Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 22:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Gmina kupi nowe czujniki, żeby sprawdzać, czy mieszkańcy nie palą śmieciami

Mapa sieci czujników jakości powietrza w gminie Strzelce Opolskie [fot. urząd miasta]
Mapa sieci czujników jakości powietrza w gminie Strzelce Opolskie [fot. urząd miasta]
Gmina Strzelce Opolskie zamierza podwoić liczbę czujników sprawdzających jakość powietrza. Dodatkowo zamierza kupić specjalne, które pozwolą wykryć spalanie w przydomowych piecach śmieci. Urządzenia mają być zamontowane w ciągu najbliższych tygodni.
- Do już działających urządzeń chcemy dodać kolejne, żeby w każdym sołectwie było po jednym czujniku - mówi Agata Landwójtowicz z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. - To będzie 15 czujników. Dodatkowo uzupełnimy sieć w samych Strzelcach i zakupimy 5 czujników, które wyjątkowo będą mierzyć chlorowodór, który jest produkowany podczas spalania odpadów w kotłach domowych. Tam gdzie będą nam się pojawiać piki na zwykłych czujnikach, będziemy jechać i zakładać na określony czas, na 2 tygodnie czy na miesiąc, te czujniki, które będą mierzyć chlorowodór.

Kupno czujników to wydatek około 80 tys. zł, będzie sfinansowany m.in. dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego do działań mających na celu poprawę jakości powietrza w gminie Strzelce Opolskie.
Agata Landwójtowicz

Wiadomości z regionu

2020-05-28, godz. 14:17 W Miejscu Odrzańskim uroczyście powitano Bartusia - pierwszego od dekady urodzonego tam chłopca Bartuś jest pierwszym chłopcem od dekady, który urodził się w Miejscu Odrzańskim w gminie Cisek. Wcześniej na świat przyszło tam aż 12 dziewczynek. Ten fenomen… » więcej 2020-05-28, godz. 13:50 Nie owoce i nie warzywa uprawiał mieszkaniec Nysy w ogródku działkowym. Policja przejęła kilogram marihuany Nyscy policjanci przechwycili ponad kilogram marihuany. Zatrzymany przyznał się do winy. » więcej 2020-05-28, godz. 13:46 Prudnicki szpital wolny od koronawirusa. W Ośrodku Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w Racławicach Śląskich - oczekiwanie… Koronawirusa nie stwierdzono wśród personelu i pacjentów prudnickiej interny. Niejednoznaczna sytuacja jest w Ośrodku Rehabilitacji i Opieki Psychiatrycznej w… » więcej 2020-05-28, godz. 13:15 O nich warto mówić. Opole chce promować "pozytywnych bohaterów pandemii" 'Ty też możesz pomóc' - to nowa akcja Opola, która ma łączyć miłe z pożytecznym. Zdjęcia mieszkańców miasta - wolontariuszy, którzy w czasie pandemii organizowali… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Nowe diecezjalne sanktuarium. W Głębinowie rozszerza się kult świętej Rity Na Opolszczyźnie powstanie kolejne sanktuarium diecezjalne. Do takiej godności podniesione zostanie miejsce kultu świętej Rity w Głębinowie. Ta uroczystość ma… » więcej 2020-05-28, godz. 10:31 Raport MZ: 9 nowych przypadków koronawirusa w regionie W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 127 nowych zachorowaniach i 2 ofiarach śmiertelnych. Na Opolszczyźnie mamy 9 potwierdzonych przypadków… » więcej 2020-05-28, godz. 10:30 W urzędzie w Krapkowicach swoje sprawy załatwisz bezpośrednio z urzędnikiem Od dzisiaj (28.05) mieszkańcy gminy Krapkowice mogą osobiście załatwić swoje sprawy w urzędzie gminy. Działa też już kasa samorządu. To kolejny etap odmrażania… » więcej 2020-05-28, godz. 09:52 Opole konsekwentnie sięga po unijne wsparcie. Przewodniczący rady miasta o 30-leciu samorządu i tematach sesyjnych Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i korzystanie przez samorządy z unijnych pieniędzy - to najważniejsze, co należy zauważyć świętując 30-lecie powstania samorządu… » więcej 2020-05-28, godz. 09:46 Jedna osoba ranna po zderzeniu dwóch aut na obwodnicy Opola Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką doszło po godzinie 7 rano na obwodnicy Opola, między rondem przy Marko a węzłem przy ul. Sobieskiego. » więcej 2020-05-28, godz. 09:00 Nie wiadomo, czy w tym roku na Dębowej będą działać strzeżone kąpieliska Nadal nie wiadomo, czy w tym roku będzie można bezpiecznie kąpać się na Dębowej, akwenie leżącym na granicy Kędzierzyna-Koźla i Dębowej. Nadal nie ma rządowych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »