Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-10, 09:21 Autor: Mariusz Chałupnik

29 dzielnic w 29 dni - Barbara Kamińska podsumowuje spotkania z mieszkańcami

Konferencja Koalicji Obywatelskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja Koalicji Obywatelskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
29 dzielnic w 29 dni. Kandydatka na prezydenta Opola Koalicji Obywatelskiej, Barbara Kamińska odwiedziła na rowerze wszystkie dzielnice miasta.
Jak powiedziała na konferencji prasowej, dzięki temu mogła dokładnie poznać potrzeby osób mieszkających w różnych rejonach Opola.

- To również pokazało mieszkańcom, że władza nie jest od tego, żeby zasiadać w ratuszu, ale od tego, aby być z nimi - mówi Kamińska. - I to była nasza pierwsza deklaracja, z której się wywiązaliśmy. Byliśmy, rozmawialiśmy codziennie w każdej dzielnicy. Dzięki tym rozmową mogliśmy sprawdzić i przekonać się, że program, z którym idziemy do wyborów, program, który dedykujemy mieszkańcom, jest programem, na który opolanie czekają. Te założenia są zgodne z celami miasta i jego przyszłością.

Wraz z Barbarą Kamińską poszczególne dzielnice odwiedzali kandydaci na radnych. Przemysław Pospieszyński stwierdził, że sieć ścieżek rowerowych w Opolu istnieje, ale jest źle połączona, przez co jazda na rowerze momentami jest niebezpieczna. Z kolei Arkadiusz Tkocz podkreślił potrzebę lepszego skomunikowania miasta transportem publicznym, a Tobiasz Gajda podsumował zróżnicowane potrzeby mieszkańców, zależne od dzielnicy.

- Byliśmy na dużych opolskich osiedlach Armii Krajowej, Chabrach i tam mieszkańcy przede wszystkim oczekują bezpiecznych placów zabaw i aby wyrwać przestrzeń publiczną z poprzedniej epoki - wylicza Gajda. - Byliśmy również w nowych dzielnicach Opola. Tam mieszkańcy najbardziej chcą utrzymać swoją tożsamość, którą mieli do tej pory i utrzymać wysoki standard, w którym żyli do tej pory. Byliśmy również w dzielnicach przemysłowych, jak Zakrzów, czy Brzezie. Tam mieszkańcy odczuwają uciążliwość działania zakładów i oczekują za to rekompensaty.

Barbara Kamińska zapowiedziała, że raz na kwartał będzie odbywała podobne spotkania z mieszkańcami Opola, a za kilka dni przedstawi nową wizję patrzenia na miasto.
Barbara Kamińska
Tobiasz Gajda

Wiadomości z regionu

2019-08-23, godz. 12:00 "Korekta liczby województw ma się odbyć kosztem Opolszczyzny". Tomasz Kostuś o planach w sprawie zmian administracyjny ... - Nasza lista jest obsadzona w 99 procentach i jest z kogo wybierać - powiedział w 'Poglądach i Osądach' Radia Opole poseł Tomasz Kostuś, drugi na opolskiej l ... » więcej 2019-08-23, godz. 11:30 „Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu „Łączy nas przyszłość” - z takim hasłem Lewica idzie do sejmu. Opolscy przedstawiciele 'koalicji' Marcelina Zawisza z Partii Razem i Piotr Woźniak z SLD zapre ... » więcej 2019-08-23, godz. 10:08 PiS Bus rusza w kurs po Opolszczyźnie Kampania do parlamentu ruszyła. W trasę po regionie rusza PiS Bus. Na jego pokładzie będzie 'jedynka' opolskiego Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska, wi ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:45 "Należy ten ustrój zmienić". Paweł Kukiz zwolennikiem ordynacji większościowej - Są takie podejrzenia w kuluarach sejmowych, są też komunikaty dotyczące planów powołania województwa częstochowskiego, czy utworzenia regionu środkowo-pomor ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:34 Rodzinna integracja w Pietrowicach Głubczyckich. Trwa turnus dla podopiecznych stowarzyszenia "Tacy Sami" 'Zabawa przez rehabilitację' - pod takim hasłem blisko 70 osób bierze udział w turnusie rehabilitacyjnym dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi w Pietrowicach ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:32 Zatrzymany za próbę wyłudzenia kredytu Kredyt na 200 tysięcy złotych usiłował wyłudzić 29-letni mieszkaniec Głubczyc w jednym z opolskich banków. Przedłożył fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i doch ... » więcej 2019-08-23, godz. 08:30 Nie pomogła zmiana wizerunku i ucieczka za granicę. 18-letni złodziej z Opola zatrzymany 16 zarzutów dotyczących włamań, kradzieży i posiadania narkotyków przedstawiono w prokuraturze 18-latkowi z Opola. Mężczyzna ukrywał się przed policją poza gr ... » więcej 2019-08-22, godz. 22:00 Trwają prewencyjne odstrzały dzików. Przypadków ASF na Opolszczyźnie nie stwierdzono Prewencyjne działania w związku z zagrożeniem wirusem ASF podejmują inspektoraty weterynarii w całym kraju. Przypadki Afrykańskiego Pomoru Świń pojawiają się ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:10 Nowy sprzęt do tomografii i mammografii w Opolskim Centrum Onkologii. Ma być mniej bólu i promieniowania Nowoczesne dwa urządzenia: tomograf i mammograf trafiły do Zakładu Radioterapii Opolskiego Centrum Onkologii. Dzięki nim skróci się kolejka oczekujących na ba ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:00 OSP Dobieszowice wraca do działania po 4 latach przerwy OSP Dobieszowice, po czterech latach niebytu, wraca do akcji. Po zburzeniu starej remizy jednostka nie była w stanie zachować gotowości bojowej - sprzęt był p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »