Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 22:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Gmina kupi nowe czujniki, żeby sprawdzać, czy mieszkańcy nie palą śmieciami

Mapa sieci czujników jakości powietrza w gminie Strzelce Opolskie [fot. urząd miasta]
Mapa sieci czujników jakości powietrza w gminie Strzelce Opolskie [fot. urząd miasta]
Gmina Strzelce Opolskie zamierza podwoić liczbę czujników sprawdzających jakość powietrza. Dodatkowo zamierza kupić specjalne, które pozwolą wykryć spalanie w przydomowych piecach śmieci. Urządzenia mają być zamontowane w ciągu najbliższych tygodni.
- Do już działających urządzeń chcemy dodać kolejne, żeby w każdym sołectwie było po jednym czujniku - mówi Agata Landwójtowicz z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. - To będzie 15 czujników. Dodatkowo uzupełnimy sieć w samych Strzelcach i zakupimy 5 czujników, które wyjątkowo będą mierzyć chlorowodór, który jest produkowany podczas spalania odpadów w kotłach domowych. Tam gdzie będą nam się pojawiać piki na zwykłych czujnikach, będziemy jechać i zakładać na określony czas, na 2 tygodnie czy na miesiąc, te czujniki, które będą mierzyć chlorowodór.

Kupno czujników to wydatek około 80 tys. zł, będzie sfinansowany m.in. dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego do działań mających na celu poprawę jakości powietrza w gminie Strzelce Opolskie.
Agata Landwójtowicz

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 15:30 Kolejny przykład braku przyzwolenia na prowadzenie "po pijaku". Tym razem zareagowali kierowcy z Kluczborka Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy w Kluczborku. Do zdarzenia doszło wczoraj (23.04) około 20:00. » więcej 2019-04-24, godz. 15:20 To praca dla państwa i dla społeczeństwa. Ślubowanie i awanse w opolskiej Służbie Celno-Skarbowej 12 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi opolskiej Służby Celno-Skarbowej. Nowi funkcjonariusze będą m.in. zwalczać przestępstwa o charakterze korupcyjnym, ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:29 Podczas prac remontowych na paczkowskim rynku zginął mężczyzna Na teren budowy wszedł postronny mężczyzna. Został uderzony przez koparkę a następnie przygnieciony przez element obrotowego nadwozia. Maszynę obsługiwał 54-l ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:22 Prudnik: w dwóch protestujących szkołach średnich odbędą się rady pedagogiczne W dwóch placówkach ponadpodstawowych w Prudniku doszło do zawieszenia akcji strajkowej. W piątek tegoroczni maturzyści zakończą rok szkolny. W szkołach, gdzie ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:29 EUROWYBORY: Porozumienie deklaruje walkę z określeniem "polskie obozy koncentracyjne" Przedstawiciele Porozumienia chcą walczyć z określeniem 'polskie obozy koncentracyjne', które według ich wyliczeń w latach 2008-2016 w niemieckich mediach poj ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:19 Uwaga kierowcy! Zamknięte przejazdy kolejowe w Zdzieszowicach i Rozwadzy Z powodu trwających prac remontowych na linii kolejowej Kędzierzyn-Koźle - Opole kierowcy samochodów mają nieco utrudnień. Zamknięte zostały dwa przejazdy kol ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:15 Modlą się na Jasnej Górze o pomyślność na maturze Około tysiąca maturzystów z diecezji opolskiej zjechało do Częstochowy aby modlić się o pomyślność podczas zbliżającego się egzaminu dojrzałości. Uczestnicy m ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:00 Są pieniądze na rozładowanie kolejek w służbie zdrowia. Chodzi o operacje zaćmy, endoprotezy oraz badania NFZ zapowiada znaczne zmniejszenie kolejek pacjentów, którzy oczekują na zabieg usunięcia zaćmy, wstawienia endoprotezy czy badanie tomografem oraz rezonansem ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:31 Opolscy maturzyści pielgrzymują do Częstochowy Kilkuset maturzystów z Opolszczyzny uczestniczy w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Przyjechali z nadzieją, że udział w uroczystościach w najważniejszym ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:20 Opolska policja poszukuje tego mężczyzny. Jest podejrzewany o kradzież Opolska policja publikuje wizerunek mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenia mienia w jednym z dyskontów w Opolu. Według informacji śledczych zabrał on pozo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »