Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-07, 15:45 Autor: Katarzyna Doros

Opolanie chcą pomóc w odbudowie spalonego kiosku. Kiermasz dla pani Sabiny

Kiermasz dla pani Sabiny [fot. Katarzyna Doros]
Kiermasz dla pani Sabiny [fot. Katarzyna Doros]
Kiermasz dla pani Sabiny [fot. Katarzyna Doros]
Kiermasz dla pani Sabiny [fot. Katarzyna Doros]
Kiermasz dla pani Sabiny [fot. Katarzyna Doros]
Kiermasz dla pani Sabiny [fot. Katarzyna Doros]
Kiermasz dla pani Sabiny [fot. Katarzyna Doros]
Kiermasz dla pani Sabiny [fot. Katarzyna Doros]
Książki, ubrania, zabawki i inne rozmaitości można znaleźć na kiermaszu pod hasłem "Odbudujmy kiosk pani Sabiny" zorganizowanym przez stowarzyszenie Mamy z Opola. Przypomnijmy, w nocy z 13 na 14 września włamywacz podpalił kiosk, który kobieta prowadziła od kilku lat przy ul. Dmowskiego w Opolu. Pani Sabina straciła cały asortyment i pieniądze z utargu. Z pomocą przyszli jednak zaprzyjaźnieni klienci.
- Pani Sabina została bez żadnych dochodów. Wspólnie z mieszkańcami wymyśliliśmy ten kiermasz. Nikogo nie trzeba było namawiać. Ludzie chętnie oddawali rzeczy na sprzedaż - mówi Elżbieta Kliś, inicjatorka akcji. - Pani Sabinka jest bardzo życzliwą, wyjątkowo miłą, wyjątkowo uprzejmą i zawsze pomocną osobą. I to nie tylko sprzedając, ale również, kiedy potrzebowaliśmy innej pomocy zawsze życzliwie pomagała i nie odmawiała pomocy. Ona cieszy się na naszym osiedlu bardzo dużą sympatią, stąd też taki duży odzew i chęć pomocy. Sama sobie na to zasłużyła, bo karma wraca - dodaje.

Wśród wystawionych przedmiotów znalazły się także zabawki podarowane przez Olę i Zuzię. Dziewczynki pomagają w ustalaniu cen i zagadują klientów.

- Na tym stoisku są różne gry, zabawki, wieszaki dla dzieci. My też się podzieliłyśmy. Ja dałam za małe ubrania, które siostrze się nie podobały i pluszaki, których miałam za dużo. Ja też dałam jakieś buty na zimę i zabawki. Pierwszy raz sprzedajemy jakieś rzeczy i tak dużo zarobiłyśmy do naszego celu, bo takiej pani ktoś spalił kiosk i my pomagamy jej odbudować to wszystko. Ale naprawdę miło jest pomagać - mówią Ola i Zuzia.
Elżbieta Kliś
Ola i Zuzia

Wiadomości z regionu

2018-11-15, godz. 23:35 Pożar stodoły w Biestrzynniku. Nie żyje mężczyzna Trwa dogaszanie pożaru w Biestrzynniku, w powiecie opolskim. Opolska straż pożarna potwierdza ofiarę śmiertelną, jest to mężczyzna, jego tożsamość ustala poli ... » więcej 2018-11-15, godz. 21:55 Kolizja na tzw. ślimaku na ul. Niemodlińskiej w Opolu Doszło tam do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. » więcej 2018-11-15, godz. 19:30 Prudniccy seniorzy zdobyli uprawnienia mediatorów. "Chcę pomagać ludziom" 12 seniorów z Prudnika uzyskało uprawnienia mediatorów. Dzięki temu łatwiej będzie w tym regionie uzyskać pomoc w konfliktowych sytuacjach. Nowi mediatorzy pr ... » więcej 2018-11-15, godz. 19:00 Nowy burmistrz Prudnika chce współpracować z radnymi, ale bez wchodzenia w koalicje Partyjne koalicje w radzie miejskiej Prudnika wyklucza burmistrz elekt Grzegorz Zawiślak. Nie ułatwi mu to sprawowania urzędu. Jego komitet wyborczy Prudnicza ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:31 Koalicja w województwie pozostaje bez zmian. Pytanie dla kogo z PSL "stołek" w zarządzie jest otwarte Koalicja sejmiku województwa opolskiego zawarta. Tworzą ją Koalicja Obywatelska, Mniejszość Niemiecka oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Za nami podpisanie poro ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:30 Senat Uniwersytetu Opolskiego jest za połączeniem z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Uchwała przyjęta Senat Uniwersytetu Opolskiego przyjął uchwałę o połączeniu uczelni z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Ostateczną decyzję w sprawie fuzji pod ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Idzie nowe. Od grudnia e-zwolnienia zastąpią tradycyjne L4 128 tysięcy e-zwolnień wystawili opolscy lekarze przez 10 miesięcy tego roku. Trzy razy więcej druków medycy z naszego województwa wydali w formie papierowej. ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:30 "Poczta kolejowa" historycznym akcentem na 150. rocznicę uruchomienia linii Oleśnica - Namysłów - Kluczbork Pociąg odjechał z Oleśnicy o godzinie 9.23, a dokładnie o 10.40 na stację kolejową w Kluczborku wjechała już 'Poczta kolejowa' wypakowana po brzegi listami i ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:37 Oddając krew służą ojczyźnie. Uhonorowano stu dawców krwi Oddali razem ponad 4700 litrów krwi. 100 honorowych dawców krwi otrzymało odznaki za zasługi dla zdrowia narodu. Wręczono je podczas uroczystej gali w Narodow ... » więcej 2018-11-15, godz. 14:55 Atak na dziecko w powiecie strzeleckim, sprawca został zatrzymany. "Jest znany w okolicy" [NOWE INFORMACJE] Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00. Jak informuje Paulina Porada ze strzeleckiej policji 36-letni mężczyzna wtargnął do przypadkowego domu w jednej z miejs ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »