Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-12, 21:06 Autor: Katarzyna Doros

Skazany dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego odwołał się od wyroku. Obrońca: Szkoda nie została udowodniona

Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Brzegu [fot. Katarzyna Doros]
Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego odwołał się od wyroku Sądu Rejonowego w Brzegu [fot. Katarzyna Doros]
Wraca sprawa Krzysztofa K., szefa Brzeskiego Centrum Medycznego, skazanego za przekroczenie uprawnień i wejście w porozumienie w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Chodzi o przetarg na prace remontowe prowadzone w 2010 roku. Przed Sądem Okręgowym w Opolu toczyła się sprawa odwoławcza.
Prokuratura podtrzymuje, że ówczesny sekretarz powiatu Krzysztof K., szefowa Powiatowego Zakładu Obsługi Inwestycji Joanna P. oraz przedsiębiorca Marek C. mieli się porozumieć, żeby umożliwić złożenie oferty przetargowej przez podfirmę reprezentowaną przez Marka C. Jeden z zarzutów dotyczy także działania na szkodę powiatu brzeskiego.

Obrona w postępowaniu odwoławczym chce wykazać, że w trakcie postępowania doszło do wielu niedociągnięć i procedur niezgodnych z prawem.

- Wysoki Sądzie, mieliśmy do czynienia z przetargiem ograniczonym, wobec czego nie było możliwości, żeby podwykonawca czy wykonawca ustalał z zamawiającym najkorzystniejszą cenę. Żeby komuś postawić zarzut, czy uznać go za winnego popełnionego przestępstwa, musi też dojść do powstania szkody. Szkody nie ma, szkoda nie została w ogóle udowodniona przez oskarżenie - mówił jeden z mecenasów.

- Uważam, że postępowanie było przeprowadzone skrupulatnie i prawidłowo. Świadczy o tym, chociażby 30 rozpraw przed ogłoszeniem wyroku - mówił tymczasem prokurator okręgowy.

Przypomnijmy, sąd pierwszej instancji skazał Krzysztofa K., obecnego szefa Brzeskiego Centrum Medycznego na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, grzywnę w wysokości 15 tys. zł, i 3-letni zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w administracji państwowej i samorządowej oraz stanowisk związanych z zamówieniami. Obrona odwołała się od wyroku.

Sąd Okręgowy w Opolu wyznaczył ogłoszenie wyroku na 26 października.
Mecenas

Wiadomości z regionu

2018-11-21, godz. 06:00 W Namysłowie szukają seniorów. Chcą ich aktywizować w nowej placówce Dzienny Dom Senior+ to nowe miejsce na mapie powiatu namysłowskiego, w którym najstarsi mieszkańcy regionu będą mogli miło spędzać czas. Kończą się prace adap ... » więcej 2018-11-20, godz. 23:00 Nowy starosta powiatu głubczyckiego. Piotr Soczyński wybrany przez radnych Piotr Soczyński został nowym starostą głubczyckim. Wyboru dokonali w tajnym głosowaniu radni podczas I sesji rady powiatu. » więcej 2018-11-20, godz. 22:00 "Państwo zadziałało". Wojewoda opolski w Radiu Opole o sprawie KNF - Powołane przez premiera organy do wyjaśnienia sprawy rozpoczęły niezwłocznie pracę - powiedział w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak, odnosząc się ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Mural, superbabcia albo strefa rekreacji. Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Ozimka Stworzenie muralu nawiązującego do historii miasta, szkoła dla superbabć i superdziadków czy budowa stref rekreacji - 17 projektów walczy o pieniądze na reali ... » więcej 2018-11-20, godz. 20:30 Ruszył proces mężczyzny, który groził i pobił trzech mężczyzn przed barem. Wśród zarzutów posiadanie i handel narkotyk ... Pobił, znieważył i kierował groźby karalne w kierunku trzech mężczyzn. Dziś (20.11) przed Sądem Okręgowym w Opolu stanął oskarżony Kamil L. Do zdarzenia miało ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:50 Uwaga kierowcy! Sypnęło śniegiem i już są tego pierwsze efekty [Aktualizacja] W ciągu półtorej godziny doszło do trzech zdarzeń drogowych. Po godzinie 19:00 na obwodnicy Białej, na drodze wojewódzkiej 414 w kierunku na Łącznik samochód ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Prezydium Rady Miasta Opola ma już ustalony skład Na dzisiejszej (20.11) inauguracyjnej sesji w opolskim ratuszu wybrano przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących. Obrady początkowo prowadził prof. Marek Mas ... » więcej 2018-11-20, godz. 19:00 Strażacy szykują prezenty dla dzieci, które święta spędzą w szpitalu W remizie w Grodzisku pod Strzelcami Opolskimi stoją już stosy gier, książek, są paczki z pieluchami i kartony chusteczek dla niemowląt. Strażacy z tej jednos ... » więcej 2018-11-20, godz. 18:15 Nowe rozdanie w Radzie Miejskiej Prudnika. "Będę zabiegać o współpracę wszystkich radnych" Alicja Isalska z Prawa i Sprawiedliwości została nowym przewodniczącym Rady Miejskiej Prudnika. Jej zastępcą wybrano Edwarda Mazura z komitetu wyborczego Nasz ... » więcej 2018-11-20, godz. 17:30 Kto pokieruje klubami w Radzie Miasta Opola? Zakończyła się pierwsza sesja Piotr Mielec będzie szefował klubowi radnych Arkadiusza Wiśniewskiego, a Michał Nowak pokieruje klubem Prawa i Sprawiedliwości. Za nami pierwsza sesja Rady Mi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »