Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-12, 21:06 Autor: Katarzyna Doros

Skazany dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego odwołał się od wyroku. Obrońca: Szkoda nie została udowodniona

Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Brzegu [fot. Katarzyna Doros]
Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Brzegu [fot. Katarzyna Doros]
Wraca sprawa Krzysztofa K., szefa Brzeskiego Centrum Medycznego, skazanego za przekroczenie uprawnień i wejście w porozumienie w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Chodzi o przetarg na prace remontowe prowadzone w 2010 roku. Przed Sądem Okręgowym w Opolu toczyła się sprawa odwoławcza.
Prokuratura podtrzymuje, że ówczesny sekretarz powiatu Krzysztof K., szefowa Powiatowego Zakładu Obsługi Inwestycji Joanna P. oraz przedsiębiorca Marek C. mieli się porozumieć, żeby umożliwić złożenie oferty przetargowej przez podfirmę reprezentowaną przez Marka C. Jeden z zarzutów dotyczy także działania na szkodę powiatu brzeskiego.

Obrona w postępowaniu odwoławczym chce wykazać, że w trakcie postępowania doszło do wielu niedociągnięć i procedur niezgodnych z prawem.

- Wysoki Sądzie, mieliśmy do czynienia z przetargiem ograniczonym, wobec czego nie było możliwości, żeby podwykonawca czy wykonawca ustalał z zamawiającym najkorzystniejszą cenę. Żeby komuś postawić zarzut, czy uznać go za winnego popełnionego przestępstwa, musi też dojść do powstania szkody. Szkody nie ma, szkoda nie została w ogóle udowodniona przez oskarżenie - mówił jeden z mecenasów.

- Uważam, że postępowanie było przeprowadzone skrupulatnie i prawidłowo. Świadczy o tym, chociażby 30 rozpraw przed ogłoszeniem wyroku - mówił tymczasem prokurator okręgowy.

Przypomnijmy, sąd pierwszej instancji skazał Krzysztofa K., obecnego szefa Brzeskiego Centrum Medycznego na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę w wysokości 15 tys. zł, i 3-letni zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w administracji państwowej i samorządowej oraz stanowisk związanych z zamówieniami. Obrona odwołała się od wyroku.

Sąd Okręgowy w Opolu wyznaczył ogłoszenie wyroku na 26 października.
Mecenas

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 21:30 Prezydent Opola pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza Władze Opola pojadą jutro (18.01) do Gdańska na uroczystości pogrzebowe prezydenta Pawła Adamowicza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, a prezydent Gdańska spoczn ... » więcej 2019-01-17, godz. 20:45 Jest wniosek do burmistrza Kluczborka ws. "zakazu cyrkowego". Mistrzowie sztuki cyrkowej protestują - To zwierzęta świadczą o nas. Nigdy nie wystawilibyśmy chorych, czy niedożywionych stworzeń na scenie - tak Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki odpowiada na ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:41 Recydywista przed sądem. "Działał" w Strzelcach Opolskich Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces mężczyzny oskarżonego o rozbój. Sześć zarzutów postawionych Adamowi Z. dotyczy jego rzekomej działalności przestęp ... » więcej 2019-01-17, godz. 18:45 Nyscy policjanci szukają świadków wypadku Nyska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 20 grudnia rano w centrum Nysy. » więcej 2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »