Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-27, 14:00 Autor: Maciej Stępień

„Szóstka” z okrągłym jubileuszem. 60 lat temu uruchomiono jedną z brzeskich podstawówek

Jubileusz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Jubileusz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Jubileusz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Jubileusz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Jubileusz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Jubileusz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Jubileusz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Jubileusz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Brzegu [fot. UM Brzeg]
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu obchodziła wczoraj okrągły jubileusz. Dokładnie 60 lat temu w placówce rozbrzmiał pierwszy dzwonek na lekcje. Na uroczystościach pojawili się emerytowani nauczyciele, a także pierwsi absolwenci „szóstki”. Zwiedzano szkołę, obserwowano dzisiejszą młodzież, w trakcie uroczystości odsłonięto m.in. pamiątkową tablicę.
- Dziś są z nami osoby, które są pierwszymi absolwentami naszej szkoły – mówi Anna Krokosz, obecna dyrektor placówki. – Ten jubileusz dla nas jest naprawdę wyjątkowy.

Wśród zaproszonych gości był m.in. ks. Franciszek Marmol, który w 1958 roku rozpoczął edukację w „szóstce”.

- 60 lat szkoły i moje 60 lat, jak tutaj zacząłem uczęszczać na zajęcia. Pamiętam, z ulicy Szkolnej, przez „ruskie” boisko chodziłem do szkoły. Miałem worek, a w nim kapcie. Naprawdę piękne wspomnienia. Pamiętam, jak szkoła dobrze przygotowała mnie do dalszej edukacji – dodaje absolwent.

- Prawda jest taka, że pierwsi uczniowie, którzy przyjechali na jubileusz pamiętają tylko jeden budynek, ten z 1958 roku. A przecież w latach 80-tych naszą placówkę rozbudowano o kolejne skrzydła. Tak zmienił się nasz obiekt – podsumowuje na koniec Anna Krokosz.

Przypomnijmy, że placówka od lat słynie z oddziałów sportowych, a młodzież kształcona jest w kilku dyscyplinach. W latach 90-tych "szóstka" była jedną z kilku szkół w Polsce, która uczyła dzieci baseballu i softballu.
Anna Krokosz i Franciszek Marmol

Wiadomości z regionu

2019-02-23, godz. 17:32 "Ważna jest współpraca konia i jeźdźca". LKJ Ostroga zorganizował zawody w skokach przez przeszkody. [ZDJĘCIA] 35 par jeździeckich przyjechało do Opola na Halowe Zawody Regionalne i Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody. » więcej 2019-02-23, godz. 15:30 Wodzili niedźwiedzia w Sławicach. Mieszkańcy Sławic gościli barwny korowód z berem i księdzem na czele Od rana barwny korowód wędrował od domu do domu, życząc szczęścia mieszkańcom Sławic. Nie mogło oczywiście zabraknąć bera, księdza, muzykantów i Cyganki. » więcej 2019-02-23, godz. 13:31 W Domecku drzewo przygniotło mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala W Domecku (gm.Komprachcice, pow.opolski) drzewo spadło na mężczyznę. Do zdarzenia doszło przy ul. Opolskiej, tuż przed godz. 12.00. » więcej 2019-02-23, godz. 13:01 Elewi złożyli przysięgę w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Teraz krótka przepustka i szkolenie specjalistyczne Uroczystą Przysięgę Wojskową w koszarach 10 Opolskiej Brygady Logistycznej złożyło dziś 56 elewów służby przygotowawczej. Chętni zostali wcieleni 7 stycznia i ... » więcej 2019-02-23, godz. 11:00 Dziś przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Na tę chorobę cierpi coraz więcej osób - Trzeba mówić o depresji, dane wskazują bowiem na to, że zachorowalność na tę chorobę rośnie - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' psychoterapeuta ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:52 W najbliższym tygodniu będzie trudniej o wymianę dowodu osobistego w starej wersji Mniej czasu na złożenie wniosku o wymianę dowodu osobistego w starej formie. Utrudnienia, które wynikają z wprowadzenia e-dowodów, dotyczą nadchodzącego tygod ... » więcej 2019-02-23, godz. 08:30 Po 75 latach szukają śladów pradziadka w strzeleckim więzieniu Dwie studentki dziennikarstwa z Belgii - Linte Provost i Michelle Paas - odwiedziły Strzelce Opolskie. Kręcą film o poszukiwaniach śladów pradziadka jednej z ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »