Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 18:00 Autor: Kacper Śnigórski

"Psia grypa" grasuje w całej Polsce. Policjanci na L4. Dotyczy to również Opolszczyzny

"Psia grypa" grasuje w całej Polsce. Policjanci masowo przechodzą na L4. Dotyczy to również Opolszczyzny [fot. Wanda Kownacka]
"Psia grypa" grasuje w całej Polsce. Policjanci masowo przechodzą na L4. Dotyczy to również Opolszczyzny [fot. Wanda Kownacka]
Policjanci z całego kraju masowo przechodzą na L4. To nowa forma protestu. Epidemia "psiej grypy" - jak sami funkcjonariusze ją określili - dotyczy również naszego regionu. Według nieoficjalnych danych w wydziale ruchu drogowego i prewencji w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu, co drugi policjant nagle rozchorował się.
- Sporo zachorowań jest również w oddziałach prewencji przy Oleskiej oraz w Kędzierzynie-Koźlu - mówi Benedykt Nowak, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu.

- Z wymienionych jednostek, o których wiem, jest to około 50% policjantów, którzy przeszli na L4. Niestety te wszystkie czynniki, jakie są w tej chwili w policji, wpływają na osłabienie organizmu i odporności. Mowa tutaj o przeciążeniu pracą, nieustannych wymaganiach, frustracji związanej z niskimi płacami i tym, że nikt nie chce słuchać naszych argumentów. Policjanci zaczęli interesować się swoim zdrowiem, poszli do lekarzy i po posiadanych objawach uzyskali zwolnienia L4 - dodaje Benedykt Nowak.

Z oficjalnych informacji biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, z opolskiego garnizonu liczącego około 2500 policjantów, ponad 10% funkcjonariuszy jest na L4.

Protestujący policjanci domagają się między innymi dodatkowych pieniędzy na podwyżki, przywrócenia starych zasad przechodzenia na emeryturę czy pełnej odpłatności za nadgodziny.
Benedykt Nowak

Wiadomości z regionu

2019-01-20, godz. 20:00 Czy straż miejska w Namysłowie przestanie istnieć? Pomysł burmistrza będą musieli poprzeć radni Namysłowska straż miejska może wkrótce przestać istnieć. Chce tego nowy włodarz miasta, który likwidację formacji zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej 2019-01-20, godz. 16:00 Wspólnie przeszkolą nauczycieli pływania, bo tak jest taniej Dzieci z Leśnicy jeżdżą na lekcje wychowania fizycznego na basen do Zdzieszowic. O ich bezpieczeństwo dbają ratownicy, którzy są członkami WOPR Leśnica. Teraz ... » więcej 2019-01-20, godz. 15:17 Uwaga, smog! Mieszkańcy oddychają dziś fatalnym powietrzem [AKTUALIZACJA] Mieszkańcy Opola i okolic, jeśli tylko mogą, powinni dziś (20.01) zostać w domach. Jak pokazują urządzenia pomiarowe, w przeważającej części miasta powietrze ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:13 Filipińczycy będą studiować na Uniwersytecie Opolskim Opolska uczelnia otwiera się na kolejny kierunek rozwoju kontaktów międzynarodowych. Tym razem to Azja Południowo-Wschodnia. » więcej 2019-01-20, godz. 12:30 Ponad stu uczniów z Grodkowa skorzystało z programu Erasmus Plus. W tym roku na zagraniczne praktyki pojadą także nauc ... Szkoła z Grodkowa po raz kolejny bierze udział w programie Erasmus Plus. W tym roku, oprócz uczniów, z możliwości zagranicznego wyjazdu skorzysta także część ... » więcej 2019-01-20, godz. 11:51 Ofiara mrozu na Opolszczyźnie. To 55-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego Dziś (20.01) rano w powiecie głubczyckim znaleziono ciało mężczyzny, który zmarł na skutek wychłodzenia. » więcej 2019-01-20, godz. 11:15 Dlaczego śnieg jest biały? Poranna rozmowa Radia Opole w Światowym Dniu Śniegu Powstaje w górnych warstwach atmosfery. To woda w stanie stałym. Kiedy opada na ziemię, drogowcy mają ręce pełne roboty, za to cieszą się narciarze, czy dziec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »