Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-10, 09:21 Autor: Mariusz Chałupnik

29 dzielnic w 29 dni - Barbara Kamińska podsumowuje spotkania z mieszkańcami

Konferencja Koalicji Obywatelskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja Koalicji Obywatelskiej [fot. Mariusz Chałupnik]
29 dzielnic w 29 dni. Kandydatka na prezydenta Opola Koalicji Obywatelskiej, Barbara Kamińska odwiedziła na rowerze wszystkie dzielnice miasta.
Jak powiedziała na konferencji prasowej, dzięki temu mogła dokładnie poznać potrzeby osób mieszkających w różnych rejonach Opola.

- To również pokazało mieszkańcom, że władza nie jest od tego, żeby zasiadać w ratuszu, ale od tego, aby być z nimi - mówi Kamińska. - I to była nasza pierwsza deklaracja, z której się wywiązaliśmy. Byliśmy, rozmawialiśmy codziennie w każdej dzielnicy. Dzięki tym rozmową mogliśmy sprawdzić i przekonać się, że program, z którym idziemy do wyborów, program, który dedykujemy mieszkańcom, jest programem, na który opolanie czekają. Te założenia są zgodne z celami miasta i jego przyszłością.

Wraz z Barbarą Kamińską poszczególne dzielnice odwiedzali kandydaci na radnych. Przemysław Pospieszyński stwierdził, że sieć ścieżek rowerowych w Opolu istnieje, ale jest źle połączona, przez co jazda na rowerze momentami jest niebezpieczna. Z kolei Arkadiusz Tkocz podkreślił potrzebę lepszego skomunikowania miasta transportem publicznym, a Tobiasz Gajda podsumował zróżnicowane potrzeby mieszkańców, zależne od dzielnicy.

- Byliśmy na dużych opolskich osiedlach Armii Krajowej, Chabrach i tam mieszkańcy przede wszystkim oczekują bezpiecznych placów zabaw i aby wyrwać przestrzeń publiczną z poprzedniej epoki - wylicza Gajda. - Byliśmy również w nowych dzielnicach Opola. Tam mieszkańcy najbardziej chcą utrzymać swoją tożsamość, którą mieli do tej pory i utrzymać wysoki standard, w którym żyli do tej pory. Byliśmy również w dzielnicach przemysłowych, jak Zakrzów, czy Brzezie. Tam mieszkańcy odczuwają uciążliwość działania zakładów i oczekują za to rekompensaty.

Barbara Kamińska zapowiedziała, że raz na kwartał będzie odbywała podobne spotkania z mieszkańcami Opola, a za kilka dni przedstawi nową wizję patrzenia na miasto.
Barbara Kamińska
Tobiasz Gajda

Wiadomości z regionu

2020-08-15, godz. 15:00 Każdy może stać się bohaterem karykatury. Wystarczy w ten weekend odwiedzić Jezioro Nyskie W ten weekend nad Jeziorem Nyskim można spotkać rysowników z całej Polski. Jeszcze do jutra (16.08) trwa tam IX Weekend Satyry i Karykatury. » więcej 2020-08-15, godz. 12:45 Przeprawa na kanale Ulgi w Opolu ma oficjalną nazwę. Most Bitwy Warszawskiej 1920 to upamiętnienie 100. rocznicy Cudu… Opole ma most Bitwy Warszawskiej 1920. W setną rocznicę bitwy zwanej Cudem nad Wisłą uroczyście odsłonięto tablicę na przeprawie w ciągu ulicy Niemodlińskiej… » więcej 2020-08-15, godz. 12:30 Jesienią Jemielnica będzie mieć nowe miejsce spotkań kulturalnych. Adaptacja świetlicy wiejskiej na ukończeniu Dobiega końca przebudowa zabytkowej gospody wiejskiej, która została zaadaptowana na świetlicę wiejską w Jemielnicy. To miejsce, w którym już od jesieni… » więcej 2020-08-15, godz. 11:30 Dziś świąteczny Festyn Rodzinny w Pilszczu. W reżimie sanitarnym Od trzech lat w świąteczny sierpniowy weekend regularnie organizowali Targi Odnowy Wsi 'Spichlerz Opolszczyzny'. W tym roku epidemia koronawirusa zmusiła sołectwo… » więcej 2020-08-15, godz. 11:00 Liczba ofiar koronawirusa na Opolszczyźnie wzrosła do 59. Zmarł 91-letni mężczyzna, a w regionie mamy 7 nowych za… Zmarła 59. osoba zarażona koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 771 nowych zakażeniach w Polsce, z czego 7 potwierdzono w naszym… » więcej 2020-08-15, godz. 10:30 Mali podopieczni, duża inwestycja - nowoczesny żłobek w Kietrzu budzi spore zainteresowanie W Kietrzu w powiecie głubczyckim już prawie od pół roku działa nowoczesny żłobek. Cieszy się ogromną popularnością, a kadrę tworzy kreatywna grupa… » więcej 2020-08-15, godz. 09:00 Apetyczny weekend w Kietrzu. Zlot foodtrucków w centrum miejscowości Nie zorganizowali Dni Miasta i Gminy z powodu koronawirusa, starają się jednak uatrakcyjniać życie mieszkańcom mniej widowiskowymi inicjatywami. Już w ten… » więcej 2020-08-15, godz. 08:45 "Polakom udało się zwyciężyć największe zagrożenie w ówczesnym świecie". Tomasz Greniuch o Cudzie nad Wisłą - Wszyscy zdawali sobie sprawę z barbarzyństwa płynącego ze wschodu - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' dr Tomasz Greniuch, naczelnik opolskiej… » więcej 2020-08-15, godz. 07:00 Gmina Jemielnica zadba o wsparcie rozwoju przedszkolaków. Poprawi się też wyposażenie placówek Zadbają o rozwój najmłodszych mieszkańców Jemielnicy i poprawią komfort przedszkolnych placówek. Gmina Jemielnica przystąpiła do projektu 'Przedszkolak… » więcej 2020-08-14, godz. 20:55 Zablokowana A4 w kierunku Wrocławia. Lądował śmigłowiec LPR. Kierowca TIR-a miał atak padaczki [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest autostrada A4 w kierunku Wrocławia na wysokości miejscowości Ochodze, między węzłami Opole Południe a Opole Zachód. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***