Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 13:15 Autor: Maciej Stępień

Jerzy Wrębiak ponownie burmistrzem Brzegu. Wygrał z Grzegorzem Chrzanowskim o blisko 800 głosów

Jerzy Wrębiak [fot. Paula Hołubowicz]
Jerzy Wrębiak [fot. Paula Hołubowicz]
Samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości przez następne pięć lat będzie piastował najważniejsze stanowisko w Brzegu. Jerzy Wrębiak podczas wczorajszej (04.11) dogrywki otrzymał 53% głosów i wygrał z bezpartyjnym kandydatem Grzegorzem Chrzanowskim z KWW „NIE dla więzienia TAK dla połączenia”.
Jerzy Wrębiak podziękował dziś mieszkańcom za poparcie w II turze. W rozmowie z Radiem Opole podkreślił, że z wygranej jest zadowolony, a z całej samorządowej batalii zapamięta brudną kampanię.

- Ja powiem szczerze, że jako sportowiec cenię sobie walkę fair play i nie spodziewałem się brudnej kampanii, która dotknęła mnie i moją najbliższą rodzinę – komentuje Wrębiak. - Liczę się z opinią mieszkańców, cenię sobie ją i mam nadzieję, że zasłużę na ich zaufanie i szacunek w jeszcze większym procencie, niż teraz. Ale jestem bardzo szczęśliwy za to, że mam szansę kontynuować misję, którą mi brzeżanie powierzyli.

Przypomnijmy, że Wrębiak zdobył w sumie 6693 głosy, a Chrzanowski 5911.

W powiecie brzeskim wyborcza dogrywka miała miejsce także w Lubszy. Bogusław Gąsiorowski wygrał z Grażyną Lechowską różnicą 343 głosów i ponownie został wójtem, tym samym będzie to jego trzecia kadencja z rzędu.
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 21:54 Noc w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. Wakacyjna atrakcja dla dzieci Ostatnią noc tegorocznych wakacji mali mieszkańcy gminy Walce będą mogli spędzić nie we własnych łóżkach, ale w zabytkowym spichlerzu w Brożcu. » więcej 2019-08-18, godz. 21:37 Defilada w Katowicach – hołd oddany historii, czy polityczna gra? Gorąca dyskusja polityków w Niedzielnej Loży Radiowej Podzielone zdania w sprawie lokalizacji defilady wojskowej 'Wierni Polsce'. Opolscy politycy dyskutowali, czy wybór Katowic na takie wydarzenie, to decyzja po ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej Osaka na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi [ZDJĘCIA] Do dziś (18.08) na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi trwa 3 Zlot Fanów Motoryzacji Japońskiej OSAKA. Jak podają organizatorzy, wydarzenie przyciągnęło ponad dwust ... » więcej 2019-08-18, godz. 17:18 Kresowianie z całej Opolszczyzny przyjechali do Wójcic. Trwają VIII Opolskie Dni Madonn Kresowych Mimo powojennej zawieruchy, kult Matki Boskiej Łopatyńskiej, której cudowny obraz znajduje się w wójcickim sanktuarium, nie stracił na znaczeniu. » więcej 2019-08-18, godz. 17:00 Janusz Kowalski zapowiedział walkę z wyludnieniem Opolszczyzny. "Potrzebne są odważne programy" - Według ekspertów, egzystencja województwa opolskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania - mówił na dzisiejszej (18.08) konferencji prasowej Janusz Kowalski, ... » więcej 2019-08-18, godz. 14:24 "Pacjenci sami wydłużają kolejki". Rzecznik opolskiego NFZ o problemie nie zgłaszanych rezygnacji z wizyt u lekarzy sp ... - Od kwietnia operacje zaćmy, badanie rezonansem magnetycznym oraz tomografem komputerowym stały się świadczeniami nielimitowanymi - przypomniała w 'Rozmowie ... » więcej 2019-08-18, godz. 13:57 Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku Pijany kierowca wjechał na chodnik, staranował ogrodzenie i zatrzymał się w ogródku. Do zdarzenia doszło minionej nocy w centrum Opola, na ul. Robotniczej. 21 ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:50 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-18, godz. 11:31 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »