Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-08, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Dekada z pozwoleniem na budowę galerii w Nysie. Obiekt ma być gotowy za dwa lata

Wizualizacja galerii Dekada w Nysie [fot. Dekada SA]
Wizualizacja galerii Dekada w Nysie [fot. Dekada SA]
Aleksander Walczak - prezes spółki Dekada SA [fot. Daniel Klimczak]
Aleksander Walczak - prezes spółki Dekada SA [fot. Daniel Klimczak]
Spółka Dekada otrzymała pozwolenie na budowę galerii handlowej w centrum Nysy [fot. Daniel Klimczak]
Spółka Dekada otrzymała pozwolenie na budowę galerii handlowej w centrum Nysy [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym miesiącu mają rozpocząć się prace związane z budową galerii handlowej w centrum Nysy.
Jak poinformowali przedstawiciele spółki Dekada, do której będzie należał obiekt, inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Starania o wydanie dokumentu trwały ponad 5 lat,

- To jest decyzja wydana przez Starostwo Powiatowe w Nysie. Budowa galerii handlowej Dekada wreszcie może ruszyć i ruszy - wyjaśnia Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada SA.

Przed kilkoma dniami teren, na którym ma stanąć budynek został ogrodzony. Obiekt ma zostać otwarty za około dwa lata.

- Jeszcze w październiku będą prowadzone prace rozbiórkowe, potem prace ziemne, a w przyszłym roku będą rosły mury nowej galerii - zapowiada Walczak.

W galerii ma znaleźć się około 70 sklepów, a także punkty gastronomiczne i czterosalowe kino. W tej chwili - jak informuje inwestor - ma zakontraktowany wynajem 72% powierzchni. Dokładna lista najemców ma zostać ogłoszona w przyszłym miesiącu.

Przypomnijmy, że budowa galerii mocno podzieliła mieszkańców Nysy. Części z nich nie podoba się, że stanie ona w miejscu, w którym aktualnie znajduje się zieleń. Ponadto część nysan obawia się hałasu czy zakorkowania tej części miasta. Do sprawy będziemy wracać w jutrzejszym (09.10) magazynie Reporterskie Tu i Teraz po godzinie 14.
Aleksander Walczak
Aleksander Walczak
Mieszkanka Nysy

Wiadomości z regionu

2018-10-16, godz. 13:00 Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej - Każda z dzielnic Opola ma swoją specyfikę, a to oznacza, że idea rad dzielnic musi być wzmocniona - mówiła na dzisiejszej (16.10) konferencji Violetta Porow ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:55 Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie „Kobieta jest siłą!” - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny uczestniczyć aktywnie w każdym samorządzie wystąpiła dziś (16.10) Barbara Kamińska, k ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:30 Zniesławienia nie było. Sąd Rejonowy w Opolu umorzył postępowanie przeciwko rektorowi Politechniki Opolskiej - Politechnika Opolska otrzymała sądowy zakaz rozpowszechniania informacji o prof. Pawle Frączu, byłym pracowniku uczelni - mówi Wojciech Najda, rzecznik pras ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:15 Miejsca do karmienia czy przewijania, a także bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów to niektóre propozycje nyskieg ... Wsparcie psychologiczne dla matek, strefy 'pocałuj i jedź' przy szkołach, a także ogólnodostępne miejsca do przewijania i karmienia dzieci to kolejne propozyc ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:00 Benzen zdominował kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu. Czy WIOŚ bagatelizuje sprawę? Kandydaci na prezydenta Kędzierzyna-Koźla obiecują zmniejszenie stężenia benzenu w powietrzu, a nawet całkowitą jego likwidację. Uważają też, że Wojewódzki In ... » więcej 2018-10-16, godz. 11:45 Kandydaci ruchu Kukiz'15 chcą w ratuszu bronić interesów mieszkańców i przedsiębiorców. "Dzisiaj tego nie ma" Czy władze Opola nie dbają o interesy mieszkańców? Podczas konferencji prasowej na Zaodrzu przekonywali o tym przedstawiciele ruchu Kukiz'15. » więcej 2018-10-16, godz. 11:30 Pijany kierowca miał zabrać dzieci na wycieczkę Policjanci z nyskiej drogówki skontrolowali autokar, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Auto było w odpowiednim stanie technicznym, jednak kierowca był p ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 IPN wrócił w okolice Łambinowic. Wznowiono poszukiwania miejsca pochówku żołnierzy Bartka Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej wznowiło prace na terenie dawnego majątku Scharfenberg w gminie Łambinowice. Historycy poszukują ... » więcej 2018-10-16, godz. 10:20 Amator cudzej własności odjechał maszyną z placu budowy. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono nagrodę Głuchołaska policja poszukuje złodzieja, który dwa tygodnie temu ukradł maszynę budowlaną wartą 100 tysięcy złotych. Za pomoc w odnalezieniu sprzętu właścicie ... » więcej 2018-10-16, godz. 09:57 Oszust w rękach policji. Na A4 handlował "fałszywym złotem" [FILM, ZDJĘCIA] Najpierw próbował sprzedać nic nie wartą biżuterię, potem poturbował mężczyznę, który chciał temu zapobiec. Teraz obywatelowi Rumunii zatrzymanemu w powiecie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »