Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 13:00 Autor: Joanna Matlak

Dla seniorów, rodzin i najmłodszych. Pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL

Dla seniorów, rodzin i najmłodszych - pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL [fot. Joanna Matlak]
Dla seniorów, rodzin i najmłodszych - pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL [fot. Joanna Matlak]
Dla seniorów, rodzin i najmłodszych - pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL [fot. Joanna Matlak]
Dla seniorów, rodzin i najmłodszych - pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL [fot. Joanna Matlak]
Opieka „Opolskiego Teleanioła”, sąsiedzki wolontariat dla seniorów, a także e-tornister dla uczniów – to kilka propozycji kandydatów na radnych sejmiku województwa z komitetu Polskiego Stronnictwa Ludowego.
„Teleanioł” to rodzaj opaski na rękę z kilkoma przyciskami, za pomocą których można skontaktować się z działającym całodobowo centrum obsługi.

- Poprzez przycisk można poinformować to centrum o problemach, jest też zamontowany GPS, który umożliwia zlokalizowanie osoby, która może mieć problemy związane z pamięcią czy upadkiem. Planujemy również, żeby w ramach tego programu uruchomić opiekę sąsiedzką i wolontariacką - mówi Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego.

Kolejnym pomysłem jest wprowadzenie e-tornistra dla uczniów, o czym opowiada Marcin Oszańca, kandydat do sejmiku z ramienia PSL.

- Mój syn w czwartej klasie przyszedł do domu z plecakiem ważącym ponad 9 kilogramów. Program e-tornister jest pilotażowo wdrażany np. w Ciechanowie i tam dobrze się sprawdza. E-tornister to tak naprawdę tablet, w którym znajdują się wszystkie materiały i wtedy ten plecak waży niecały kilogram - mówi Oszańca.

Kandydaci będą chcieli współpracować z samorządami przy uruchomieniu tego programu.

PSL zapowiada także walkę o „Emeryturę bez podatku” a także uruchomienie zwłaszcza w małych miejscowościach i wsiach Centrów Informatycznych dla seniorów. – One miałyby zapewnić miejsce spotkań i przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu osób starszych – dodaje Antoni Konopka.
Antoni Konopka
Marcin Oszańca

Wiadomości z regionu

2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:16 Trzy miejsca w gminie Dąbrowa mogą odzyskać dawny blask We współpracy z Opolem chcą zagospodarować trzy miejsca i dostosować je do potrzeb środowiska i mieszkańców. Gmina Dąbrowa wraz ze stolicą województwa chce st ... » więcej 2018-12-09, godz. 14:20 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Mimo represji za opór przeciw władzy nie żałują 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego obchodzono w Opolu. W Muzeum Śląska Opolskiego zebrało się kilkadziesiąt osób, a wśród nich ci, którzy za protesty p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »