występowało - wyjaśnia.

W tym roku giełdzie minerałów towarzyszy wystawa fotograficzna pod tytułem "Odtworzenia insygniów królewskich ostatnich Królów Polski".
Mirosław Gumienny

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »