Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-20, 14:00 Autor: Katarzyna Doros

W Opolu szukają statystów do filmu „Zdarzyło się w Polsce". Film nawiązywać będzie do historii wysadzenia auli WSP

Casting do filmu „Zdarzyło się w Polsce" o wsadzeniu auli WSP [fot. Katarzyna Doros]
Casting do filmu „Zdarzyło się w Polsce" o wsadzeniu auli WSP [fot. Katarzyna Doros]
Opolanie w wieku od 16 do 80 lat mogą spełnić swoje aktorskie marzenia. W Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Kościuszki w Opolu trwa cating na statystów do filmu fabularnego o tematyce historycznej pt. "Zdarzyło się w Polsce" w reżyserii Jerzego Zalewskiego.
- Skorzystałam, lubię film, a przy okazji jestem z Opola. Zawsze słyszałam tylko o castingach, ale nigdy nie brałam udziału, więc to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie. Trzeba powiedzieć coś do kamery jak się nazywa, przedstawić się i powiedzieć co się robi. Uczestniczę w zajęciach w stowarzyszeniu Uniwersytet III wieku właśnie na tej auli, gdzie był wybuch - mówi jedna z uczestniczek castingu.

- Statyści i epizodyści z Opola będą mieli okazję cofnąć się w czasie do lat czterdziestych czy siedemdziesiątych - wyjaśnia Arkadiusz Zawilski ze studia ABM we Wrocławiu. - Film opowiada tak naprawdę o wydarzeniach po wybuchu w auli WSP, o tym co te wydarzenia przyniosły, jaki miały skutek. Wszyscy są mile widziani, bowiem w filmie rola znajdzie się tak naprawdę dla każdego. Operator robi nam kilka zdjęć, jest jedno ujęcie sylwetki prezentacyjnej, oddajemy ankietę, którą wypełniliśmy z danymi i wymiarami, i czekamy na telefon.

Pierwsze dni zdjęciowe będą realizowane w Opolu między 24 a 27 października. - Kolejne transze powinny wypaść w listopadzie, na przełomie lutego i marca oraz w czerwcu - dodaje Arkadiusz Zawilski.

Nabór statystów potrwa niedzieli. Chętni mogą się zgłaszać dziś (20.10) do godziny 18:00 lub w niedzielę (21.10) od 10:00 do 15:00. Udział w castingu jest bezpłatny. Za każdy dzień zdjęciowy dla każdego epizodysty jest przewidziane honorarium.

Radio Opole patronuje medialnie temu wydarzeniu.
uczestniczka
Arkadiusz Zawilski

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 11:31 Opolscy maturzyści pielgrzymują do Częstochowy Kilkuset maturzystów z Opolszczyzny uczestniczy w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę. Przyjechali z nadzieją, że udział w uroczystościach w najważniejszym ... » więcej 2019-04-24, godz. 11:20 Opolska policja poszukuje tego mężczyzny. Jest podejrzewany o kradzież Opolska policja publikuje wizerunek mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenia mienia w jednym z dyskontów w Opolu. Według informacji śledczych zabrał on pozo ... » więcej 2019-04-24, godz. 10:38 Uwaga kierowcy! Zamknięte przejazdy kolejowe w Zdzieszowicach i Rozwadzy Z powodu trwających prac remontowych na linii kolejowej Kędzierzyn-Koźle - Opole kierowcy samochodów mają nieco utrudnień. Zamknięte zostały dwa przejazdy kol ... » więcej 2019-04-24, godz. 05:30 Trwa przebudowa ulicy Chrobrego w Brzegu. Prace na części drogi będą odbywały się bez wyłączania ruchu Trwa przebudowa jednej z najważniejszych ulic w Brzegu. Dzięki rządowej dotacji oraz współpracy z władzami gminy, brzeskie starostwo wyremontuje w tym roku po ... » więcej 2019-04-23, godz. 22:30 Fundacja Pro prawo do życia pikietowała w Opolu Chcą bronić dzieci przed - jak twierdzą - „agresywną seksualizacją dzieci w szkołach”. Opolski oddział fundacji Pro prawo do życia we współpracy ze środowiska ... » więcej 2019-04-23, godz. 20:00 Opolscy logistycy otworzą swoje bramy. Przed nami Dni Otwartych Koszar 10. Opolska Brygada Logistyczna w Opolu otworzy koszary dla zwiedzających. Przez dwa dni (25-26.04) wszyscy zainteresowani będą mogli poznać kulisy życia żołn ... » więcej 2019-04-23, godz. 19:30 Pokój relaksacji w opolskim szpitalu położniczym zyskał nowe wnętrze. Pacjentki mogą poczuć się jak w domu Sofa, fotele, poduszki, koce i nowy sprzęt nagłaśniający z kompletem płyt z wyciszającą muzyką to nowe wyposażenie pokoju relaksacyjnego w Klinicznym Centrum ... » więcej 2019-04-23, godz. 18:30 Obcokrajowcy chętnie wybierają nyską PWSZ. Na współpracy uczelni korzystają też uczniowie szkół średnich Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie intensywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale także tymi, które leżą ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:30 Nagonka radnych powodem rezygnacji prezesa spółki zarządzającej prudnickim szpitalem? Trzech kandydatów ubiega się o fotel prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Spółka należy do powiatu i zarządza miejscowym szpitalem. Rezygnację złożyła jej ... » więcej 2019-04-23, godz. 17:00 Protestowali przeciw... protestowi nauczycieli. "Chcecie rząd szantażować naszymi dziećmi". Nauczyciele: propozycje rz ... 'Daliście nam skrzydła, nie pozbawiajcie nas szansy, którą wy dostaliście'. Z takim transparentem przeciw strajkowi nauczycieli protestowali maturzyści Public ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »