Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 18:00 Autor: Kacper Śnigórski

"Psia grypa" grasuje w całej Polsce. Policjanci na L4. Dotyczy to również Opolszczyzny

"Psia grypa" grasuje w całej Polsce. Policjanci masowo przechodzą na L4. Dotyczy to również Opolszczyzny [fot. Wanda Kownacka]
"Psia grypa" grasuje w całej Polsce. Policjanci masowo przechodzą na L4. Dotyczy to również Opolszczyzny [fot. Wanda Kownacka]
Policjanci z całego kraju masowo przechodzą na L4. To nowa forma protestu. Epidemia "psiej grypy" - jak sami funkcjonariusze ją określili - dotyczy również naszego regionu. Według nieoficjalnych danych w wydziale ruchu drogowego i prewencji w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu, co drugi policjant nagle rozchorował się.
- Sporo zachorowań jest również w oddziałach prewencji przy Oleskiej oraz w Kędzierzynie-Koźlu - mówi Benedykt Nowak, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Opolu.

- Z wymienionych jednostek, o których wiem, jest to około 50% policjantów, którzy przeszli na L4. Niestety te wszystkie czynniki, jakie są w tej chwili w policji, wpływają na osłabienie organizmu i odporności. Mowa tutaj o przeciążeniu pracą, nieustannych wymaganiach, frustracji związanej z niskimi płacami i tym, że nikt nie chce słuchać naszych argumentów. Policjanci zaczęli interesować się swoim zdrowiem, poszli do lekarzy i po posiadanych objawach uzyskali zwolnienia L4 - dodaje Benedykt Nowak.

Z oficjalnych informacji biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, z opolskiego garnizonu liczącego około 2500 policjantów, ponad 10% funkcjonariuszy jest na L4.

Protestujący policjanci domagają się między innymi dodatkowych pieniędzy na podwyżki, przywrócenia starych zasad przechodzenia na emeryturę czy pełnej odpłatności za nadgodziny.
Benedykt Nowak

Wiadomości z regionu

2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje i łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej 2018-11-17, godz. 14:45 W Korfantowie odbyła się III Halowa Spartakiada Seniorów [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu seniorów z różnych zakątków Opolszczyzny wzięło udział Halowej Spartakiadzie, która już po raz trzeci odbyła się w Korfantowie. » więcej 2018-11-17, godz. 13:30 Sprawdzają swoją wiedzę o sporcie. W Lewinie Brzeskim trwa coroczna impreza integracyjna W budynku tamtejszej szkoły podstawowej o 9.30 rozpoczął się Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. To ósma edycja tej regionalnej imprezy, ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:28 Służba w policji ma wiele wymiarów. "Dołącz do nas" - spotkanie mundurowych ze studentami WSB w Opolu O tym, że praca w policji może mieć różny charakter przekonywali przedstawiciele pododdziału prewencji, laboratorium kryminalistycznego i pododdziału antyterr ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:00 Nowy parking w centrum Strzelec Opolskich Prawie dwieście nowych miejsc parkingowych przybyło w centrum Strzelec Opolskich. Parking powstał na porośniętej chwastami działce między ulicami Piłsudskiego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »