Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-08, 16:15 Autor: Katarzyna Doros

Gratka dla wielbicieli kamieni szlachetnych i minerałów. Do Opola zjadą wystawcy z całego świata

Wystawa i Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wystawa i Giełda Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Wystawa-giełda Minerałów i Biżuterii w Opolu [fot. Mariusz Chałupnik]
Ponad 60 wystawców z Polski i z zagranicy zaprezentuje swoje okazy na 51. giełdzie minerałów, skał, skamieniałości i wyrobów jubilerskich "Skarby Ziemi" w weekend (10-11.11) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Nie zabraknie pierścionków, naszyjników i korali. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy oryginalnej, ręcznie robionej biżuterii.
- To wspaniała okazja, by zobaczyć minerały i skały tak naprawdę z całego świata i nauczyć się je rozpoznawać - mówi Mirosław Gumienny, organizator wystawy. - Będą minerały z Maroka, z Norwegii, z Monastiru oraz w wyrobach już przetworzone na galanterię kamienną i biżuterię w postaci wisiorków, kolczyków. Trendy modowe się zmieniają, będą także akcesoria, bo wiele pań tworzy biżuterię, wiele wyrobów ze srebra cieszy się dużym zainteresowaniem. Jeśli wędrujemy po górach i zbieramy ciekawe kamienie lub okazy, to warto z nimi przyjść, a my powiemy co to jest i gdzie dawniej występowało - wyjaśnia.

W tym roku giełdzie minerałów towarzyszy wystawa fotograficzna pod tytułem "Odtworzenia insygniów królewskich ostatnich Królów Polski".
Mirosław Gumienny

Wiadomości z regionu

2018-11-12, godz. 20:15 Z MZK na najpiękniejsze jarmarki świąteczne Europy Miejski Zakład Komunikacyjny z Kędzierzyna-Koźla zaprasza do wspólnych wyjazdów na najpiękniejsze jarmarki świąteczne. Wśród miejsc, które będzie można odwied ... » więcej 2018-11-12, godz. 20:00 Jan Jasion obejmie mandat po staroście Józefie Kozinie w radzie powiatu głubczyckiego Jan Jasion z Baborowa zajmie miejsce, zmarłego dzisiaj (12.11) Józefa Koziny, w radzie powiatu głubczyckiego. » więcej 2018-11-12, godz. 19:45 Pieniędzy nie było, ale niespodzianek sporo. Co krył zabytkowy sejf w Prudniku? Dokumenty z czasów niemieckich oraz powojennych znaleziono w sejfie prudnickiego nadleśnictwa. Są tam trzy skrytki, które nie były otwierane od ubiegłego wiek ... » więcej 2018-11-12, godz. 16:03 Najpierw urząd. Byczynę czeka wielkie oszczędzanie - Szykujemy poważne cięcia na różnych płaszczyznach - zapowiada nowa burmistrz Byczyny, Iwona Sobania. To w związku z zadłużeniem gminy, które wynosi 92 milio ... » więcej 2018-11-12, godz. 15:15 Zmarł Józef Kozina, starosta powiatu głubczyckiego Nad ranem zmarł głubczycki starosta Józef Kozina. » więcej 2018-11-12, godz. 15:00 Ruszyła rekrutacja do Młodzieżowej Rady Miasta Opola Do 19 listopada trwa nabór chętnych do pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta Opola na lata 2018-2020. Kandydatem może zostać uczeń szkoły ponadpodstawowej z tere ... » więcej 2018-11-12, godz. 13:00 Od 9 grudnia nowy rozkład jazdy PKP. Co wśród ciekawszych zmian? - Od 9 grudnia pojawi weekendowe połączenie Nysa - Wrocław - potwierdził w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Damian Kapinos z Obywatelskiego Komitetu Obrony K ... » więcej 2018-11-12, godz. 11:30 Zmodernizują przejścia dla pieszych i dokupią tablicę radarową Pięć przejść dla pieszych w gminie Kolonowskie zostanie zmodernizowanych. Chodzi o te zebry, które znajdują się przy placówkach oświatowych. Projekt obejmuje ... » więcej 2018-11-12, godz. 11:15 Małpa utknęła na drzewie w opolskim ZOO. Zwierzęciu pomogli strażacy W opolskim ogrodzie zoologicznym jedna z małp utknęła na drzewie. Dyżurny OSP otrzymał zgłoszenie z prośbą o pomoc w uwolnieniu zwierzęcia, które zaklinowało ... » więcej 2018-11-12, godz. 08:30 Piosenki odrodzonej Polski wybrzmiały w Domu Kultury w Ozimku. Wielki finał projektu "Twórcza Niepodległość" Przedstawieniem historycznym i wieczornym koncertem piosenek odrodzonej Polski zakończył się cykl wydarzeń pod hasłem „Twórcza Niepodległość- świętujmy razem” ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »