Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-08, 19:00 Autor: Daniel Klimczak

Dekada z pozwoleniem na budowę galerii w Nysie. Obiekt ma być gotowy za dwa lata

Wizualizacja galerii Dekada w Nysie [fot. Dekada SA]
Wizualizacja galerii Dekada w Nysie [fot. Dekada SA]
Aleksander Walczak - prezes spółki Dekada SA [fot. Daniel Klimczak]
Aleksander Walczak - prezes spółki Dekada SA [fot. Daniel Klimczak]
Spółka Dekada otrzymała pozwolenie na budowę galerii handlowej w centrum Nysy [fot. Daniel Klimczak]
Spółka Dekada otrzymała pozwolenie na budowę galerii handlowej w centrum Nysy [fot. Daniel Klimczak]
Jeszcze w tym miesiącu mają rozpocząć się prace związane z budową galerii handlowej w centrum Nysy.
Jak poinformowali przedstawiciele spółki Dekada, do której będzie należał obiekt, inwestor otrzymał pozwolenie na budowę. Starania o wydanie dokumentu trwały ponad 5 lat,

- To jest decyzja wydana przez Starostwo Powiatowe w Nysie. Budowa galerii handlowej Dekada wreszcie może ruszyć i ruszy - wyjaśnia Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada SA.

Przed kilkoma dniami teren, na którym ma stanąć budynek został ogrodzony. Obiekt ma zostać otwarty za około dwa lata.

- Jeszcze w październiku będą prowadzone prace rozbiórkowe, potem prace ziemne, a w przyszłym roku będą rosły mury nowej galerii - zapowiada Walczak.

W galerii ma znaleźć się około 70 sklepów, a także punkty gastronomiczne i czterosalowe kino. W tej chwili - jak informuje inwestor - ma zakontraktowany wynajem 72% powierzchni. Dokładna lista najemców ma zostać ogłoszona w przyszłym miesiącu.

Przypomnijmy, że budowa galerii mocno podzieliła mieszkańców Nysy. Części z nich nie podoba się, że stanie ona w miejscu, w którym aktualnie znajduje się zieleń. Ponadto część nysan obawia się hałasu czy zakorkowania tej części miasta. Do sprawy będziemy wracać w jutrzejszym (09.10) magazynie Reporterskie Tu i Teraz po godzinie 14.
Aleksander Walczak
Aleksander Walczak
Mieszkanka Nysy

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »