Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-08, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Dekada z pozwoleniem na budowę galerii w Nysie. Obiekt ma być gotowy za dwa lata

Wizualizacja galerii Dekada w Nysie [fot. Dekada SA]
Wizualizacja galerii Dekada w Nysie [fot. Dekada SA]
Aleksander Walczak - prezes spółki Dekada SA [fot. Daniel Klimczak]
Aleksander Walczak - prezes spółki Dekada SA [fot. Daniel Klimczak]
Spółka Dekada otrzymała pozwolenie na budowę galerii handlowej w centrum Nysy [fot. Daniel Klimczak]
Spółka Dekada otrzymała pozwolenie na budowę galerii handlowej w centrum Nysy [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym miesiącu mają rozpocząć się prace związane z budową galerii handlowej w centrum Nysy.
Jak poinformowali przedstawiciele spółki Dekada, do której będzie należał obiekt, inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Starania o wydanie dokumentu trwały ponad 5 lat,

- To jest decyzja wydana przez Starostwo Powiatowe w Nysie. Budowa galerii handlowej Dekada wreszcie może ruszyć i ruszy - wyjaśnia Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada SA.

Przed kilkoma dniami teren, na którym ma stanąć budynek został ogrodzony. Obiekt ma zostać otwarty za około dwa lata.

- Jeszcze w październiku będą prowadzone prace rozbiórkowe, potem prace ziemne, a w przyszłym roku będą rosły mury nowej galerii - zapowiada Walczak.

W galerii ma znaleźć się około 70 sklepów, a także punkty gastronomiczne i czterosalowe kino. W tej chwili - jak informuje inwestor - ma zakontraktowany wynajem 72% powierzchni. Dokładna lista najemców ma zostać ogłoszona w przyszłym miesiącu.

Przypomnijmy, że budowa galerii mocno podzieliła mieszkańców Nysy. Części z nich nie podoba się, że stanie ona w miejscu, w którym aktualnie znajduje się zieleń. Ponadto część nysan obawia się hałasu czy zakorkowania tej części miasta. Do sprawy będziemy wracać w jutrzejszym (09.10) magazynie Reporterskie Tu i Teraz po godzinie 14.
Aleksander Walczak
Aleksander Walczak
Mieszkanka Nysy

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:15 Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogród ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:45 W Kamieniu Śląskim debatują o 15-leciu Polski w Unii Europejskiej Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - taki jest temat 24. Seminarium Śląskiego, które dzisiaj (22.10) rozpoczęło się w Kamieniu Śl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »