Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 13:00 Autor: Joanna Matlak

Dla seniorów, rodzin i najmłodszych. Pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL

Dla seniorów, rodzin i najmłodszych - pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL [fot. Joanna Matlak]
Dla seniorów, rodzin i najmłodszych - pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL [fot. Joanna Matlak]
Dla seniorów, rodzin i najmłodszych - pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL [fot. Joanna Matlak]
Dla seniorów, rodzin i najmłodszych - pomysły kandydatów do sejmiku z ramienia PSL [fot. Joanna Matlak]
Opieka „Opolskiego Teleanioła”, sąsiedzki wolontariat dla seniorów, a także e-tornister dla uczniów – to kilka propozycji kandydatów na radnych sejmiku województwa z komitetu Polskiego Stronnictwa Ludowego.
„Teleanioł” to rodzaj opaski na rękę z kilkoma przyciskami, za pomocą których można skontaktować się z działającym całodobowo centrum obsługi.

- Poprzez przycisk można poinformować to centrum o problemach, jest też zamontowany GPS, który umożliwia zlokalizowanie osoby, która może mieć problemy związane z pamięcią czy upadkiem. Planujemy również, żeby w ramach tego programu uruchomić opiekę sąsiedzką i wolontariacką - mówi Antoni Konopka, członek zarządu województwa opolskiego.

Kolejnym pomysłem jest wprowadzenie e-tornistra dla uczniów, o czym opowiada Marcin Oszańca, kandydat do sejmiku z ramienia PSL.

- Mój syn w czwartej klasie przyszedł do domu z plecakiem ważącym ponad 9 kilogramów. Program e-tornister jest pilotażowo wdrażany np. w Ciechanowie i tam dobrze się sprawdza. E-tornister to tak naprawdę tablet, w którym znajdują się wszystkie materiały i wtedy ten plecak waży niecały kilogram - mówi Oszańca.

Kandydaci będą chcieli współpracować z samorządami przy uruchomieniu tego programu.

PSL zapowiada także walkę o „Emeryturę bez podatku” a także uruchomienie zwłaszcza w małych miejscowościach i wsiach Centrów Informatycznych dla seniorów. – One miałyby zapewnić miejsce spotkań i przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu osób starszych – dodaje Antoni Konopka.
Antoni Konopka
Marcin Oszańca

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 20:30 Tłumy na wykładzie motywacyjnym Łukasza Jakóbiaka. W Opolu podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery Wykład motywacyjny youtubera Łukasza Jakóbiaka przyciągnął ponad 300 uczniów szkół średnich i gimnazjów na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Opol ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:10 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:00 Opolski Alarm Smogowy zarzuca prezydentowi Opola brak działań na rzecz polepszenia jakości powietrza - Od 10 dni w Opolu utrzymuje się przekroczenie dopuszczalnego stężenia średniodobowego PM10 - informują działacze Opolskiego Alarmu Smogowego. Zarzucają m.in ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:00 Bezpieczeństwo mieszkańców i walka z bezrobociem. Wojciech Stachoń zapowiada ściągnięcie do Pakosławic inwestora Wodociąg i kanalizacja we wszystkich miejscowościach w gminie, nowe chodniki i remonty dróg, a także sprowadzenie zagranicznego inwestora mogącego zatrudnić n ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Kto będzie prezydentem? Kto zasiądzie w Radzie Miasta Opola? Komentarze kandydatów do sondażu NTO Gdyby wybory odbywały się dziś, to ubiegający się o reelekcję prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdobyłby 41,1 proc. głosów i spotkałby się w drugiej turze ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:00 Kamińska znów obiecała bezpłatne przejazdy autobusowe dla uczniów. Odpowiedziała na słowa Wiśniewskiego Barbara Kamińska podtrzymuje zapowiedź nieodpłatnych przejazdów autobusowych dla uczniów po wygraniu wyborów na prezydenta Opola. » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Wyborcza walka na nyskich przystankach. Kandydaci skarżą się na nieuczciwe działania konkurentów Plakatowa wojna wyborcza w Nysie. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z kandydatów na miejskiego radnego, którego materiały wyborcze mają być uporczywie zakl ... » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Regionalne Święto Edukacji. "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" Z okazji Regionalnego Święta Edukacji marszałek województwa wręczył nagrody nauczycielom, a uczniom i doktorantom stypendia. Najwięcej, bo 33 nagrody przyznan ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:30 Policja ostrzega przed coraz gorszymi warunkami na drodze. "Prędkość to wciąż największy grzech kierowców" Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność z powodu coraz gorszych warunków pogodowych. Chodzi między innymi o szybciej zapadający zmrok, śliską jez ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:00 Biletomaty w autobusach MZK coraz bliżej. Opole podpisało umowę 95 biletomatów mobilnych w autobusach, 10 automatów stacjonarnych w najważniejszych punktach miasta czy 44 tablice dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »